Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz guftabi96 #86 üzenetére

    Ez a rengeteg blotware mantra megint érdekes... Netán az egyes kiadásokban előtelepített Candy Crush és társai pár játék az áruházból, amiket jóformán észre sem venni és a gépházban eleve eltávolíthatók? Mondjuk én nem szoktam törölni egyiket sem, mégis működik nálam rendesen a Windows 10 több gépen is. Aztán ez a kémkedés mantra dettó... Milyen érdekes, hogy azt már nem nagyon tudta soha senki pontosan megmondani a felemlegetők közül, hogy konkrétan mégis mit gyűjtenek és milyen formában, de azért csak ismételgették papagáj módra... Egyébként most már nem is nagyon kell, mert a gépházban bekapcsolható a diagnosztikai adatok megjelenítése, sőt még törölhetők is! Ja, és a gépházban a diagnosztikai alap beállítása megmaradt most pl. a 1809-es build upgrade után is, szóval még azt sem módosította.

    Aztán az, hogy telepítés után csak az LTSC kiadás használható egyből, meg hogy otthonra kb. csak az való a home usernek, megint komoly... Érdekes módon sokan elvannak otthon Home, Pro, vagy akár a tanulmányok jóvoltából Education kiadással is és nem létszükséglet számukra az Enterprise LTSC, ami hivatalosan eleve nem is otthoni felhasználásra készült... Nekem is teljesen jó a Pro kiadás, amit akarok be tudok állítani benne és a telepítés után kb. azonnal használható. Mármint igazán akkor, ha a frissítések és a driverek, valamint a számomra szükséges külső programok felrakása megtörtént, ami viszont ugyanúgy más kiadásoknál is megvan.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz guftabi96 #92 üzenetére

    Hát pedig ezekből és az előző hsz-ben leírt egyéb dolgokból inkább az jön le, hogy szerinted natúrban jóformán csak az LTSC jó, csak az használható "egyből", ami azért általánosítva így nyilván nem igaz... :N Egyrészt a beépített appok megléte mellett is nyilván használható a rendszer, illetve azon belül az egyéb kiadások. Ezek eltávolítása nem létszükséglet a rendszer megfelelő működéséhez, pusztán csak opcionális a felhasználó saját igényeihez mérten. Másrészt ha valaki erővel el akarja távolítani ezeket, akkor a gépházban + némelyiket a PowerShell segítségével pl. egy Pro kiadásnál is könnyen megteheti. Vagyis akár abból is csinálhat az előbbiektől mentes rendszert, nem feltétlen kell ahhoz Enterprise LTSC.

    A felsorolt UWP-s appoknál pedig az a lényeg, hogy ha nem is használja őket a user, attól még nem feltétlen muszáj eltávolítani őket. Sok tárhelyet eleve nem foglalnak, sok erőforrást szintén nem használnak, jóformán észre sem venni őket. Megteheti ugyan, ha annyira akarja, de kissé erőltetett, pláne hogy némelyik eleve a rendszer része és pl. már egy gépház is ilyen modern alkalmazás.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz guftabi96 #106 üzenetére

    Ezt ennyi erővel írhatnám én is. Azzal pedig nem tudok mit kezdeni, ha nem sikerült megérteni, hogy a beépített alkalmazások eltávolítása nyilván kizárólag csak opcionális és nem kötelező... :(

Új hozzászólás Aktív témák