Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agro

    senior tag

    válasz Karma #12 üzenetére

    Ez mind tény, de nekem pont ez a bajom, hogy az átlag embereknek szánják, pedig iszonyat sok fantáziát látok bennük. Csak még nem gyártották le azt ami az én igényeimet is kitudná elégíteni.

    Egyébként a minap láttam 130k-ért sony vaio netbookot, az árához képest iszonyat brutál harvdverrel. Mellé voltak pakolva a 70-90k-s kissebb teljesítményü bookok is amik viszont hardver tekintetében (legalábbis tárkapacitás és 720p video támogatás) tökéletesen ellátják azt a feladatot amit egy tablet, csak jóval olcsóbban.

    Egyébként ebből a szempontból hálás vagyok a tabeknek, nagyon lementek a netbook árak.

    Az én munka helyemen pl már majdnem mindenki netbookkal rohangál. Kicsi kompakt, prezentációkra, excel szerkesztésre egyéb irodai alkalmazások futtatására tökéletes és kényelmes. Egeret bármikor hozzá lehet csapni. Vonaton, autóban teljesen kényelmes. Öledben vagy akár félkézben tartva is, bár az érintő kijelző valóban előny a tableteken, létezik már olyan netbook aminek forgathato a kijelző panele és érintős (Dell) ha akarod netbook, ha akarod tablet. Itt már csak egyedül a súly ami talán több mint a tabeknél.

    Asus megoldásával egyedül az android a bajom. Android tökéletes megoldás telefonba, én legalábbis nagyon szeretem. Mind az iOS mind az Android és most már a WebOS is ahogy elnézem csak és kizárólag az átlag felhasználói élményt hivatott ellátni.

    Van egy ismerősöm aki vett magának egy iPad2-t. Nekem is megtetszett nyomkodtam vagy 20 percig. Nem vitatom az élmény remek, de hamar megunja az ember. 3 hete van meg neki és eddig 2 dolgot csinált rajta. Képregényt olvasott meg böngészett, filmet még nem nézett végig rajta max megmutogatta a haveroknak hogy jé ilyet is tud, ugyan ez a helyzet a játékokkal. Ezt 190k-ért én kidobásnak érzem. Egyszerüen nem látom MÉG a jelenlegi koncepcióknak bármi nemü funkcionalitását.

Új hozzászólás Aktív témák