Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz vicze #6 üzenetére

    Úgy kb. majd sohanapján. Ha nem kevés pénzt öltek már a szerencsétlen Mobiltárcába, akkor valószínű nem hátrálnak mögüle.

    Jó a megfogalmazás, mert a Mobiltárca a lehető legszerencsétlenebb megoldás a lehetőségek közül, bankon+szolgáltanón kertesztül... Ráadásul bármennyi pénzt is öltek bele, gyakorlatilag alig elérhető valami, az is rengeteg kompromisszum árán (csak Telekom, csak OTP-s bankszámla...)
    Ennél akár az Apple Pay, akár a Google Wallet jobb lehet, ha behozzák és rendesen működik.

    (#8) Crafter32: Tele vannak különböző Apple feltörésekkel a net. Nem értek hozzá, de kicsit félnék tőle.

    Ha már annyira tele van, akkor linkelhetnél olyakat, amelyek tényleg veszélyeztetik a rendszer biztonságát...
    Nyugodt lehetsz benne, ezek a szolgáltatások (nem csak az Apple-é, mindegyik) nagyon körül vannak bástyázva és biztosítva, mert elég egy pár eset, és a teljes szolgáltatás azonnal elveszíti a bele fektetett bizalmat, és értéktelenné válik, összeomlik. Nem kell és nem szabad vakon bízni ezekben a szolgáltatásokban, de nyugodtan lehet használni napi szinten őket.

    (#11) sokol: Ezzel ugye nem azt akarod mondani,hogy egy hely színvonalát az határozza meg,hogy lehet-e Apple telefonnal fizetni vagy sem? :(

    Szerintem a hangsúly a telefon odacsapkodásán volt, nem az Apple-ön. És igen, egy hely színvonaláról elég sokat elmond az, hogy ilyen szolgáltatásokat igénybe lehet-e venni vagy sem (nem konkrétan az Apple szolgáltatásával kapcsolatban, hanem általánosságban)

  • ZooLee

    őstag

    (#14) kleinguru: Melyik limitre gondolsz pontosan?

    Nézegetem az Apple Pay leírásokat, de én ott nem nagyon találok limitre vonatkozó előírást, így ez az angol limit inkább valami helyi szabályozásból adódó limit lehet, nem pedig az Apple Pay korlátozása...

    (#16) sokol: Oké,de gondolom követed a híreket, 2017-re Pesten is teljes elektronikus jegyrendszer lesz.
    Szóval már itt sem kell sokat várni a megoldásra.

    És mondd, hány éves vagy királylány? :DDD
    Bocsi, de szerintem ez eléggé eltúlzott optimizmus látva a BKV mai jegykezelő rendszereit... Tudom, hogy tesztelnek, meg készülnek rá, de hogy ilyet használjunk, ez eléggé távolinak tűnik. De ne legyen igazam :B

    Ez egy 2011-es cikk: Bankkártyát, BKV-jegyet is kiválthat az okostelefon:

    "A Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone három piacvezető szolgáltatóval – MasterCard, OTP Bank és SuperShop – karöltve megalakítja a Magyar Mobil Tárca Egyesületet - áll közleményükben. Az Egyesület célja, hogy a mobil NFC alapú szolgáltatásokhoz kialakítsa és ajánlás szinten megfogalmazza a szükséges technológiai sztenderdeket, ajánlásokat tegyen a sikeres szolgáltatás bevezetésekhez, biztosítsa a szolgáltatáshoz való szabad csatlakozást a partnerek részére, valamint elvégezze a szükséges edukációt a mobil NFC alapú szolgáltatások bevezetéséhez kapcsolódóan.

    A hat piaci szereplő előzetesen megfogalmazott terveiben már 2011-ben elindított kísérleti alkalmazások és 2012-ben induló kereskedelmi szolgáltatások tervei szerepelnek."

    2015 van... és látjuk, hogy hol tart a Mobiltárca pl...

  • ZooLee

    őstag

    válasz sokol #20 üzenetére

    Ne haragudj de a mobiltárca már működik,igaz még egyenlőre kevés készülékkel,meg ha jól tudom egyenlőre csak az OTP támogatja a bankok közül de működik.
    Az,hogy mennyire fog elterjedni az kiderül,több tényezőtől függ.

    Tudom, hogy működik, írtam is, de ahhoz képest, hogy 2012-re már működő kereskedelmi felhasználást vártak, ahhoz képest tavaly év végén indult el és ahogy te és más is írja, a mai napig minimális a támogatottsága. Lehet, hogy létező dolog, de a felhasználhatósága, hogy finoman fogalmazzunk eléggé korlátozott... (A Mobiltárca bevezetést félig-meddig belülről is követtem, bankban dolgozom)

    Ugyanettől tartok a BKV-s jegyrendszer esetén is, hogy hasonlóan a Mobiltárcához nálunk ez is döglődve menne, bár az EU-s keretek tényleg kötik őket...

Új hozzászólás Aktív témák