Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Na most ez részben jó, részben rossz. Olyan tekintetben jó, hogy egy érvvel kevesebb lesz a frissítések elkészítésének megtagadására, emellett a Facebook felületek tiltását különösen üdvözlöm, olyan értelemben viszont rossz, hogy ezzel az Android bajosan nevezhető akárcsak részben is nyíltnak, habár a legfőbb összetevői nyílt forráskódú projektekből származnak, mint a Linux és a Dalvik, de sajnos ezzel gondolom senki nem fog még pert sem nyerni ellenük, a többi kód az övék.
    Szerintem bőven elegendő lenne, amit korábban olvastam, miszerint a Google úgy kényszeríti ki a platform frissítéseit az arra alkalmas telefonokon, hogy letiltja a Markethez való hozzáférést ott, ahol nem frissítenek időben a gyártók. Ezt nem engedhetnék meg maguknak, így megoldódna a felhasználókat érintő egyetlen valós probléma. Talán még a Bing kizárása is érthető, de az egyedi felületek tiltását furcsállom, csak kényszeríteni kéne a gyártókat, hogy dolgozzanak és optimalizáljanak rendesen, esetleg egy másik itteni fórumon olvastam egy ötletét valakinek egy "Android ready" logóról, ami biztosítja a különbséget a Google által jóváhagyott eszközök és a Google megkerülésével piacra dobott olcsó kínai vackok között, de nem ezzel, hogy mostantól csak ott lesz Android, ahol a Google akarja. Így elfelejthetjük az olcsó androidos telefon fogalmát végleg, habár eddig se nagyon volt ilyen, talán egy, bár személyesen nem találkoztam vele.
    Egyre jobban várom a MeeGo-t.

    (#8) Pubszon: a forrás tegnapi, ráadásul egybevág a korábbi szigorításokról szóló pletykákkal. Mondjuk az is igaz, hogy olyan sokszor pletykálták már ezt az elmúlt egy év során, hogy ha nem április 1 lenne, akkor is kiderülhetne, hogy kacsa, ahogy a Nexus S is kacsa volt a Google szerint, amíg meg nem jelent. De a Honeycomb forrásának visszatartása sajnos alátámasztani látszik ezt most.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák