Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Graphics #14 üzenetére

    Ezt mar a multkor elmagyraztam
    Neked. Braun & az Apple ugyanazt a stilust koveti: minimal design.
    Ugyanugy, ahogy az epiteszetnel is megtalalhatoak kulonbozo stilusok, ugy az ipari formatervezesben is.

    Pelda: Empire State Building: art Deco stilusban epult.
    Ugyanezzel a stilussal epitettek a Battersea eromuvet is. Megsem beszelhetunk lopasrol.
    A kepeken a rafio es az iPod kozott noha a design hasonlo a mukodesi elv es a 2 kategoria teljesen mas!
    Nem mellesleg Ive szereti a Braun akkori designerenek, Dieter Rans-nak a munkassagat, sot nagyon jo kapcsolatban allnak.

    Ezzel ellentetben a Samsung ugyaabban a kategoriaban lopott nem csak design-t de kulonbozo feature-oket is, az pedig hab a tortan, hogy a ket ceg ugyanabban a kategoriaban harcol a vasarlokert. Tehat mig az Apple az ugyanolyan design-nal 0 kart okozott a Braun ceg 30-40 evvel az Apple termekeinek megtervezese elott, addig a Samsung anyagi kart okozott nemcsak az Applenek, de a tobbi tech cegnek, mert masolasukkal elonyt szereztek azokkal szemben akkk a sajat otleteiket akartak ervenyesiteni: Sony, HTS, Motorola, stb..

  • Touch-ko

    őstag

    válasz aprokaroka87 #18 üzenetére

    Szerintem is baromsag. Tegyuk fel te kitalalsz valamit ami eddig nem volt, evekig szopsz vele, milliokat koltessz a fejlesztesere es bizol benne, hogy a termek uj kategoriat indit es/vagy uj alapokra helyezi X iparagat. Bizol benne, hogy nagy hatassal leszel X dologgal az emberek szokasaira.
    Tudod, hogy a Te termeked egyedulallo, es a konkurencia nem is sejti mit keszitesz. Tudod, legalabbis szamitasz ra, hogy ok is a 0-rol kezdik azokat a termekeket fejleszteni, amivel te eveket kuzdottel.
    Szoval bemutatjak a termeked, hatalmas siker lesz, akkora amekkorara meg te sem szamitottal.

    Majd jovok en es par honap alatt lemasolom azt, amivel te evekig szoptal, fejlesztettel.. Nekem termeszetesen toredekebe kerul anyagilag es idoben is, mert csak masolok.
    Aztan ugy adom el, hogy azt hirdetem, hogy az enyem a jobb es az eredeti... A tiedet meg undorito modon szapulom..
    Aztan te elkezdessz dolgozni mason, en ugyanezt csinalom vegig...

    Vajon te mit csinalnal, miutan megkeresnel es en fenyegetnelek es elkuldenelek a pi.saba?

    Ne erts felre nem kotozkodok, trollkodok, stb, csak erdekelne, hogy ebben a szituacioban Te mit csinalnal?

  • Touch-ko

    őstag

    Okay, ugy latom, hogy senki sem tudott erdemben valaszolni nekem..
    A normalis reakciokat es valaszokat tovabbra is varom.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz #09819904 #20 üzenetére

    Miert csak errol? Mert a Samsung pofatlanul masol es masolt.
    A kinai cegek ellen kinaban a korrupcio vegett nem tudna pert nyerni, ezt az Apple is tudja.

    Nezzunk meg egy Sony Z1-et es egy S6-ot. Vajon melyik hasonlit jobban az iPhone6-hoz?
    Nezzunk meg egy Sony mp3 lejatszot hasonlitsuk az iPod Touch-hoz, majd nezzuk meg az elso generacios Samsung Galaxy Playert.
    Nezzuk meg mondjuk az Acer Revo-t a Mac Mini-t es az elso generacios Samsung Chromebox-ot.
    Vajon melyik hasonlit jobban?

    Egyet talalhatsz.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz doooo #27 üzenetére

    A normalis reakcio mondjuk az lenne, hogy leirnad a valaszt a fentebbi kommentemre, hogy TE mit csinalnal, ha a termekeid nagy reszet pofatlanul lemasolnam.
    Erre vartam a valaszt (bar ezt fle is irtam a kommentem egyik utolso mondataban).

    Erre nem erkezett valasz... Tehat szerintem nincs mirol beszelnunk.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Graphics #32 üzenetére

    Bakker a Braun a minimalista iranyzattal 40 eve egy iranyzatot kovetett. Mar elotte is letezett, sot epiteszetben mar vagy 100 eve letezett ez a fajta iranyzat, csak masnak hivtak. Idotallo design..

    Ok, stilusiranyzat:
    Maradjunk az epiteszetnel:
    Art Deco stilus, mert az a kedvencem:
    Remek pelda az Empire State Building. Mindenki simeri, hallott rola.
    NYC-ben talalhato.
    Felhokarcolo.

    Masik ebben a stilusban epult szinten hires europai epulet:
    Battersea poweplant.
    Ez Chelsea-ben van es stilusat tekintve szinten Art Deco.
    Vajon attol mert ugyanabban a stilusban epult mind a ketto bar ket, teljesen kulonbozo tipusu epuletrol beszelunk. Az egyik egy eromu, a masik egy felhokarcolo.

    Ezek szerint a battersea eromu az ugyanebben a stilusban epult felhokarcolo masolata, csak mert ugyanabban az epiteszeti stilusban epultek?
    Nem.
    Ugyaez a pelda az Apple Braun hasonlosagokra. Bar itt 40 ev kulonbseggel, nem mint a fentebb emlitett 2 epulet (ugyanis az Art Deco csak rovid ideig volt popular)

    Most vegyuk a Samsungot.
    Megegyszer, mert atsiklottal ezena peldan, vagy nem olvastad dl figyelmesen, esetleg problemat okoz ez. Sebaj, errol nem tehetsz, ez teljesen oke.

    Szoval Samsung.
    *Az Apple tobbszor megkerte oket, hogy ne masoljanak mielott a birosaghoz fordultak. A Braun-Apple peldanal nem volt ilyen.
    Sot maga Rams mondta, hogy nincs baja azzal, ha az Apple is ugyanazokat a design elemeket hasznalja fel. Elvegre is semmi kart sem okoz ezzel a Braunnak.
    *Ellenben a Samsung igen az Apple-nek.

    Dieter Rams es Ive ismerik egymast, sot joban vannak.

    Egyetlen ilyen dolog van amiben az Apple masolt. Az az iOS5-ben talalhato ora amit az iPad mutat. Az valojaban szerintem is masolat. A Svajci Vasuttarsasag oraja.
    Ezt a kovetkezo verzioban le is csereltek.
    A Samsung vajon mit vett ki, alakitott at mikor Jobs es a kuldottsege megjelent a Samsung szekhaznal egy rakas hivatali emberrel?

    Lol nem engedtek oket be idoben, hogy a bizonyitekot megsemmisitsek :)
    Ha bakker nem latjatok azt, hogy a Samsung masol, tobbet mint barmely konkurens ceg, akkor nektek nem szemuveg, hanem feher bot kellene, vagy egy jo orvos :)

    Latod, a fenti kommentemre meg mindig nem erkezett valasz, viszont van mar vagy feltucatnyi hoborges meg hiszti..
    Komolyabban allj kerlek hozza a temahoz, mert sosem kapok valaszt a feltett kerdesemre toled..

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Graphics #39 üzenetére

    A 19-es kommentrol beszelek. Ugyan nem szemely szerint NEKED szolt a kerdes de megis reagaltal is ra.
    Nekem megvan a velemenyem. Neked is a tied. Ezzel nincs gond.

    A gond ott kedodik, hogy en fanboy vagyok, vagy "brand fanatikus" ahogy Te magad is irtad.

    Pedig csak szeretem az Apple termekeit, ennyi. Hogy miert? Mert tobb mint egy evtizede megvettem eletem elso Apple cuccat, bevallt, aztan vettem egy masikat, ami szinten bevallt. Aztan a tobbit, amivel sosem volt komolyabb gondom.
    Ezekkel parhuzamosan tobb masik brandet is hasznalok, mint ruha marka, auto, parfum, sot, vajbol is csak egy markat veszek ha lehetseges ez a Lurpak.
    Nah most akkor vajbol is fanatikus lennek, mert azt szeretem?

    Tudod, a tobbseg ezen az oldalon 1 meternel kozelebb sosem kerult meg egy iPod Shuffle-hoz sem, de ennek ellenere ugy szidja, mint a bokrot. Epp 2-3 napja olvastam egy cikket a The Verge oldalon, ahol az Androidra keszult "Move to iOS" alkalmazast csak azert toltottek le, hogy utana 1csillagot adhassanak. A magyar kommentelok kozott volt tucatnyi aki ezt le is irta :)
    Ennek az ellenkezojet el sem tudom kepzelni egy Goodgle product-nal iOS-en. Volt ra pelda, hogy anno az Apple Maps elcseszese utan a Google maps lett abenne a top10-ben. Senki sem toltotte le azert, hogy 1csillagokat adhasson..
    Ez a fajta utalat sokkal rosszabb, mint az altalad emlitett marka fanatizmus.. Ha nem jonnek a haterek meg a trollok, akkor a "fanatikusok" jol el vannak, beszelgeqtnek, stb.

    Szoval a velemenyunknek nem kell azonosnak lennie, de el kellene fogadni, hogy valakinek mas tetszik, vagy mas a velemenye.. Megegyszer, en elfogadom a tiedet. Am erre is valamelyik ostoba fog reagalni par ora mulva, valami baromsaggal, figyeld meg. Ez is mutatja amit fentebb irtam :)

  • Touch-ko

    őstag

    válasz #09819904 #44 üzenetére

    A normalis valasz nem egyenlo azzal, hogy X valaszt varok, hanem azzal egyenlo, hogy a kerdesemre erkezik egy atfogo, kielegito valasz, elfogultsagtol fuggetlenul, indokokkal, a kerdeseimre valaszolva kerek, egesz mondatokkal.
    Nem imadom az Apple-t sem magam. Az Apple-t jonak tartom es ennyi. Ha az elmult 2-3 termekeit megnezzuk (iPhone, iPod, iPad) akkor megkapod a valaszt, hogy miert szeretem.
    A troll felig buta hozzaszolasrol meg annyit irnek, hogy nem en vagyok az, aki a kerdesemre amit lassan 24 oraja tettem fel, meg mindig nem erkezett erdemleges valasz. Ehelyett inkabb tereltek, inkabb engem fanboyoztok, stb.. Igy is lehet beszelgetni persze. Ki mire kepes.. Tudod, mimdenki az agyi kapacitasanak megfeleloen viselkedik es kommentel. En csak egy tagolt kerdessorra varom a valaszt lassan 1 teljes napja :)

  • Touch-ko

    őstag

    válasz iNfAntRy #47 üzenetére

    ` Ha vagyok olyan hülye hogy a technológiát amit kifejlesztek, azt elérhetővé teszem mások számára akkor ne csodálkozzak, hogy lemásolják.....`

    -Az a baj, hogy levedtek. Ennek ellenere ment a masolas. Ezert pereltek.

    Amugy kaptam 3 nap tiltast valamelyiktol (inkabb le sem irom mit gondolok rola) annak ellenere, hogy szerintem teljesen kulturalt modon ment a vita. Csak gondolom fajt az igazsag az illetonek :)

    A BRAUN egy design-t kovetett (nem O talalta ki, csak kovette) es az Apple pedig szinten ugyanezt a stilus iranyzatot koveti.
    Nincs ertelme osszehasonlitani a BRAUN altal 50 eve gyartott hangszorot a Mac Pro-val :)
    Sem funkcionalitasban nem hasonlitanak, se nem egymas vetelytarsai a szamitastechnikaban. A Samsung viszont konkret termekeket (nem is 5-6-ot) masolt le feltunoen tul jol. A Samsung ugyvedje sem tudta megkulonboztetni a birosagon az iPad es a Samsung tableteit :)

    A Samsung is johetne az iranyzattal. Jott is. De az a durva, hogy evek ota mindig az Apple utan tesznek bele egy csomo olyan dolgot, amivel feltunoen hasonlo lesz a ket gyarto termeke. Erdekes a tobbi gyarto ezt valamiert nem csinalja. Valamint SW-es megoldasok is vannak kozottuk, amik nem a minimalizmus jegyeit mutatjak, am ennek ellenere a lenyeget sikerult lekoppintaniuk.

    Nezzuk meg a legutolso Galaxy S-t.
    Csak a Samsung evek ota. Nezzuk meg az S6-ot, szerinted nem feltuno a hasonlosag?
    Szerintem ez maradjon vegszonak...

Új hozzászólás Aktív témák