Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz 7Heads Drago #77 üzenetére

    Az USA-ban ki lehet menni véleményt nyilvánítani. Elmondhatod nyíltan mit gondolsz, miben hiszel (akár vallási alapokon) és kiállhatsz mellette. Ilyenért kínában terroristának bélyegeznek és visznek a rendőrök, törlik a digitális perszónád és fiókjaid, stb. Ha már példákat hozunk: [link] :U A szárazföldi részén kínának annyival lenne ez más, hogy ki sem jut a híre jó eséllyel, úgy eltűnik. Hogy a szervdonornak használt politikai foglyokat, vagy a kényszermunkára befogott ujgurokat ne is említsük. Esetleg a vallási üldözést (pl. a kínai keresztény egyház állami üzemeltetésű, és ha bárki máshova szeretne járni szertartásra, az bűncselekményt követ el). És ezt az országot vették be az ENSz emberi jogi tanácsába? Meg ezek akarnak felszólalni a cégek objektív megítélése mellett, amikor kínában minden külföldi cégnek kuss a neve, vagy behódolnak az államnak, vagy betiltják őket? Ott a nyílt fenyegetés az NBA felé, hogy be lesznek tiltva a közvetítéseik, ha ki mernek állni HK mellett. Az is ugye teljesen természetes, hogy a Google, Facebook, Twitter, Guardian, Washington Post, BBC, Netflix... és még meddig lehetne sorolni, be vannak tiltva kínában. Aztán ha máshol betiltanak egy kínai céget, akkor mindenki fel van háborodva, hogy egyenlőtlenség és elnyomás.

    Vannak egyenlőtlenségek több nyugati országban is (volt a franciáknál is, amikor rendőrökkel verette szét a tömeget Macron, vagy a spanyoloknál, amikor majdnem a hadsereget is felvonultatták a katalánok ellen), de ezek ellen fel lehet szólalni, van jogorvoslat általában, még ha fluktuál is a hatékonysága, de legalább létezik, van fejlődés, emancipáció, szabadság, és nem egy totalitárius diktatúra felé haladunk éppen. Az, hogy egy tipikus nyugati állam nem tárgyi tulajdonként tekint az állampolgáraira, nem követi és basztatja őket még akkor is, amikor évek óta külföldön élnek, nem akarja a rokonokon keresztüli zsarolással elhallgattatni a kormánnyal nem egyező véleményeket.
    Szóval messze van a tökéletestől a jelenlegi nyugati világ, de itt egyelőre legalább vannak vélemények. És ellenvélemények. Szóval a nyugati országokban jelenleg még látok potenciált élhető világra, 4 évente próbálhatnak is beleszólni az emberek. A kínaiaknál erre már lehetőség sincs, amióta megszavazta magát 'istencsászárnak' micimackó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák