Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz DraXoN #5 üzenetére

    Én az ilyen problémákra most azzal próbálkozom, hogy KVM és arra felrakok Win10-et. Még nem tökéletes (francos aktiválás...), de egyre inkább úgy érzem, hogy ez lesz a megoldás.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #33253120

    törölt tag

    válasz DraXoN #3 üzenetére

    Itt állítsd be, hogy a gyors rendszerindítás mellett ne legyen pipa:

    Előfordul, hogy néha egy-egy frissítés visszarakja a pipát, de jellemzően úgy marad.

  • King Unique

    titán

    válasz DraXoN #42 üzenetére

    Az XP Start menüjét szerintem ne ragozzuk, mert az finoman szólva sem volt az igazi. Bár ez is szubjektív, hogy kinek mi jön be. Nekem például teljesen jó a Windows 10 megoldása, de már a 8.X féle is tetszett. Hagyományos Start menüt már ritkán használok, mert a Windows 8 óta bevezetett Start gomb menü már önmagában hasznos és elérem a gyakori rendszereszközöket, ami a 10-esnél is megvan. A teljes képernyős Start menüre meg csak kirakom a gyakran használt elemeket és ennyi, onnan 1 kattintással elérhetők és indíthatók. Ráadásul sok elemnél sokkal átláthatóbb egy nagyobb felületen, csoportokba rendezett megoldás, mint egy kicsi menüben turkálni.

    Nálam meg nem "lövi ki" a frissítés gépet és mások is írták itt a topikban... Ha az 1 hetes ütemezés be van állítva, akkor meg pláne nem fogja addig újraindítani. Ha a megfelelő kiadásokban a gépházban be van állítva a havi összegzp frissítéseknél a 30 napos halasztás, akkor meg egyáltalán nem fogja addig telepíteni őket. De 35 napig a többi frissítést is lehet teljesen szüneteltetni, illetve 1 évig a funkciófrissítéseket.

    Ha az a gondod, hogy a rendszer leállítása után újra megnyílnak a be nem zárt programok, akkor a gépházban az is kikapcsolható. Valamint ha Alt+F4 módszerrel van leállítva a rendszer, akkor eleve nem lesznek újra megnyitva. Egyébként azért van egyes újabb verziók óta ez a funkció, hogy ott tudja folytatni a user a munkát, ahol abbahagyta. Normál esetben amúgy a rendszer leállítása előtt szokás bezárni a programokat, kilépni az alkalmazásokból, de mindegy...

    Igen, léteznek csak arra elérhető programok is. Viszont többségében inkább a fordítottja szokott téma lenni, amikor egy Windows only programra kellene megfelelő alternatívát találni... Ha számodra megfelel az L betűs rendszer is, akkor használd azt, a te dolgot. Viszont korántsem mindenkinél ez a helyzet kizárólagos alapon és nyilván korántsem mindenki csak a játékok miatt használ otthon Windowst. Sőt, nyilván nem is játszik minden felhasználó, ezért is fals általánosítva az ilyen megállítás... Lehet annak számtalan egyéb oka is, amit nem különösebben szükséges fejtegetni, mert a számokkal lényegében alátámasztja a statisztika is. Meg ha már szoftver, akkor ha mondjuk megveszek egy valamilyen eszközt, szeretem használni a gyártó által mellékelt általános, vagy éppen prémium programokat, amivel valószínűleg vannak még így egynéhányan. Lehet ez otthoni példával élve akár egy nyomtató, szkenner, belső / külső HDD / SSD stb. Az ezekhez mellékelt programok pedig szintén többnyire Windows only, vagy max, esetleg még a macOS támogatott. Tehát a gyártó szoftverét és annak képességeit azon a bizonyos másik rendszeren nem tudom kihasználni, nem tudok firmware-t sem frissíteni, a beépített hardveres titkosítást és egyéb dolgokat sem használni... Aztán nem beszélve a megannyi, akár a hétköznapok során is használt diagnosztikai és XY teszthez, vagy akár adatmentéshez való szoftverről, amelyeknél Windowsnál szintén jóval nagyobb a választék.

    Hát pedig a cím és a leírtak alapján inkább tűnt annak... Arról már nem is beszélve, hogy az ilyenekre általában gyűlnek a legyek, illetve Windows téma esetén azok a bizonyosak és kezdődik a flame... :DDD Egyébként igen, nyilván lehet pró / kontra dolgokat sorolni és felhozni, de azért nem mindegy, hogy miket és milyen formában. A most említetteknél is azért volt némi ellenmondás, leírták itt is többen, hogy nem feltétlen úgy tapasztalták, avagy megcáfolták, pontosították az állítást...

    [ Szerkesztve ]

  • Lenry

    félisten

    válasz DraXoN #42 üzenetére

    de áttekinthetőbbnek találtam (és találom a mai napig) azt a "minden program" megoldást ami ott volt, nem egy sorba "beszűkítve" ...

    áttekinthetőbb, hogy ömlesztve ott van minden?
    Win10-ben jobb klikk és kitűzöd a Start Menübe vagy a tálcára amit sűrűn használsz, és ott van.
    vagy beírod a program nevének első 1-2 karakterét és bumm már meg is van.
    (protip: a tálcára kitűzött első 9 ikont a Windows gomb+1,2,3... stb gombokkal indíthatod, keresni sem kell)

    mindenesetre ez okozza azt, hogy ha leállítod a géped, de másnap elindítod, a pl. a chome alapból megnyílik ott ahol "hagytad" ....[]... Mac gépekben van hasonló, de ott is kikapcsolható... itt, csak az volt, a tavaly őszi updatig (de az se hivatalosan, csak registryben turkálva)...

    jó ideje ott van ez az opció, legalább nálam biztosan.
    bár szerintem én Windows 10 moonman_editiont kaptam anno :U

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • King Unique

    titán

    válasz DraXoN #45 üzenetére

    Hát pedig másoknál, illetve akik ez ügyben érdeklődtek pl. ezen a fórumon eddig gyakorlatilag szinte mindig megoldotta annak kikapcsolása, valamint az Alt+F4-es leállítás azt, hogy a következő indításnál ne nyíljanak meg automatikusan a korábban be nem zárt programok. Direkt kipróbáltam én is több alkalommal és nálam szintén működött, nem kellett soha emiatt a registry-hez nyúlni... De mondjuk nekem nem esik nehezemre a rendszer leállítása / újraindítása előtt azt a pár-néhány megnyitott programot bezárni, ezért számomra az előbbi megoldások sem feltétlen szükségesek. Na meg nemcsak a Start menüben lehet a leállítást, újraindítást stb. megoldani, szóval úgy meg pláne nem... :D

    Egyébként tényleg nem írtad így konkrétan, hogy mindenki használjon mást, na de nem is arról volt szó kifejezetten. Hanem a témához kapcsolódóan pl. a játékos általánosításról, ami lehet a saját példádnál helytálló, viszont az összes felhasználóra vonatkozóan nyilván nem, mivel eleve nem mindenki játszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz DraXoN #5 üzenetére

    2018-ban gond, hogy saját géped legyen? ;]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • zone

    őstag

    válasz DraXoN #3 üzenetére

    Shift + leállítás gomb a full shutdown, de ez már Win 8 óta így van, ha jól emlékszem. És ahogy már más is említette, a fast startup kikapcsolható.

    (#4) Cifu
    User error. Alapból 35 napig szüneteltethető a frissítés, ezen felül a feature update 1 évig, a security update 30 napig visszatartható.

    Nálam a hybrid shutdown miatt 9 nap 18 óra a jelenlegi uptime, Win 10.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • zone

    őstag

    válasz DraXoN #75 üzenetére

    Az őszi frissítés után a leállítás után is újra megnyitja a leállításkor futó programokat, de ez kikapcsolható: [link]
    Ez engem nem érint, mert én a hibernálást használom.

    Ha az asztal aktív és ott nyomsz alt+f4-et, elvileg az ott lévő leállítás is full shutdown.

    [ Szerkesztve ]

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • King Unique

    titán

    válasz DraXoN #125 üzenetére

    Akkor leírja, hogy azzal a régivel tapasztalta azt, ennyi. De ha később újra előkerül a téma és azóta kijött több újabb verzió is, akkor valahol alap lenne azoknál is, vagy csak az aktuálisnál lecsekkolni, mielőtt újra a korábbi tapasztalatokra hivatkozik. Ráadásul a "normál" kiadásoknál és frissítési csatornán egy-egy verziót amúgy sem lehet a végtelenségig használni és előbb-utóbb váltani kell egy újabbra.

    A parancssor és a PowerShell pedig hasznos tud lenni Windowsnál, ahogyan van akiknek a Store is. Ha nem használod őket, akkor nem, ilyen is van. Azt a másik platformot és annak a rendszereit viszont nem kellene idekeverni, az más téma...

Új hozzászólás Aktív témák