Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Inkvizitor1 #1 üzenetére

    Mikor volt utoljára olcsó a Huawei? Mert egy ideje már simán oda árazzák a termékeiket, ahova a Samsung-Apple, nincs jelentős különbség.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Inkvizitor1 #21 üzenetére

    Hát, ez azért kérdéses, hogy meglesz-e. Apple szintű ökoszisztémát eddig konkrétan senkinek sem sikerült csinálni az Apple kivételével. Sem a MS, sem a Google, sem a Samsung nem járt sikerrel, pedig nekik nem is kellett szinte nulláról SoC-ot készíteni utasításkészlettel együtt , memóriagyárakat felhúzni, stb. Ott vannak még az egyéb nehézségek, hogy az Apple ökoszisztéma amúgy nem csak az App Store, hanem az alá beépülő sok szolgáltatás, a zene, filmek, könyvek, bankkártya, fizetés, stb. Apropó, NFC-t, BT-t és Wifit használhatnak majd például, vagy azt is újra kell gondolni majd? Elvileg a Risc V még ott van lehetőségként SoC-ra, de azon nagyon sokat kell fejleszteni, hogy mobilokban versenyképes legyen, ha egyáltalán tudják használni.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz NGA #43 üzenetére

    Iránban is ezt csinálták, nem lettek vele népszerűek nyugaton :D

  • #16820480

    törölt tag

    válasz 7Heads Drago #77 üzenetére

    Az USA-ban ki lehet menni véleményt nyilvánítani. Elmondhatod nyíltan mit gondolsz, miben hiszel (akár vallási alapokon) és kiállhatsz mellette. Ilyenért kínában terroristának bélyegeznek és visznek a rendőrök, törlik a digitális perszónád és fiókjaid, stb. Ha már példákat hozunk: [link] :U A szárazföldi részén kínának annyival lenne ez más, hogy ki sem jut a híre jó eséllyel, úgy eltűnik. Hogy a szervdonornak használt politikai foglyokat, vagy a kényszermunkára befogott ujgurokat ne is említsük. Esetleg a vallási üldözést (pl. a kínai keresztény egyház állami üzemeltetésű, és ha bárki máshova szeretne járni szertartásra, az bűncselekményt követ el). És ezt az országot vették be az ENSz emberi jogi tanácsába? Meg ezek akarnak felszólalni a cégek objektív megítélése mellett, amikor kínában minden külföldi cégnek kuss a neve, vagy behódolnak az államnak, vagy betiltják őket? Ott a nyílt fenyegetés az NBA felé, hogy be lesznek tiltva a közvetítéseik, ha ki mernek állni HK mellett. Az is ugye teljesen természetes, hogy a Google, Facebook, Twitter, Guardian, Washington Post, BBC, Netflix... és még meddig lehetne sorolni, be vannak tiltva kínában. Aztán ha máshol betiltanak egy kínai céget, akkor mindenki fel van háborodva, hogy egyenlőtlenség és elnyomás.

    Vannak egyenlőtlenségek több nyugati országban is (volt a franciáknál is, amikor rendőrökkel verette szét a tömeget Macron, vagy a spanyoloknál, amikor majdnem a hadsereget is felvonultatták a katalánok ellen), de ezek ellen fel lehet szólalni, van jogorvoslat általában, még ha fluktuál is a hatékonysága, de legalább létezik, van fejlődés, emancipáció, szabadság, és nem egy totalitárius diktatúra felé haladunk éppen. Az, hogy egy tipikus nyugati állam nem tárgyi tulajdonként tekint az állampolgáraira, nem követi és basztatja őket még akkor is, amikor évek óta külföldön élnek, nem akarja a rokonokon keresztüli zsarolással elhallgattatni a kormánnyal nem egyező véleményeket.
    Szóval messze van a tökéletestől a jelenlegi nyugati világ, de itt egyelőre legalább vannak vélemények. És ellenvélemények. Szóval a nyugati országokban jelenleg még látok potenciált élhető világra, 4 évente próbálhatnak is beleszólni az emberek. A kínaiaknál erre már lehetőség sincs, amióta megszavazta magát 'istencsászárnak' micimackó.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz 7Heads Drago #117 üzenetére

    A tüntetések igen, hiszen ez a közvetlen visszajelzés, hogy valamivel elég sokan elégedetlenek. A zavargások meg hát sajnos mellékhatásai, mivel nem tud mindenki kellően higgadtan és civilizáltan véleményt nyilvánítani. Volt erről amúgy egy elég jó cikk, csak sajnos nem emlékszem már merre láttam (ez mondanivalóban elég hasonló: [link] ), hogy könnyű kiemelni a tüntető tömegből azt a néhány embert egy tudósításban, akik a leginkább radikálisak (lángoló autó tetején táncoló figura mondjuk), de ez egy elég félreképviselése a valós eseményeknek azért.
    És itt is elég éles az ellentét. Amik az államokban történnek, azt eléggé felerősíti a szenzációhajhász média, sokkal több forrásból olvasni sokkal tragikusabb nézőpontot, mint ami esetleg valójában történik. Másik oldalon pedig egy cenzúrázott hírfolyamot lehet látni, amiről amúgy is kevesebben tudósítanak, mert távoli ország belügye. Például az ilyenekről sem sokat hallani, pedig nem egyedi eset, kvázi rendszeresen történik hasonló. Csak ezt annyira nem szeretik, hogy például amíg ott éltem, sosem jött szembe a téma, mindenki inkább igyekszik kerülni, nem beszélni róla.

    Az egyébként nem teljesen igaz, hogy semmi sem történt a #blm kapcsán 100 év alatt. Ha megnézed mi volt még a múlt század derekán is arrafelé (a 60-as évek közepéig tilos volt a bevándorlás minden nem fehér és nem nyugat-európai számára), ahhoz képest jelentős az előrelépés, de ez egy lassú folyamat.

Új hozzászólás Aktív témák