Hirdetés

2018. augusztus 22., szerda

Gyorskeresés

(#1) snecy20

snecy20
(PH! addikt)

Ha a mai nappal az ember végigfut a hivatalos kisker kínálaton, akkor megfogalmazódik benne az, hogy a helyzet tarthatatlan.

1080Ti érdekel! Keress privátban...

(#2) Tian66

Tian66
(senior tag)

Érdekes megközelítés, van is benne igazság. Lassan alábbhagy a láz, mindenki nem akar bányász lenni. Akkor lesz megint VGA normális áron.
A boltok nyerészkedése érthető, de nem védhető. Ellenszenves.

(#3) Jim Tonic

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Ezzel a hozzáállással viszont lassan elfordulnak a játékosok a PC-től, és ha tényleg beállt a kriptobiznisz, akkor a gyártók is megszívják.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) HartgeH3-2.8 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére

HartgeH3-2.8
(PH! addikt)

+1

Real Cars Real Racing Hungary - VRS Esport - Virtual SimRacing - http://vsr.hu/ - Hartge Fox3

(#5) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"Egekben a VGA-k ára és a gyártók szinte tehetetlenek"

Annyira azért nem aggódnak, fogynak a termékek mint az állat... :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#6) tlv válasza Jim Tonic (#3) üzenetére

tlv
(MODERÁTOR)

Sajnos sok alternativa nincsen, a PS es az Xbox nem igazan fog kielegiteni jatekosokat, akik 80+ FPS-hez es bill+egerhez vannak szokva.
Remenykedjunk, hogy bedol ez a szar hamarosan.

Derp

(#7) Carlos Padre válasza tlv (#6) üzenetére

Carlos Padre
(senior tag)

Főleg addig nem, míg nincs rájuk játék "okosba".

(#8) tailor74

tailor74
(PH! addikt)

Elhiszem hogy nem akarjak növelni a gyártói kapacitást, de az sem lesz kisebb szívás, ha majd mindenki a használt piacról fog vásárolni "fillerekért" az olcsó bányász kártyákból. Akkor majd azon megy a rinya, hogy nem fogy az új vga. Valamint nem kevés gariztatással is szembe kell majd nézniük.

A kiskerek pofátlan hasznát meg tudnák fogni, ha minden gyártó közvetlenül árulna weben keresztül (pl. Evga) . Előbb -utóbb a kutya be nem menne más webshop-ba.

Nem akarnak tenni ellene, mert minden kártyát eladnak, és pont leszarják, hogy ki veszi meg, nagyjából ennyi a lenyeg.

tailor74 - Fortes fortuna adiuvat

(#9) princeps27 válasza Tian66 (#2) üzenetére

princeps27
(kvázi-tag)

Az utóbbi egy hónapban a hardveraprós árak alapján inkább mindenki újra rákap.

(#10) Tyrel

Tyrel
(senior tag)

Hát azért bőven lett volna már idejük a gyártóknak reagálni erre és növelni a gyártókapacitást... Azzal hogy "nem hisznek a bányászatban és félnek hogy a későbbiekben meg rajtuk maradnak az extra gyártósorok" rögtön ellent is mondannak azzal, hogy magában a Blockchain-ben egyébként hisznek és arra számítanak hogy számos új területen nyit piacot a GPU-knak...
Tehát számítanak rá hogy a Blockchain miatt a későbbiekben is túlkereslet lesz, még akkor is ha bányaomlás történik, de akkor sem hajlandóak változtatni... (vagy legalább is ez a mese)

De sztem hazugság az egész, mert az első bányászláznál nem az volt hogy felmentek a videokártya árak, hanem konkrétan el is tűntek teljes szériák a piacról, hetekre...

Most van kínálat, minden kártyát lehet kapni, tehát van raktárkészlet is, csak a magas árakat meg akarják tartani.

Köszönöjük... :W

[ Szerkesztve ]

(#11) Eugene Roe

Eugene Roe
(senior tag)

Szegény gyártók képtelenek 2 év alatt gyártókapacitást növelni...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#12) RudY

RudY
(őstag)

Kipukkad a bányászlufi lesz használt VGA jó áron dögivel... akkor viszont a gyártóknak is beáll, mert akkor újat alig fognak tudni eladni, amit megint nem akarnak, úgyhogy kezd körvonalazódni a 22-es és az ördögi kör is. ;]

(#13) Abu85 válasza Tyrel (#10) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Ők az egyéb területekre nem normál VGA-kat akarnak, hanem 1500-3000 dolláros Radeon Frontier és Titan kaliberű holmikat. :D

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#14) Nirvanus

Nirvanus
(tag)

Anno a 3GB-os Giga GTX1060-at 63k körül vettük kiskerben. Akörül volt az RX480 is, de azt már akkor is lehetetlen volt beszerezni. MOST meg ... :(

[iTX-or-GtfO!]

(#15) Televan válasza tlv (#6) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

De ha nem dől be,mondjuk csak egy év múlva. Addig a szerencsétlen játékos mit tehet? Így is,úgy is kénytelen lesz medium grafikával 60fps alatt játszani,ami meg konzol szint.De boldog lehet mert bill és egérrel játszik.

Na látja ezt szeretem magában,hogy nem szopogat,a kemény nyalókát is úgy harapja ketté mint a pillecukrot!

(#16) BenceShearer

BenceShearer
(fanatikus tag)

Szerintem ha négyszer ennyi kártyát gyártanának akkor is ennyibe kerülne.
Ha olcsó lenne, akkor is vennék, mert jobban keresnének vele.
Nekik nincs az a mennyiség ami nem lenne elég. Ergo megint nőne az ára.

(#17) Gyuri27 válasza tailor74 (#8) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Jobb is lenne egyből a gyártótól venni. Mert ez a szürkeimport-nagyker-kisker, disztribútor-nagyker-kisker karika eléggé megnöveli az árakat. Meg a gariztatást is végtelen copássá teszi (főleg az 1 év kötelező után).

Az meg hogy a gyártók nem tudnak mit tenni ne kommentáljuk. Mert a naprendszerből is bannolnak.
Mondjuk lehetne kimondott bányász karikat csinálni (na nem úgy mint eddig).

Wotba vegyél nekem prém tankot. Vagy rizsát Kappa Red Ronin Nem én választottam a lázadó életet. Az választott engem!!!

(#18) Tyrel válasza Abu85 (#13) üzenetére

Tyrel
(senior tag)

Hát erre a gamer énem annyit tudna nekik mondani hogy "egyéni szoc. problem"... :U

(#19) Taranti válasza Jim Tonic (#3) üzenetére

Taranti
(senior tag)

Jogos a felvetés, és ebben az a csúnya, hogy egy ilyen fordulatot a VGA gyártókon kívül kb. mindenki megszívna (alaplap, CPU, memória, SSD).

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#20) fototrend666 válasza Carlos Padre (#7) üzenetére

fototrend666
(lelkes újonc)

Főleg,hogy a ps xo plus mega verziok hoz képest is 2 katt és a multiplatform játékok pcén szebbé jobbá gyorsabbá változtathatóak...

Egyébként meg dehogynem tudnának tenni a gyártók...De minek tennék?

[ Szerkesztve ]

(#21) myckie2 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére

myckie2
(senior tag)

Pontosan én is ezen agyaltam. AMD, Nvidia örül, hogy fogy a kártyája, de szerintem hosszú távon elég durva hatása lesz ennek a PC piacra.

"For every man there is a cause which he would gladly die for."

(#22) Weareus

Weareus
(őstag)

210k, ennyi volt használtan az a pár hetes 1080Ti Founders Edition, amit full cover EK vízhűtő blokkal szerelve vettem aprón 2017. 12. 06-án.
Most próbálnék ennyiért ilyen kártyát venni. :U

[ Szerkesztve ]

(#23) UnknownNoob

UnknownNoob
(kvázi-tag)

Soha nem értettem, miért nem lehet megcsinálni, hogy szimplán annak árulunk aki MSRP-nek megfelelő áron adja. Nincs közvetlenül szerződés a GPU gyártók és a kisker között, de több lépcsőfokban is lehetne szerződéseket íratni. Szerződés alapján ha egy kisker MSRP felett árul, akkor a hozzá tartozó importőr x hétig nem kap szállítmányt a gyártótól. Sok szívás után az importőr is azt csinálná, hogy nem csak úgy árul, oszt veszi aki veszi, hanem olyan boltokkal szerződtetne le, akik "megbízhatóak".

Hülyeség hogy nem tudják megoldani. Ha nem is pont így, de ha nagyon akarnák ki lehetne építeni egy hálózatot ami hivatalos áron árulná a termékeket.

(#24) sh4d0w válasza BenceShearer (#16) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Kereslet-kínálat mond valamit? Ha túlkereslet van, nőnek az árak, ha túlkínálat van, csökkennek.

A gyártók hozzáállása elég rövidlátó, a minerpiac beomlása esetén ők szívnak, a kereskedők meg túlélik a mostani pluszbevételből.

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#25) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Nem igazan erint a dolog, de most ahogy raneztem a kereskedesek arlistajara, hat a karacsonyi penzt azt hiszem lehet meg potolgatni majd a locsolos husveti loveval is, hogy legyen normalis vga a jatekosok gepeben. rip

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora R7 💙 specs: http://pici.tk/e/

(#26) Z_A_P

Z_A_P
(őstag)

az AMD a Radeon Vega Frontier Edition-höz kiadott egy olyan meghajtót, amely opcionálisan aktiválható optimalizálást tartalmaz a fentiekre. Utóbbi ráadásul az alapértelmezett működési módhoz képest bő 60%-kal növeli a teljesítményt.

Ezt probalta mar valaki?

OK

(#27) sh4d0w válasza Z_A_P (#26) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Ezt a pluszt nem játékokra kapod, hanem a profilozott alkalmazásokra.

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#28) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)

Valahogy nem igazán értem, hogy miért számol mindenki a miner piac bedőlésével. Egy éve halljuk, hogy na, most már biztos be fog dőlni, nem mehet ez így tovább, ettől függetlenül (akár milyen hektikus is az utóbbi időben a kriptovaluták árfolyama) továbbra is csak nőnek az árak....

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#29) Televan válasza Weareus (#22) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Én drágábban árulom mint amennyiért decemberben vettem.De senki sem azt fogja mondani nekem,mivel te rendes voltál a vevőddel így neked most olcsóbban adjuk oda a kártyát. A használt piac is követi az árakat. :D

Na látja ezt szeretem magában,hogy nem szopogat,a kemény nyalókát is úgy harapja ketté mint a pillecukrot!

(#30) shteer

shteer
(Jómunkásember)

biztos jó a cím? így kellene:

Egekben a VGA-k ára, a nagykerek telhetetlenek

;]

EVGA GTX 1070 Hybrid videokártya és Intel G3930 processzor eladó

(#31) ceripapa válasza Jim Tonic (#3) üzenetére

ceripapa
(fanatikus tag)

Sajnos Így van bár engem kiszolgál még az rx460-m 4GB amit anno 32k-ért vettem . DE már azon filozok h így h a legtöbb játék ami érdekelne ps4-re jön, lehet veszek egy prot XD a többit meg leszarom :D .

(#32) MageRG

MageRG
(őstag)

A gyártók miért nem emelnek árat?
Ha már a bányászok aranyárok veszik a cuccot, legalább náluk csapódjon le a profit nagyobb része. Úgy vissza tudnák forgatni K+F-be és kapacitásnövelésbe.

"What is bravery, without a dash of recklesness!"

(#33) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

Elírtátok a címet, így a helyes: Egekben a VGA-k ára, a gyártók teLhetetlenek

[ Szerkesztve ]

A hwsw fórumon leslie voltam. :)

(#34) Goose-T

Goose-T
(PH! kedvence)

A blokklánc tehát nem egyenlő a kriptovaluta-bányászattal.
Aztán ki validálja a blokkláncokat, ha nincsenek bányászok?

Eladó RX560, ITX ház: https://tinyurl.com/yasrqg35 *** https://fb.me/scharlotterhodes

(#35) RudY válasza ceripapa (#31) üzenetére

RudY
(őstag)

Amióta feladtam az FPS huszárkodást elkezdtem élvezni a játékokat. :D Az újabb PC upgrade helyett One X lett, de még szerintem egy PS4 PRO is lazán bele fog férni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) atis78

atis78
(tag)

Azert szerintem a kapacitasbovites nem olyan egyszeru mint ahogy azt sokan gondoljak. Itt nyilvan legyartott grafikus chipekbol van keves amiket ugye a TSMC keszit bergyartasban. Ott meg evekre elore le kell foglalni a kapacitasokat es olyan kaliberu cegek is palyaznak ra mint az Apple es Qualcomm akik mar a meretuk miatt is siman elonyt elveznek...

Masreszt pedig a massziv aremelkedesbe biztosan az is kozrejatszott hogy a memoriak ara eleg rendesen emelked az utobbi idoben....

Ettol fuggetlenul persze a gyartok ulnek a fenekukon es kielvezik a helyzetet...

(#37) Weareus

Weareus
(őstag)

Na most akkor ki a telhetetlen a nagykerek vagy a gyártók?

(#38) Sub-ZeRo

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Épp vga vásárlás elött állok, (szeretnék venni 1-2 hónapon belül) rx 560 és rx 570 között vaciláltam, még az árakat meg nem néztem. Mára már full amd gépem van, és a kártyát is olyat akarnék venni. Igen ám, de az 560 és az 570 között kb. 50-60 ezer forint van... :W Ez mi?!
Így eldöntöntöttem, hogy marad az 560... Annyit nem játszok, meg olyan játékokkal, hogy ennyit pluszba rááldozzak... :W Kész vicc...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#39) kis92 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére

kis92
(újonc)

Valószínűleg az xbox-ot nem véletlenül csinálják úgy, hogy jobban hasonlítson a pc-re.
Az árak már a bányászat előtt is nőttek mindenféle indokkal. Így sokan átmehetnek pc-ről ha az xboxnak sikerül elég olcsónak maradni.

(#40) Silenc3Hun válasza Goose-T (#34) üzenetére

Silenc3Hun
(senior tag)

Arra gondolt, hogy maga a blockchain technológia millió dologra használható lenne, nem csak a kriptovaluták számolgatására...

Xiaomi Redmi Note 4 | Xbox ONE | Xbox 360E | Lenovo ThinkPad X230

(#41) BaLee

BaLee
(PH! addikt)

A gyártók nem fognak gyártókapacitást növelni, egyrészt mert nagyon drága, iletve bármikor beállhat a biznisz. Akkor repkednek majd a filléres garanciális bányász-karik, senki nem fogja venni az újat, csak akkor ha nagyon beesik az ára. Bár legtöbben ugye nem szívesen vesznek sz*rráhajtott bányászkártyákat, de ha fele annyiért adják akkor nem kérdés.
Aki azt hiszi, hogy egy 120-150 ezerbe kerülő középkategóriás vga nem fordítja a konzolok irányába az embereket az nagyon nagyot téved. Csak az én ismerőseim közül többen vettek az elmúlt egy hónapban konzolt a kialakult helyzet miatt (tönkrement a vga, nem lehetett kapni helyette ill. csak nagyon drágán) konzolt. Nagyon tetszik nekik... Ha vége lesz a bányász lufinak, ezek az emberek a VGA gyártóknak nagyon fognak hiányozni. Akkor meg majd hallgatjuk a sírást, hogy nem mennek a VGA eladások, nem éri meg PC-re fejleszteni stb. Csak sajnos ez a mai valóság, hogy a jövővel nem szoktak foglalkozni, mindenki örül annak, hogy most mindent el lehet adni akár csillagászati áron is. De lesz ennek böjtje az egész PC piacra nézve. Illetve már most is elindult a folyamat...

(#42) shteer válasza Sub-ZeRo (#38) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

inkább örülnél.. nem kell vacilálni, egyszerű a döntés :)

(#43) davudhunters

davudhunters
(újonc)

Régóta hangoztatják, hogy bedől a bányász láz, de egyedül Kína tett ez ellen, ahol betiltották a bányászatot.
Minap olvastam, hogy az Nvidia sír azért mert nem gamereknek tudja eladni a kártyáit, hanem bányászoknak. Persze a gyártókat marhára meghatja az a tény, hogy van kereslet a termékeikre és magasabb áron nem a gamerek, hanem bányászok veszik. Taps.... :C :W

"Az élet olyan, mint egy nyári ruha mellénye: rövid és céltalan."

(#44) Nartaas

Nartaas
(lelkes újonc)

Azon felül hogy őrült árak vannak kb kapni se lehet top kártyákat. 1060 szint felett out of stock van.

Ha egyszer bedől a bánya akkor sanszos, hogy ez lesz az emberiség legnagyobb erőforrás pazarlása. Hardware, energia, számítási kapacitás a semmire. Bányafarmok pörögnek 0-24-be hogy előállítsák a semmit. És vicces, hogy azzal a semmivel meg kereskednek népek és sokan betegre keresik magukat az árfolyamingadozásokkal. Hihetetlen.

(#45) Yutani válasza shteer (#30) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

+ kiskerek + ügyeskedők

Itt a HA-n is láthatunk ilyeneket, akik kapcsolatuknak köszönhetően megveszik normál áron a kiskertől vagy nagykertől és dupla áron adják a kártyákat. Nyilván igazuk van, hasznot kell húzni, amennyit csak lehet.

Nincs megoldás sajnos. Illetve lenne, a játékosoknak szánt kártyákat firmware-ből kellene bányászatra alkalmatlanná tenni.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#46) davudhunters válasza BaLee (#41) üzenetére

davudhunters
(újonc)

Én még régen 2016-ban megpróbáltam a Pc fejlesztéssel. Haverom GSkill Ripjaw 3200 Mhz-es 16Gb-os (2x8GB) ramot 2016 nyarán 26 ezerért vette, 2016 telére 40 körül volt az ára, mostanra pedig 70 körül van.
Már 2016 telén konzolt választottam, és a mai napig nem bánom. Ráadásul a Microsoft tervezi a Xbox-hoz aez egér+billentyűzet támogatást.
Ahogy írtad ezek az emberek iszonyú módon fognak majd hiányozni a jövőben.
Mellesleg úgy gondolom az általam említett 26 ezres ram még ez évben eléri a 100 ezres összeghatárt.

"Az élet olyan, mint egy nyári ruha mellénye: rövid és céltalan."

(#47) Goose-T válasza Silenc3Hun (#40) üzenetére

Goose-T
(PH! kedvence)

A blockchain tranzakciók validálásához rengeteg erőforrás kell, ezt adják bérbe lényegében a bányászok. Bányászok nélkül nem működik a blokklánc, hacsak nem centralizált a rendszer.

Eladó RX560, ITX ház: https://tinyurl.com/yasrqg35 *** https://fb.me/scharlotterhodes

(#48) shteer válasza davudhunters (#46) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

a Microsoft tervezi a Xbox-hoz aez egér+billentyűzet támogatást

ezt kb azóta olvasni mint a kriptopiac bedőlését jósló nyilatkozatokat

akkor talán még én is vennék (pedig szinte kormánnyal játszom csak), hatalmasat kaszálnának vele

(#49) Dare2Live válasza Cifu (#28) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

"Valahogy nem igazán értem, hogy miért számol mindenki a miner piac bedőlésével. Egy éve halljuk, hogy na, most már biztos be fog dőlni...."

Több éve.

A vga(+ram+...) árak elszállása miatt meg rengetegen fognak konzolra átállni. Amikor egy 1060 árából PS4 PROt kapsz....

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#50) shteer

shteer
(Jómunkásember)

eközben az nVidiánál:

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.