Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shing #16 üzenetére

    Idehaza volt már olyan, hogy dolgom volt, de mire visszajöttem a szobába, újra volt indulva a w10 és üres desktop fogadott. Nem állítottam semmit a wu beállításaiban, minden úgy van ahogy feltelepült.

    Ez gyárilag 08:00 - 17:00 közötti aktív időszakot jelent, idehaza meg jellemzően 17:00 után megy a gép, szóval szívás elő tud fordulni. :D

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Viktor77 #29 üzenetére

    Azért ne túlozz. Alap beállításban a leállítás nem leállítás, hanem az a hibrid állapot, ha csak ki nem vetted a pipát az energiagazdálkodásnál előle. Igazán aljas kis opció, főleg ha van nem MS oprendszer is a gépen ráadásul előnye sincs a mai SSD-s világban.

    A frissítésre meg annyit, hogy a jelek szerint eddig az aktív időszakban használtad a gépedet, ezért nem találkoztál furcsa jelenségekkel. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Viktor77 #33 üzenetére

    Akkor csak idő kérdése, és veled is meg fog történni a gyanútlan újraindítás. :P

    Amúgy most éppen 10 perce izzad magában a laptopom, mert bár látszólag nem csinál semmit, de közben a windows modules installer worker megállás nélkül tekeri a procit a háttérben. Ez a WU része, elvileg frissítések és komponensek telepítését csinálja, de a WU szerint a rendszer naprakész.

    Most akkor mi a jó francot csinál? Meddig fog még tartani? Szerencsétlen laptopon nem mindegy, hogy konstans 40% terhelést kap a proci...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Silεncε #37 üzenetére

    Nem mondom, hogy sűrű dolog mert mindössze 2 alkalommal történt ilyen, mióta van a w10. Idehaza torrent meg böngészés miatt mindig megy a gép du-este folyamán, szóval volt rá alkalma.

    Viszont ez a szerencsétlen modul installer még mindig fut és terheli a procit, most már közelíti az 1 órát. Természetesen az alkalmazás előzmények alatt nem látszik...

    Victoryus: hibrid bizbasz nélkül mennyi a boot idő? Amúgy reset esetén nem játszik, csak normál leállításkor. Resetnél nem csinálja a hibrid módot.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #43 üzenetére

    Ez a frissítések eltolása dolog nem valami egészséges megoldás. Windowsról van szó, asztali elterjedtsége miatt iszonyatosan ki van téve mindennemű támadási kísérletnek ahhoz, hogy csak úgy tologassuk el hetekkel a frissítések telepítését...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #51 üzenetére

    Megerősítésért jöttél ide? ;]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #89 üzenetére

    A Candy Crush Saga nem távolítható el hagyományos úton, powershellből lehet csak törölni a társaival együtt. Vagyis átlag user nem mondhatja meg, hogy nem kéri őket. Egy előző build alatt kitöröltem ps használatával ezeket a progikat, most a build frissítés után megint itt figyel a start képernyő elején a CCS.

    Kértem, hogy telepítsék vissza? Nem. Kérdezte, hogy telepítse-e vissza? Nem. Szóval van némi probléma ezzel. Régen még a Windows kezdeti időszakában be lehetett pipálni, hogy mit telepítsen fel...

    A kémkedés mantra meg olyan dolog, mint Viktorunk repülőzései. A mai targeted marketing és a big data korában pl. a bing keresési naplód önmagában többet ér, mint egy legális Window a gépeden, de attól még szeretnénk tudni mit mire hova és kinek ad el a cég.

    Az, hogy ezeket a részleteket ma se ismerjük kellő mélységben, az nem indok lesöpörni a problémát az asztalról. A Cannonical és megpróbálkozott ezzel az Amazon javára, lett is belőle gebasz és kénytelenek voltak visszakozni. Na de a Cannonical pont úgy egy üzleti vállalkozás, mint az MS.

    Viktorunk repülőzésével se az a gáz (a nem honvédségi, focis lekenyerező utakat most nem említve), hogy szállítja a honvédség, csak vállalják fel nyíltan és ne kelljen kirugdosni belőlük az adatokat... Elég hasonló szitu.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #104 üzenetére

    No, most el lehet távolítani akár az alkalmazások menüből is, a következő build frissítésig. Csodálatos. Fejlődnek.
    Előzőleg powershell-t használva távolítottam el a ccs-t, mégis újrarakta magát. Ezek szerint valami hiányzott a leírásból, ami alapján anno megcsináltam.

    "Ezt a kémkedést pedig majd akkor, ha megvannak a fix, pontos, konkrét adatok, hogy miről, mit és milyen formában, meg ez hogyan is érinti a usert." - de már most is túl késő. Ha mondjuk csak 5 év múlva derülnek ki a pontos részletek meg turpisságok, akkor megvonjuk a vállunkat és annyit mondunk, hogy: "hmm, hát ez ilyen"?

    A diagnosztika menüben meg csak azt tudod (nagyjából), hogy tőled mi megy ki az MS-hez. Hogy onnan hová, milyen célra kerülnek ki az adatok, azt már nem tudjuk.

    Idézek egy sort a diagnosztikával kapcsolatos weboldalról, ahová a diagnosztikából jutottam:
    "•Alapszintű diagnosztikai adatok – ezek az eszközre, annak beállításaira és képességeire, valamint a megfelelő működésére vonatkozó adatok. Ez a diagnosztikai adatok minimális szintje, amely ahhoz szükséges, hogy az eszköz megbízhatóan, biztonságosan és az elvárásoknak megfelelően működjön."

    Ez szerint a Win10 megbízható működésének feltétele állandó és élő internet kapcsolat. :U Természetesen tudom mire van a telemetria (nem is tiltom semmi programban amit használok) és mit akarnak itt közölni, de baromira nem az van leírva, legalább is magyarul nem.

    A gyűjtött adatok meg külön beállítás engedélyezése után ugyan megtekinthetőek, de az a beállítás alapból nem aktív... Az adatok törlése meg csak lokálisan történik meg, akinek van MS fiókja, az oda társított adatok megmaradnak.

    A Viktoros példát meg továbbra is tartom, teljesen jól jellemzi ezt a helyzetet. Ha nem tetszik, moderáltasd ki.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #110 üzenetére

    Tudod, ha aktív lett volna az eltávolítás gomb a korábbi buildben az alkalmazások és szolgáltatások ablakban amikor kerestem a szokott helyen, akkor nem fordulok a google-höz és nem találkozok a powershel-es megoldással. Miért tettem volna? A legkevésbé sem érdekel a powershell... Lehet, hogy a store-ban volt uninstall lehetőség valamerre de arra akkor nem jártam mert hát erre van az alkalmazások és szolgáltatások ablak, hogy töröljük ami nem kell...

    A többi írásomat meg úgy érzem erősen félremagyarázod. Nem az a bajom, hogy telemetriáznak. Csinálják. Egy Mozzilla jellegű cégnél megbízom ebben, mert ott ha összeomlik a böngésző, akkor megkérdezi, hogy elküldheti-e a meglátogatott weboldalak címeit is a könnyebb hibakereséshez. Ez egy kicsit kultúráltabb megoldás, mint kollektíve elküldeni minden meglátogatott weboldal címét, ami az egyik adv. opció a 10 telemetriájában.

    W10 esetén ma már viszonylag jól lehet állítani, hogy mit küldhet el, de ehhez elég sok időnek kellett eltelnie, meg pár botránynak. Az egész botrányt meg lehetett volna előzni egyenes kommunikációval és alapból normálisan konfigurálható opciókkal.
    Bemásoltam neked azt a fasságot az MS weboldaláról de amit írtál rá az alapján azt se igazán fogtad, hogy mi a gond azzal a mondattal. Elmondom, hogyha csak nem fordították tévesen magyarra, akkor teljesen fals amit ott leírnak. Egyszerű félrevezetés ami alapján élő internet kapcsolat nélkül nem megbízható a W10. Ez természetesen fasság, de ez van odaírva az alapadatok küldésének indoklásához.
    Le lehetne írni egyértelműen, hogy a W10 további fejlesztéséhez és meglévő hibáinak javításához, stb. használják őket. Ennyire egyszerű lenne normálisan megfogalmazni...

    Röviden összefoglalva, nem, nem bízok az MS-ben az adatgyűjtés terén és amit az utóbbi években tettek vagy nem tettek ebben a témában, az alapján alakítottam ki ezt a véleményemet. Egyszerűen nem szolgáltak rá a bizalomra.

    Úgy érzem nagyon erősen ignorálsz mindenkit, aki a józan ész erejével észre akar vetetni veled dolgokat. Ha ez nem tetszik, ott van az ignorálás lehetősége, élj vele és akkor a posztjainkat se fogod látni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #122 üzenetére

    "de továbbra is úgy adod elő általánosítva, hogy nem lehet eltávolítani semelyik verziónál és mindenképpen PowerShell kell hozzá"

    Nem igaz. Olvasd el pls újra, amit írtam. Miután írtad, hogy már el lehet egyszerűen távolítani akkor megnéztem és már valóban úgy volt, igazat is adtam ebben és örülök, hogy már így van. :U

    A többi mondandódra ezek után nem is reagálok tovább. Kissé moonman utóérésem van veled kapcsolatban...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #124 üzenetére

    Jól van, a moonman jelző túlzás volt. Mondjuk őt még senki nem űberelte itt a PH!-n, évekig olvastuk gyönyörű posztjait mire végül a stílusa miatt kirakták. :)

    Egyébként pont úgy voltam az említett dolgokkal, ahogy most DraXoN írta. Attól eltekintve, hogy a WSL telepítését már a Store-ból kell csinálni, így már használtam valamire a Store-t de amúgy más hasznát még nem vettem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #127 üzenetére

    Jól van, ejtsük a témát. Örülök neki, hogy már nem olyan faék a W10, mint volt kezdetben. Már annak is örülök, hogy az új build nem kapcsolta vissza a gyors rendszerindítást kérdés nélkül.

    Viszont terminált felhozni teljesen releváns, mióta van WSL. Pár hete váltottam munkahelyet, itt nagyrészt win10-el szerelt dolgokat gyártanak, ehhez képest az első napomon már WSL-hez kellett nyúlnom, hogy egy célprogram forrását frissítsük és utána újrafordítsuk, amit alapból nem támogatott mikrovezérlő programozására használunk.
    Szerencsére van átjárás a WSL és a Windows között a fájlrendszerben, így lehetett fájlokat mozgatni köztük és meg tudtuk oldani a problémát. Volt ugyan nem WSL-es módszer is a dologra, de az nem akart működni elsőre, így le tudtuk csekkolni, hogy merre van a hiba és végül WSL-en kívül oldottunk meg. - WSL alatt nincs USB kezelés per pillanat.

    Tamás88: értett persze, nem véletlen MVP. De mindeközben fórum inkompatibilis is volt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #134 üzenetére

    DraXoN említette ezeket a dolgokat a #124-ben, arra válaszoltál és arra meg én írtam.

    Silenc3Hun: annyi a meló, hogy még nem jutottam oda. A telepítő pendrive már készen van, csak idő kellene. Amúgy nem rossz dolog a WSL, korábban is rá voltam szorulva bash for windows használatára fejlesztésben az egyik korábbi melóhelyen Win7 alatt, csak az meg nem volt 1:1-ben bash kompatibilis, szintaxis eltérések voltak benne itt-ott. A WSL legalább up-to-date dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz CPT.Pirk #136 üzenetére

    Hopp, kicsúsztam a modból. Nyilván a WSL-t már én hoztam fel a terminál kapcsán, de egy jó példa arra, hogy nem utálom zsigerből a Windózt. Mondjuk ennek a WSL beépítésnek is van oka, Linuxos eszközökhöz szokott fejlesztőket kívánnak így átcsábítani Win10-re de attól még örülök, hogy ott van mert meg tudja könnyíteni a munkámat.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #143 üzenetére

    Ha már példa voltam, én nem vagyok igazi Linuxos arc. De Windowsos sem. Előző egy évben KDE-s Linux Minten dolgozva kerestem pénzt, most Win10-en csinálom ugyanazt, ezeket megelőzően meg Win7-en nyomtuk évekig a HW fejlesztést.
    Windowst a 3.1-es óta használok, Linux disztrókat meg 2008 óta.
    Itthon többnyire Win10 megy mert még nem találtam ki jó megoldást a torrentek közös futtatására, valamint 1-2 olyan játékom is van, ami nem multiplatform, így itthon dualboot van. A dualboot-tal a ChakraOS egyik tesztelője vagyok és mikor olyanom van, akkor x napig csak azt használom, azon játszok és esetenként dolgozok is.
    Szóval elég sok mindent megtapasztaltam már mindkét oldalon. Pár példa:

    Ha elég sok üzenetet küldesz egy Win7..Win10 gép soros portjára (teljesen szabványos módon), akkor előbb-utóbb a Windows nekiáll magától ms balltrack egérhez drivert telepíteni és utána a soros port elkezdi mozgatni az egeret, ezt követően pedig többnyire csak a reset gomb segít. Ugyanígy tudok fasságokat mondani Linux oldalon is, ott alapból nem kötődik eszközhöz a kiosztott USB port név, így ha kihúzol két soros-usb átalakítót majd fordított sorrendben dugod be őket, akkor a .../usb1 és .../usb2 észrevétlen megcserélődik, te meg nézel mint a moziban, hogy mi van míg nem közli veled egy tapasztaltabb kolléga, hogy itt nem úgy van, mint Windows alatt.
    Az igaz, hogy emiatt viszont Windows alatt el tudnak fogyni a kiosztható port nevek (ez W7-en 256 volt), ami után csak regedit turkálás segít és ez termékeink gyártásban napi szinten megesett, ha rendesen teszteltek a srácok, mert egy termékünk modemje rögtön 4 új port nevet foglalt be magának...

    Mint itt kiderült, én sem vagyok mindenből up-to-date, megesik. Ugyanakkor az is igaz, hogy nem tudtam magam megértetni veled, mikor a telemetria problémáiról írtam. Amiket idéztél és azokra reagáltál, a szerint abszolút nem jártam sikerrel, de nem erőltetem tovább. Van egy markáns véleményem a kérdésről, de ez talán nem is meglepő, miután a mai világban havonta kiborul a bili valamilyen adatlopás témában. Most utoljára épen a google+ bukott egy szépet, nem rég meg a Facebookkal voltak ilyen dolgok és ezek nem jóskapista házi weboldalai.
    Így már talán érthető, hogy miért van sokunknak gondja a W10 alatt rendszerszintűvé fejlesztett adatgyűjtéssel, ami csak az után finomodott beállítások terén, hogy n+1 helyen kötöttek bele a cég gyakorlatába és már kezdett kínos lenni nekik...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tamás88 #149 üzenetére

    Úgy, hogy amikor átbootolok a másikba, akkor ugyanazokat a torrenteket tudjam futtatni, az nélkül, hogy kézzel adogassam hozzá a torrent fájlokat. Az rpi jó cucc, de nincs sata portja, az USB aljzatának a sávszélessége meg túl kevés hozzá, hogy értelme legyen arra hdd-t kötni. A bananaPi-nek már van sata portja , de az igazság az, hogy nem akartam még 1 eszközt itthonra. Annyit nem torrentezek, hogy szükségem legyen ilyesmire.

    Játékokra amúgy ott van a Steam proton-ja, amit nem rég adtak ki.

    Apollyon: egyszer megnéztem, de az ilyen toolok használatáról az XP korszak után leszoktam.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz nemlehet #151 üzenetére

    Ugyanakkor nem kapsz GPIO, I2C, I2S, SPI portokat az Inteles cuccal, se nagy felhasználói közösséget. Más a célja a két platformnak.
    Nekem az egyik régi Pi-m egy csöves erősítő alapja lesz egy I2S-es hangkártyával, így lesz egy webszerveren keresztül irányítható csöves erősítőm. Melóban meg Lora node-ot csináltunk a Pi-ből, de QT-s érintő felületes progi demozására is fasza volt, mert hálózaton keresztül rögtön lehetett élesíteni a kódot, nem kellett kézzel másolni meg elindítani dolgokat. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz nemlehet #158 üzenetére

    A torrentnek kell valami háttértár. Pendrive nem arra való, így marad a satás hdd. Egy Rpi esetén a lan csati is az USB csatornáján kommunikál (azt hiszem a 3-as Pi is ilyen), így egyrészt már az is korlátos, plusz ha még ide bekötsz egy usb-sata átalakítón keresztül hdd-t akor megint ott vagy, hogy nem igazán jó a dolog, ha mondjuk el akarod érni a tartalmakat samba megosztáson át a hálózatodban... Lehet ilyet csinálni, csak nem érdemes. Erre egy BanánPi lenne megfelelőbb, a dedikált sata csati miatt.

    Amúgy maga az Rpi egy nagyon egyszerű szerkezet, felrakod az image fájlt és működik. Ma már a portokat is a gui-n keresztül lehet konfigolni, ami nagyon fasza. Nem erőltetni kell, csak a helyén kezelni.
    Elsődlegesen oktatási eszköznek és hobbisták játékának találták ki a Pi-t, nem pedig arra, hogy ezzel váltsd ki az asztali gépedet. Ezt a két feladatot pedig tökéletesen ellátja, ennek köszönhetően elég jól el is terjedt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz bambano #160 üzenetére

    A - sajnos egy felújításkori hiba miatt (nem betonozták be a tv kábelt) a bebetonozott cat6 utp-ből csak 4 eret tudtam felhasználni hálózatra, így ott marad a 100MBit. Ha már vennék nas-t, akkor jó lenne gigabites lan...

    B - passz, ezzel nincs tapasztalatom. Valamint szoktam éles tesztre használni a gépemet (gépeimet), mikor készül egy új ChakraOS telepítő, az szerintem nem jönne össze a virtualizálással.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz flash- #164 üzenetére

    Vagyis utoljára Win7-en voltak fent az ask toolbar és társai. ;]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz flash- #168 üzenetére

    Magától nem szokott. Én lentebb írtam egy példát ilyenre, de az nem gyakori felhasználás és a 7-et is érinti.

    95 még ment faszán, aztán a 98 iszonyat sokat meghalt a tv tuner kártyámtól, majd javult a helyzet az SE kiadásával, ME első telepítése után vxd veremtúlcsordulási hibával fogadott, de egyébként ment, xp-se igen hallt meg, a Win7 meg totál stabil volt. Win7 nálam több év után hallt csak meg, mikor egy hibás sata kábel kinyírta a partícióját. A 10-el se volt ilyen téren gondom.

    A többire meg azt tudom mondani, hogy ha szeretnél valamit ami eltér a kockától, akkor neked se a Windows való, vagy széthekkeled különféle toolokkal. Ilyen világot élünk.

    Mondjuk valamilyen szinten értem a cég hozzáállását a témához, mert olyan mennyiségű R=1 usert kell kiszolgálniuk, hogy nem merik bevállalni a tényleg testre szabható asztalt. Hmm, KDE rulz.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák