Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz thiclyoon #70 üzenetére

    Nem a gyári adatokat lesem, hanem a telefont kigúvadt szemekkel, amikor töltőn nem töltődik.
    Jobb esetben áll ott, ahol töltőre tettem, rosszabb esetben merül. A legutóbbi ilyen a Xiaomi Mi 9 volt. Csak egy példa: bluetooth, GPS, térkép, 100% fényerő és mobilnet folyamatos szinkronon. De kapott már el ideg Samsung S7 miatt is, igaz az még az 1A autós töltő idejéből.
    2A-nál szinten tart, de nem tölt (ha pedig melege lesz, akkor le is lövi a töltést). De egy-egy combosabb játéknál is képes ugyanerre.
    Ezért kellett az autóban is supercharger töltőfej. Azóta semmi nyügöm nincs.

    Ezek a helyzetek 99%-ban nem gyári kábel használatakor jönnek elő. A gyári kábelt (értsd: a dobozba a telefon mellé csomagolt) a gyári töltőfejre szokásom csapni a keveredés elkerülése érdekében. De ha a gyári kábellel kell rodeózni minden helyzetben, akkor megint csak nincs értelme a szabványosításnak...

    "(Amúgy ha megméred, egy átlagos usb portból maximum 500-900mA-t (A és C port) fogsz tudni kiszedni (5V-on). Sokan így töltik, szóval még ennyivel sem lehetetlen, nemhogy 2A-rel."

    Nem újdonság... Parallel porttal kezdtem először az elektronikai "mókolást". Akkor még az USB is gyerekcipőben járt.
    500-900mA? Azon próbáld meg használni is mellette (Bluetooth On, HotSpot ON, 2SIM, mobilnet, átlagos kijelzőhasználat, háttérben szinkron a mail és egyéb appoknak).

    ...és 900mA-re mai példa: iPhone-on a háttérben futó frissítés letöltése WiFi-ről. Nem töltődött, szép lassan merült... Kellett neki a 20W töltőfej.

    Read only...

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz thiclyoon #74 üzenetére

    Anyámnál volt ez, hogy a noname 4 magos droid tablet töltőn merült (az még microUSB2.0 csatis). Felszakadt az USB D- D+ lába, így a 2.0 szabvány 500mA-e volt a max. amit hajlandó volt felvenni. (Gyakorlatban 300-470 körül. Ez a kijelzőt már nem bírta, de kikapcsolt LCD-vel töltött.)
    Egész véletlenül ugyanis a 2.0 gyorstöltései is igénylik a kommunikációt.
    A két láb visszakötése után már tudott komunikálni az 500mA felett tudó töltővel, és 7-800mA-el tölteni, ami már kijelzőhasználat mellett is elég volt. Hiába volt amúgy 2A-es a gyári töltője, sosem evett annyit. :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • net84

    őstag

    válasz thiclyoon #74 üzenetére

    Aláírom, nem vagyok átlag felhasználó... :N
    "Pedig érdemes megnézni azokat a gyári adatokat. Ahogy előttem is írták, a kábel is könnyen lehet bottleneck." - akkor máris megdől a szabályozásba vetett hit, hiszen adott telefonhoz adott kábel kell...
    "Nem kell a gyári kábellel rodeózni. Ahol én vettem..." - akkor minek a szabályozás? Csak, hogy egységes legyen a telefon alján a nyílás? Arra szerintem felesleges. Te is, én is megveszem a szükséges kábeleket és töltőfejeket.

    A töltő felhozatal (mivel a család nem egységes platformot használ jelenleg) otthon elég szétszórt. Használunk standard 5V/2A töltőket, de nem IT/Mobil eszközökhöz. Ha bevonnák a szabályozásba az összes olyan eszközt, amin a C-s aljzat van, akkor azt mondom, OK, van értelme egy ennyire "alacsony" alapnak. Sokkal átgondoltabban, mindenre kiterjedő szabályozást jobban megemésztenének az emberek is.
    Engem sokkal jobban zavar az USB-C töltő, ami 9V/1A-ra képes egy érpáron és az eszköz, amihez adták, sem az 5V/2A-val, sem a 65W-os töltővel (és a megfelelő kábellel) nem indul meg. Ennyi erővel lehetne rajt bármilyen csatlakozó...
    Az iPhone töltésre van egy univerzális 5W vezeték nélküli töltő. Ez szándékosan ennyire kicsi, így a rendszertelen rádob, lekapkod róla 5-10 percenkénti művelet mellett nincs para az akkugyilkolás miatt (nagyon placebó, de akkor is:) ). Emellett egy vezetékes 30W-os gyári kiszerelésben. Harmadiknak az órák töltője van szintén csak 1A-ra pakolva.
    A Droidos telefonoknak a Xiaomi supercharger-ek vannak beizzítva (65W és 33W). Használnám a vezeték nélkülit is rájuk, de olyan kínkeservesen töltődik (csak a sajátjukkal kompatibilisek normál a normálisnak mondható sebességű töltésnél), hogy inkább hagytam.
    Ezek mellett az autóban van egy 2x3A töltőfej (és minden féle/fajta/hosszúságú kábel is) és egy gyári 150W inverter, ha mégis kellene valami nagyobb töltés...

    Összegezve: szerintem addig nem lesz kevesebb e-hulladék, amíg meg nem áll a verseny a töltőknél és teljesen nem egységesítik a töltőfejektől, a kábeleken át a csatlakozókat is. Hiszen egy új telefonhoz kell az új szabványos gyorstöltés (igen, kell, mert aki kiadás napján ott toporog a bolt előtt, az meg fogja venni hozzá a szipiszupi töltőt is). Én addig használok egy telefont, míg a célokra elég a teljesítménye. Nézegetem közben a jobbat, újabbat, de nem érzek késztetést a cserére. Ezzel így 3-4 évig nincs gond. Ha van, akkor az általában 0,5-1 éven belül...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz thiclyoon #80 üzenetére

    Gagyi kábelt utoljára az akkus vészvillogóhoz kaptam az autós töltéshez. Az elektromos cigihez is szép vaskos kábel van már csomagolva (mondjuk ott zavar is, hogy bent van minden csomagban).
    A standard töltés szerintem most is megy. Sőt, Xiaomi fejjel Apple eszköz is. Sőt, utóbbin meglepetésemre a gyorstöltést is összehoztam valamelyik adapter+kábel kombinációval.

    Nem csak a gyorstöltés szabályozását hiányolnám. Magának az aljzatnak, töltőszabványnak a felhasználhatóságának a szabályozását hiányolom. EU-ba olyan eszköz kerülhessen forgalomba Type-C/USB-C csatlakozóval, ami a szabványos töltésnek megfelel... Ha már tiltogatunk, tiltogassunk :DDD rendesen.

    "Amúgy a legtutibb (számomra, szerintem) venni minden eszközhöz egy macbook töltőt + kábelt (kábelből nem gyárit, hanem strapabíróbbat + pl. mfi-set). Ezek fixen tudják a 60/90/x wattot tapasztalatom szerint :DD persze egyáltalán nem mondom hogy ez olcsó megoldás..."

    Vettem egy több kimenetes, többféle csatival szerelt töltőpadot. A 60/90W csak a nagytesóban volt, de nem is akartam ultragyorsan vagy notit tölteni róla, csak a mobilok és okosórák töltőjét akartam egy helyről táplálni.

    Egy dolog jutott eszembe: Ha C-s lesz a telefon felöli vége és netalántán C lesz a töltőfej felöli is, akkor mi lesz a keresztbe-kasul összedugiszált telefonokkal (nem próbáltam még ki és a szabvány ezirányú előírását sem ismerem, de emlékszem anno sokan próbálkoztak USB-A to USB-A kábellel - még a mini és micro korszakban is próbálkoztam a palmok idejében - adatot átvinni és csináltak port elfüstöléseket)? Vagy vissza az alapokhoz és USB-A to Type-C lesz az alap követelmény? Minél jobban belegondolok, annál inkább tűnik átgondolatlannak a dolog :Y :DD .

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák