Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Stauffenberg #157 üzenetére

    A nyitott dobbal is lehet normálisan közlekedni. Egy 1500 köbcentis motort nem kell terhelni, forgatni ahhoz, hogy menjen. Szinte alapjáraton is lehet vele gurulni. Olyankor még nyitott csővel is teljesen kultúrált hangja van. Szóval nem kötelező azt bömböltetni. Ha autóval vagyok, akkor figyelem a tükröt és ha motorost látok (vagy hallok) akkor igyekszem úgy helyezkedni, hogy ne tartsam fel. Az autó másik oldala felől próbálkozó motorostársamtól pedig szelíden meg szoktam kérdezni, hogy "Normális vagy, baromarcú? Egyszerre két oldalról nem kerülünk autót!"

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Stauffenberg #157 üzenetére

    Szerintem is erről van szó.

    Egy hangos motor ott helyben valóban jól jelzi a jelenlétet.

    Ha viszont eggyel hátrébb lépünk, és a közlekedés rendszerét nézzük annak az emberi tényezőivel, akkor bizony azt látjuk, hogy a hangos motorosok olyan ellenérzéseket gerjesztenek a többi közlekedőben, ami hosszabb távon már visszaüt azzal, hogy nem csak az előzékenység marad el, hanem gyakran a "vigyázás" is, sőt, nem ritkán akár tudat alatt is bejön egy kis "megleckéztetési" jelenség.

    Amikor erről írtam a diplomamunkámat, elég sokat beszélgettem erről (is) egy közlekedéspszichológussal, aki tényként állította, hogy ez a "hangos kipufogó életet ment" hiedelem valójában több motoros életéért felelős, mint ahánynak segített.

    Egyébként az egész közlekedésre jellemző, hogy rettenetesen alulértékeljük az emberi gesztusok, a kapcsolatteremtés jelentőségét, ami pedig a közlekedési kultúra egyik nagyon fontos jellemzője.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák