Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz Reggie0 #624 üzenetére

    Van egy Toshiba Tecra A7-esem. 2006 év végi. Nem keveset játszottam vele, akkori erősebb nevekkel is, amiknél komoly kompromisszumot kellett kötnöm látvány/játszhatóság terén. Nem egyszer volt, hogy a nyári melegben a proci hőkioldója kilőtte a gépet ( most gondold el mit kaphatott a vga) ! De az a dedikált szutyok x1600 csak nem akar megdögleni és a mai napig teszi a dolgát, ahogy kell! :)

    [ Szerkesztve ]

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz maximilian4 #625 üzenetére

    Nekem HD5970-em van az sem épp tegnapi konstrukció és köztudottan nem arról híres, hogy ostrom alatt is olyan hűvös, mint egy jégkirálynő. De sem a hűtés csapágyazása, sem az elektronika nem akar megdögleni, pedig a GPU volt már 95 fokon is... Igaz, az az én balfaszságom miatt. :/ Ja és nem bányászok vele! ;)

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz wolfman #657 üzenetére

    Nagy a háború, igen. Én is olvasom a hozzászólásokat, megy pro és kontra. De igazából elég nehéz megtámadni egy ágról úgy ezt a témát, hogy egy másik ágról ne mérjenek rá egy elég hathatós ellencsapást. Mert igaz, hogy semmi más rosszat nem érzünk a bőrünkön miatta csak azt, hogy egekben vannak a vga árak és még úgy sem lehet kapni. Törvénytelennek meg még nem törvénytelen (még). Én inkább az erkölcsi oldaláról próbálnám megközelíteni a kérdést, hogy van-e értelme egy olyan technológia fönntartásának, ami jelen pillanatban az emberi kapzsiság maximalizálására apellál. Mert pillanatnyilag nem látok olyan eredményt belőle, ami a konkrét társadalmunkat előrébb mozdítaná, csak ezt. De az is lehet, hogy ezt valaki leírta, csak a több, mint 600 hsz között elkerülte a figyelmemet.

    [ Szerkesztve ]

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz Tomkaa #666 üzenetére

    Hát biztos keletkezik valami elvégzett művelet és az biztos jó egy csoportnak. Nekem csak annyi az ellenszenves ebben, hogy ettől az emberiség még nincs beljebb! De vegyük teoretikusra a figurát. Ha az emberiség - mondjuk a bolygó népességének jó 80%-a - beleugrana ebbe, hogy jó legyen neki, mert elvileg ez az a digitális forradalom, amire nekünk szükségünk van, akkor az vajon nem dőlne be saját maga alatt? Mert úgy tudom, hogy minél több a résztvevő, annál nehezebb "értéket" előállítani, annál több erőforrás kell és így olyan folyamatokat gyorsítunk föl, amit már nagyon nem kellene, mivel így is elég sz@r a helyzet. Akkor meg megint egymásra fognak mutogatni az emberek, hogy " miattad van, ha nem csináltad volna, akkor nem tartanánk itt" és ismét ölre mennének... Viszont ekkor megfogalmazódik bennem az a kérdés, hogy biztos erre a forradalomra van szüksége az emberiségnek? Vagy ez csak egy világszintű troll kísérlet, hogy végre rámutathassanak az emberi gyarlóságra, amely így el tud b@szarintani egy ígéretesnek hangzó technológiát és rávilágítsanak arra, hogy ha továbbra is az "én", meg a "nekem, de minél többet" lesz a legfontosabb, akkor ugrálhatunk itt jobbra-balra, de előrébb nem fogunk jutni? :F

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz wolfman #675 üzenetére

    "Miért kell előrébb mozdítsa a társadalmat?" Mert úgy gondolom, hogy a jövőt formáló találmányoknak ez lenne a lényege. Hogy előre lendüljünk és tudatosabban tudjuk élni az életünket. Lásd C-vitamin fölfedezése, röntgensugárzás, globális helymeghatározó rendszerek, stb.

    Ez teljesen igaz. Bárki, aki dolgozik, az pénzt akar. Azért csinálja, hogy élhessen, mert jelenleg ez a rendszer uralkodik. Egyesek érdekeltek abban, hogy válogathatnak olyan munkahelyek között, amik kisebb terhelést rónak a környezetre, mások nem. "A pénzkeresetnek sokadlagos általános kritériuma, hogy jót tegyen azzal másoknak." Stimmt! De itt most nem a pénzkeresetről szól a dolog, hanem a társadalmat előremozdító jótékony hatásáról, mert ezen a vonalon indultunk el. De legyen akkor pénzkereset. Ennek a dolognak is csak az énem szab határt, mert tevékenységem jótékony hatása akár közvetlen az én érdekem utáni szintre is fölemelhető lenne, szerintem...

    Nem ismerlek és így ismeretlenül nincs is jogom cáfolni hogyan is éled az életedet, de a - tényleg, no offense, písz! - "nem ártok senkinek, se embereknek, se állatoknak, se a természetnek" mondatodat nem tudom elhinni. Ha létezel, akkor kölcsönhatásba kerülsz a természettel közvetlenül, vagy közvetve és benne vagy az emberiségnek nevezett halmazban, aki árt a természetnek. Így, vagy úgy. Én sem vagyok szent és én is ártok a környezetemnek mind az életvitelemmel - hiába is akarom minimumra redukálni ezt, csak kell termékeket vásárolnom -, mind a munkámmal. Csak én nem hangoztatom, hogy nem ártok senkinek és semminek. Életünk szerves része és hozzánk tartozik, csak valaki ezt meg sem próbálja redukálni és nem mondja, hogy " nekem ez most elég", hanem minél több kell. Igen, ez az a tulajdonság, amiről beszélsz, de mi lenne, ha ezen megpróbálnánk változtatni? Hogy nem kell 8. rig, amiből nem fogom megvenni az 5. lakást, amit kiadok és abból a pénzből nem fogok négyszer elutazni Balira az idén. Csak mondjuk kétszer. Tudom, tudom... Bilibe lóg a kezem és ha én ezt nem csinálom meg, akkor megcsinálja más - úgy, ahogy mondod -, mert így megy ez és ezzel a mondattal már föl is vagyok mentve...
    Béke!

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz skitzoo #797 üzenetére

    "if you can't beat them, join them" Ahogy olvasom a hozzászólásokat, lassan már én is azon a véleményen vagyok, hogy ha ma "befektetés" kell, akkor ez a tuti. Betöltöm a szexgép tartályát egy nagy tál carbonaraval és a hegyet odébb tolom. :DD Csákányra fel! ;]

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz maximilian4 #802 üzenetére

    Mindig ezek a negatív hullámok... :C

    [ Szerkesztve ]

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz syberia #807 üzenetére

    Ezen mindig elsírom magam, köszi! :DDD

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz Dr. Romano #806 üzenetére

    Ahhoz, hogy megtörjenek, el kellene adni a motoromat. Azt meg azért már csak nem! :))

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz s.bala31 #876 üzenetére

    Ismét fölvetődik bennem a kérdés, hogy amíg a kártya hatásosan túrja a földet, ugyan miért adná el? Ha meg már kilehelte a lelkét, ugyancsak miért adná el? Kuka kártya ki és kuka, új kártya be, nem?

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz Danex #879 üzenetére

    "A falból se jön végtelen amper és a hely is limitáló tényező lehet.
    Példa: van 2500W kereted, ebből a középkategóriás kártyákkal ki tudsz hozni mondjuk 400MH/s-t, de ha megveszed a felső kategóriát akkor kijön az 550-is. De befektetni nincs az elején 4 milliód ,hogy a felső kategóriából építsd egyből." Teljesen jogos és azt is tudom, hogy nem tegnap kezdődött. De pont abban a speciális helyzetben vagyok, hogy egy évtized kihagyás után ugrottam vissza a desktop pc-k világába. Igaz, hogy 2015 év végén vettem egy HD5970-et, arra számítva, miszerint az lesz az alap, de csak most épült meg a gép köré. Lehet, hogy bányaló volt ez is, bár nem hiszem a fogyasztási rátát nézve.

    Én nem örülök neki, hogy egy HD7950-et duplájáért adnak. Szeretnék egy másik kártyát ez helyett, hogy a dual gpu-t nem támogató game-ekkel is hatásosabban tudjak játszani, vagy legalább elinduljanak. Ott tartok, hogy használt kártyát már nem vennék (legyen az gamer, vagy csille), mert senki nem fogja nekem bebizonyítani, hogy hogyan használta ezeket a kártyákat. Kapnak ezek hideget-meleget a szó szoros értelmében. Enyém is úgy melegszik gyári fan profillal, hogy ha a kotyogóst rátenném, lefőne a Pellini egy perc alatt. Pont ezért raktam föl az afterburnert, hogy hatásosabb hűtést tudjak neki adni és nem akarom, hogy idő előtt exitáljon. De ezt sem fogom tudni bebizonyítani annak, aki esetleg megvenné, hiába is érvelnék. (Lehet inkább megtartom majd ereklyének.)

    Ezért úgy döntöttem decemberben, hogy ha lemegy a nagy ünneplés, akkor január közepén veszek egy rx 560-at. De eddig csak a szeretnék fázisban tartok, mert vagy nincs, vagy annyiért ott rohadjon meg.

    A km visszatekerésért is mindenki föl van háborodva ( de ott is egy igényt elégítenek ki a tekergetők), lett is belőle büntetőjogi kategória. A hidegen nagy gáz, meg a teljes idiótaság és gondolkodni képtelenség csodálatos megnyilvánulása.

    Az ember tényleg feltételezné a legjobbat, de amíg azt látom, hogy a hülye paraszt a szánkópálya közepén megy föl, ahol a gyerekek csúsznak, majd megáll, megfordul és ott leguggolva elkezdi fotózni a saját gyerekét, aki szintén ott megy föl, ahol apa ( megtörtént esemény) - és rengeteg ilyen volt -, addig mit várjak a használtpiactól? Természetesen tisztelet a kivételnek!

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

Új hozzászólás Aktív témák