Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Dragon3000 #73 üzenetére

    Nekem a bányászattal alapvetően gondom van mert borzasztó pazarlásnak tartom.
    A piaci hatások pedig másodlagosak bár látható, hogy ezek hatása is jelentős. Reggie0-lal épp ezen megy a vita, hogy messze túlmutat a hatásuk szerintem azon, hogy pistike nem tud doomozni. Lásd globál szinten mindenből a hiányt: notik, chipek amik lassan mindent érintenek: munkát, termelést.

    Az is világos, hogy ebből sok rendszerszintű probléma, a 2008 óta tartó pénznyomtatás, a covid, sok alapvető dolog van ami ebbe az irányba tolja, egészen az IT-spec problémákig, globális gazdasági harc, ellátási láncok de ide kell venni szerintem a gyártástechnológiai belassulást és drágulást is... de erre azért elég erős hatással rátelepszik a bányászat is hiába van egy rakás mélyebb ok. "Átmenetileg" - ami jelenthet 1-2-3 éves távokat is - agyon tud vágni a "kisbefektető" is egy teljes piacot. Lásd ezt vagy bármit (Gamestop, stb...) mostanság...

    @Reggie0
    #72 sb: Word+excellhez nem kell semmi, eleg ra az IGP is. Annyira azert nem megy fel, hogy szamottevoen csokkentse a vasarloerot. Abban segit, hogy jovedelempotlasra alkalmas. Tehat munkavallalaskor mar egy extra merlegelesi szempontot ad, hogy a fizetes a banyaszassal osszemerve mennyire eri meg. Ez munkavallaloi szempontbol javulas. Vagy gondolhatsz a munkanelkuliekre is. Banyaszni barhol lehet, ahol van aram es net, mig dolgozni tavolrol azert egy fokkal nehezebb. Valamint a pandemia ezen segitett, de hat korantsem vegezheto minden munka tavolrol.

    Ezt remélem nem gondolod komolyan, hogy a 0.8USD-s rizstermesztést és gyerekmunkában végzett IT hulladékválogatást egészíti ki a bányászat. Ebből a kicsik (első világbeliek, nem a fentiek!) is marginálisan részesülnek. És azt mind el is viszi a környezet amit generálunk mellé/ezekkel. Mindegy, ez hosszú és főleg gazdasági probléma szerintem, nagyon hosszú belemenni. De a bányászatnak erről az oldalról egészen biztosan nulla a hozzáadott értéke. A másik oldalon meg látjuk mit rombol - ismétlem: akár "csak átmenetileg" és azzal együtt ha nem is ez a legfontosabb ok ami miatt a jelenlegi irányba tart a világgazdaság.

    @Duck663
    A vicc az, hogy ez még a felfutó ág. Inflációval eddig elvétve találkoztál:
    1. Kivéve 1-2 szektort, a tőzsdei, itt-ott áru- és ingatlanárlufit
    2. És ha speciális kedvencünkről, Magyarországról nézzük ahol már nagyon régóta örvendhetünk neki szinte mindenhol...
    Most indul el és fut majd fel. Általánosan is, az IT-t meg pár spec hülyeség húzza tovább a rossz irányba. Ellátás, technológia, HO, bányászat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák