Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz #32839680 #329 üzenetére

    Baszki, a decentralizáltságnak annyi az előnye csak, hogy nem egy központi rendszer végzi a tranzakciók ellenőrzését, hanem "mindenki".

    Rossz a kifejezés. Ez nem előny, hanem hátrány. Leírtuk már, hogy miért.

    Attól hogy bizonyos feltételek szerint egy tranzakció valid, ugyan úgy egy másik az előzőt megsemmisítő tranzakció is lehet valid. A lényeg hogy a folytonosság ne sérüljön.

    Oké. Az a baj, hogy ez megint egy fiktív példa, hiszen ilyen funkció nincs implementálva,ugyanis ehhez kéne egy magasabb rangú szereplő a rendszerben, akinek joga van visszavonni a téves tranzakciót. Ilyen nincs.

    De azt pl. nem tudom, hogy ha lenyúlják a pénzed paypass-os kártya lemásolásával, fizetnek vele, de neked ezt a bank benyeli, akkor az a pénz honnan kerül vissza számládra?

    A bank céltartalékjából.

    Ebben az esetben ha a kriptót ekézzük hogy nem termel értéket, ebben az esetben mi az érték?

    Az a jószág, amihez a hitel segítségével hozzájutottál hamarabb. A hitel nem más, mint a jövőbeli fogyasztásod diszkontálása. Ennek ára a kamat. Mondjuk ez nem tudom, hogy hogyan jön a kriptóhoz, nem hitelezésről beszéltünk, hanem általában a blokklánc technológiáról.

    #330vicze1

    Válasszuk szét a kártyás és a normál átutalási tranyókat. Kártyás vásárlásnál bizony a kártyatársaság/bankod helytáll, és szépen vissza lehet sztornóztatni a tételt akár hetek múlva is. Utalás már egy fokkal problémásabb, ott végső soron büntetőügy indul, ha a jogosulatlan fél nem hajlandó visszautalni a pénzt. De ilyenkor sem kell futnod a pénzed után, csak macerásabb. Kriptónál ez a lehetőség nyilván nem létezik, hiszen minden anonim. [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák