Hirdetés

2019. február 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) dz1989

dz1989
(senior tag)

Bizar. :Y
0,8 " (808pv)szenzornak több értelme lenne.
Hosszú gyujtósnak 0,5" (N8)

Szerintem a PureView egy másik telóban lessz.

[ Szerkesztve ]

Remélhetőleg Nagyon durva harc lessz! Panasonic CM1 vs Nokia 808 vs Nokia 1020.(ehhez még egy kis idő kell) Légy bátor mint az oroszlán, de jámbor mint a dúká. Siemens mobilokat megveszek. Ha van eladó írj privátott.

(#2) Fr@nkieWilde

Fr@nkieWilde
(senior tag)

:DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#3) atike

atike
(PH! nagyúr)

Jajj ne..... Amennyire vártam eddig, hogy jöjjön végre a 9 annyira kezdek félni tőle... Nem akarom elhinni hogy az eddigi szimpatikus és általam jónak tartott irányt egy ilyen kövesse... :(

(#4) Teal'C

Teal'C
(őstag)

Betegek nincs mit vizsgálni!

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#5) Norb79 válasza atike (#3) üzenetére

Norb79
(fanatikus tag)

Ugyanez. Legalább akkora szenzor(oka)t rakjanak már rá, mint a lumia950en, ezekből a picikből akármennyit tesznek rá, az csak pici lesz. :( Félek tőle most már én is.

(#6) Plazmacucci

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Fake as hell.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) Viktor0610

Viktor0610
(Jómunkásember)

Másik topikban is kérdeztem.
Április 1.-re készülnek? ;]

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#8) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Há én nem tom, de egy ilyet én nem mernék éjjel úgy lerakni hogy a kamerákat lássam, nem akarok rémeket álmodni.

(#9) Bossyy

Bossyy
(tag)

Régi vonalas telefonok kagylója jut eszembe....kb. így volt kiképezve a hangszóró nyílása, amit a fülünkhöz szorítottunk. Akár igaz a hír akár hamis, ez így rémesen ronda.

(#10) Dr. Romano

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Akkor ez most olyan képet fog csinálni ahogy egy pók látja a dolgokat?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Polarstar

Polarstar
(PH! nagyúr)

Jó lesz rá hátulra bármelyik tésztaszűrő. :DDD :DDD

Egy gondom van vele csupán: ordenáré ronda!! :O :O

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#12) Griff55

Griff55
(senior tag)

Ez még viccnek is rossz! Srácok, nincs még ápr 1.!

Xiaomi Mi8 6/128 Black

(#13) Ixion77

Ixion77
(senior tag)

Az öt kamera nem is sok. Egy széles, egy normál, egy tele, plusz két monokróm a fénymennyiség növeléséhez. Ami furcsa, hogy miért vannak a kamerák ilyen messze egymástól. Esetleg 3D felvétel a cél?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#14) smc válasza Ixion77 (#13) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Dehogy, ez csak design.
Szar design, de attól még az. :DDD

i53570-2x4GB-GTX1050TIWF2OC4|MSSURBOOK|IPP12.9|MIMIX2

(#15) Dare2Live válasza dz1989 (#1) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

"0,8 " (808pv)szenzornak több értelme lenne."

ha össezjön a Lightco ötlet akkor ennek sokkal több értelme van. Kérdés összejön e.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#16) DrKapocs

DrKapocs
(senior tag)

"Must have" érzés! :D

(#17) san01

san01
(PH! addikt)

Amikor kifogynak az innovációból...

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#18) clon

clon
(fanatikus tag)

A 2 majd 3 hátlapi kamera megjelenésekor többször felmerült már legyen 1 normális jó szoftverezettséggel. No szerintem most már tényleg eljött az ideje, hogy "talán" nem a kamera dbszámot kellene növelni hanem a hozzá tartozó szoftvert fejleszteni.

Ugye ilyenkor szokta valaki a képet "kicsit" módosítgatni, hogy a kamerából x2 x3 annyit tesz rá és jókat lehet rajta :D majd megjelent a teljes hátlapot telerakó mókolt fotó - de ezzel a képpel gyakorlatilag már nincsen értelme kamera többletet rávarázsolni, mert már így is egy rossz viccnek tűnik.

HA annyira jó lenne a sok kamera rendszer akkor miért nem jelennek meg kézi kameráknál is ezek a "forradalmi" újítások...

(#19) dz1989 válasza Dare2Live (#15) üzenetére

dz1989
(senior tag)

Ha látom a gyakorlatban akkor elhiszem. :)

Remélhetőleg Nagyon durva harc lessz! Panasonic CM1 vs Nokia 808 vs Nokia 1020.(ehhez még egy kis idő kell) Légy bátor mint az oroszlán, de jámbor mint a dúká. Siemens mobilokat megveszek. Ha van eladó írj privátott.

(#20) Bog válasza Plazmacucci (#6) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)

Nem az.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) dz1989

dz1989
(senior tag)

Hamár mobil Kamera vs. [link]

(#22) helixP válasza Ixion77 (#13) üzenetére

helixP
(PH! kedvence)

Teljesen egyetértek.
Furán néz ki? Igen. Nem esztétikus? Nem. De leszarom, ha jó képeket készít.
De itt marhára nem az a lényeg, hogy hogy néz ki, hanem, hogy milyen fényképeket csinál, és mennyire használható. Én hiányoltam eddig egy olyan telefont, ahol nem kell választani a tele/normál/széles látószög között, hanem egyben megvan minden. Ha tesznek melléje még fekete fehér kiegészítő szenzorokat, csak jobb a helyzet.
Mondjuk ha valami 3D-s hülyeség, az nem érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#23) arnoldito

arnoldito
(fanatikus tag)

Gusztustalan, ízléstelen...

(#24) clon válasza helixP (#22) üzenetére

clon
(fanatikus tag)

A 2 majd 3 kamera sem fejlődött annyit képminőségben mint amennyi reményeket fűztek hozzá, sőt. Viszont a képek mérete folyamatosan emelkedik és a hozzá tartozó minőség meg nem. Ez megint egy van valamink jó pénzért eladjuk mert úgyis megveszik mert "más" mint a többi nem jobb csak eltér a többitől.
Biztos ezzel akarják megmenteni a Nokia nevet, mert arany árba lesz meg limitált, hogy még egy talicska pénzt kelljen rádobni.

[ Szerkesztve ]

(#25) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ tde.fun

(#26) helixP válasza clon (#24) üzenetére

helixP
(PH! kedvence)

A tele, vagy a nagylátószög nem is a képminőség javulásáról szól, hanem a felhasználás diverzifikálásáról.

"Viszont a képek mérete folyamatosan emelkedik és a hozzá tartozó minőség meg nem." => Ez egész egyszerűen nem igaz. Vagy rendesen körül kéne írni mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#27) clon válasza helixP (#26) üzenetére

clon
(fanatikus tag)

Igen és a mobil kamera pont arra kell, hogy ilyen "egyedi" fotóképességekre adjon lehetőséget. Erre csináljanak rendes kamerát és az a szűk réteg aki ilyet akar az vegye meg azt, de ez már a mobiltelefon lejáratása (szerintem).

(#28) helixP válasza clon (#27) üzenetére

helixP
(PH! kedvence)

Nem beszéltem egyedi fotóképességekről.
Csak ha le akarod fényképezni a templomot a családi utazásodkor, ne kelljen 200m-t hátra sétálnod, hogy beleférjen. Vagy ha a hegytetőn a kilátót, arra is legyen lehetőséged. Ez azért nem olyan földtől elrugaszkodott felhasználási mód.
Rendes kamerát = köztudott, hogy az egységsugarú userek körének felhasználási módjában a mobiltelefon leváltotta a kompakt gépet, szóval mért ne legyen jobb?

"ez már a mobiltelefon lejáratása" => ezt nem tudom, hogy érted. Hogy lehet egy tárgyat lejáratni?

[ Szerkesztve ]

(#29) guriga1234

guriga1234
(PH! addikt)

Annak idején (50-es, 60-as évek) a TV stúdiókamerái is több objektívet használtak. Elforgatással választották ki, hogy melyiket kell éppen használni. Aztán a technika fejlődött, és már 1, de annál bonyolultabb objektívet használnak. Mobiltelefonnál nem lehet objektívet cserélni, ezért használnak több kamerát.

(#30) clon válasza helixP (#28) üzenetére

clon
(fanatikus tag)

Kíváncsi lennék, hogy az 1 éves képeket amiket te is csináltál mobillal mikor nézed majd újra. Kell a templom tornya is, hogy aztán 20 év alatt x2 nézd meg és akkor majd az lesz a probléma, hogy az akkori megjelenítőkön a mostani hiper szuper nagylátószögű tökéletes képminőség is sz@r lesz.

Igen a mobil leváltotta a kézi kamerákat és át is tevődött a felhasználási igény. A torony teteje meg a kilátóról fényképezés gyakorlatilag elhanyagolható, mert a mobillal készült képek jelentős használata közben ezen tulajdonságok nem hiányoznak így ez "szűk" felhasználásoz tartozik. Nem azt mondom nincs rá egyáltalán igény csak olyan alacsony és kevés alkalommal van rá szükség, hogy ezért nem éri meg erre fejleszteni mert emiatt csak a mobil mostani túlárazása tovább fog nőni. Ettől sokkal fontosabb lenne (szerintem), hogy a mobil ne 1 napot bírjon ki.

(#31) judas13

judas13
(őstag)

Április1?
Valaki szedje már össze a Globalnál a szétszórt gyógyszereket!!!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz." TWD. iPhone 6S

(#32) helixP válasza clon (#30) üzenetére

helixP
(PH! kedvence)

Gyerek a tengerben, anya a parton. Nem ártana a tele. (nem csak a kilátó)
Egész család ott áll a karácsonyfa alatt jó lenne a nagylátószög(nem csak a templom torony).
Ezek totálisan "célcsoport" felhasználási módok.

"Ettől sokkal fontosabb lenne (szerintem), hogy a mobil ne 1 napot bírjon ki." => Ennek semmi köze nincs a kamerához, egyébként igazad van, hogy jó lenne, ha több napot bírna ki.

Első bekezdésedhez: akkor ne is fotózzunk, mert 20 év múlva minden szar lesz? Illetve: akkor remélem a szüleidről készült képeket hányingerrel teszed vissza a fiókba, mert olyan rossz a minősége?

[ Szerkesztve ]

(#33) ghiottone

ghiottone
(PH! kedvence)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui) - Moto Z2 Force -- 20 EUR kedvezmény OnePlus tartozékokra: https://goo.gl/jcrem7

(#34) Armagedown

Armagedown
(őstag)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#35) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

A mobilos kamerak fejlodese nem a minosegrol szol, vagyis egyre kevesbe. Sokkal inkabb a hozzaadott extra funkciok, es olyan extrak elerese a cel, amiket pl egy DSLR nem, vagy korulmenyesen tudna hozni. A minoseg mar reg vallalhtao, akart egy kozepkategorias telobol is, mint lattuk a mobilos tesztet, merni alig lehet a kulonbseget, latni meg kevesbe. Itt sokkal inkabb az a lenyeg, hogy social mediara legyen optimalizalva, es a kulonbozo elethelyzetekre, ami megy fel Instara, FB-re, es meg az is ritka, hogy x ev mulva visszanezzuk a kepeinket.

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#36) vodrosjozsi

vodrosjozsi
(senior tag)

Ez érdekes megvalósítás, mindenesetre véleményem szerint nem lesz ez rossz.
Most talán bármennyire is furcsán néz ki, ez még azt is jelentheti, hogy ez lesz a legjobb kamera rendszer ami mobiltelefonokba került

Samsung Galaxy S9+/Samsung Gear S3/Samsung Galaxy S7

(#37) batai15

batai15
(PH! félisten)

Ha jó lesz ha nem ezt istentelenül ronda

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#38) clon válasza helixP (#32) üzenetére

clon
(fanatikus tag)

A családi képek esetében nem kell annyira szétszóródni ha már nagy a család, de ez a régi kézi gépeknél is így volt. Ez azért megoldható a mostani mobil kamerákkal nem kell hozzá nagy fícsör.

A 1000db kamera meg elhelyezés meg szoftvertámogatás összegén már simán találnának megoldás normálisabb telep, netalántán lassan új fejlesztésű telep megalkotására. Amúgy meg ott van az a sz@r üveghátlap ami törékeny, vastag, sokba kerül helyette nyugodtan visszaállhatnának a régi "telep a hátlap" megoldásra.Tudom az üveg "prémium" megoldás, de szerintem sokan dobnák az üveg hátlapot +1 napért cserébe,

A fotózás olyannyira túl lett lihegve a mobilban, mintha rendszeresen mindenki visszanézné hétről-hétre vagy havonta esetleg évente többször azt amit alkotott. Igen a kép a jövőnek szól nem a mának mert ma emlékszünk rá mi volt, csak ha így nézzük a 300e mobil képe ugyanolyan lesz 10 év múlva mint a 100e mobilkamerás felvétele, mert a megjelenítés változása nem tesz különbséget akkor azon amin most "óriási" a különbség. Így ezek a mobil fotós különbségek a jövő visszanézése alkalmával már nem lesznek annyira fontosa. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk ma a dédi fiatalkori fekete-fehér túl vagy alul exponált megsárgult esetleg megrepedezett fotóján senki nem a minőséget nézi, hanem a tartalmát (és ez a jövőre is igaz lesz, amit ma csinál valaki az később sem a minőség miatt lesz "értékes").

[ Szerkesztve ]

(#39) joey04

joey04
(Jómunkásember)

Na most lett full gagyi kínai a nokia...

Bazinga!

(#40) Juhaszatti

Juhaszatti
(senior tag)

Elsősorban nem minőségbeli, hanem funkcióbeli javulás várható a több kamerától.
Ha lesz széleslátó, telé, és a színekkel játszó szenzor is, mind JÓL megoldva, akkor nem érdekel hogy néz ki. Ha nagyot dobnak a mobilfotózáson, akkor a legtöbb embert nem fogja.
De ha ennyi lencsével is tré lesz a kamerája, könnyen nevetség tárgya lehet az új Nokia.

Persze arra sem szabad mérget venni hogy ez egyáltalán megvalósul.

[ Szerkesztve ]

(#41) Polarstar válasza Juhaszatti (#40) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Attól tartok, ebben lehet igazad. Ez egy prototípus. Nem végleges darab.

Ha a tesztek után sem sikerül a 2-3 kamerások mellett jelentős (tehát nem 1-2%) minőségjavulást elérni - akkor teljességgel felesleges.

Emészthetetlenül ronda.

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#42) Hank18 válasza Polarstar (#41) üzenetére

Hank18
(lelkes újonc)

Nem ertem miert zavar mindenkit ha 2-5 vagy 20 kamera van a telefonon. Rairanyitom a tagyra es megnyomom az exponalo gombot. Az meg csinaljon egy jo kepet nekem, mert ez a dolga. Hogy azt most hany kameraval csinalja nem le...om! Engem csak a vegeredmeny erdekel. A tobbit meg oldjak meg...ha ehhez 5 kamera kell hat rakjanak ra 5-ot.

Hank18

(#43) atike válasza Hank18 (#42) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

.....mert nem a kamera darabszáma határozza meg az elkészült kép minőségét... AI ide vagy oda... :U

(#44) Polarstar válasza Hank18 (#42) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Azon kívűl, hogy izléstelen, a szaporodó kamerák csökkentik az alattuk lévő akksi nagyságát....Merthogy nem végtelenül vékonyak.

De semmi gond, nyugodtan rakjunk rá akár huszat - sebaj! Én nem leszek a vevőjük. :N :N :R

(#45) kbyte1024

kbyte1024
(PH! addikt)

Hat ez......na ne:)

(#46) Teo.

Teo.
(tag)

Na, senki nem tud örülni,hogy nem az iphone X kamera elrendezését màsoltàk le ? :D

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5 ThinkPadT500

(#47) Drp81

Drp81
(tag)

Hm.. idén a kávamentesítés/noccs-war, jövőre kameralencsedarabszám-fétis, utána összehajtható/dupla kijelző-mánia, mi lesz még itt? Mindegy, csak nekünk felhasználónak jó legyen, és ne forduljon a nevetséges-kategóriába. Mert ez az, legalábbis amíg nem tudjuk pontosan, mi sül ki ebből.

[ Szerkesztve ]

(#48) Fancy-boy

Fancy-boy
(őstag)

Ha már olyan komolyan gondolják, akkor a Xenon vaku hol marad?

(#49) SkyLine3000

SkyLine3000
(PH! addikt)

Erre már nincsenek szavak, csak ez: :DD :DD :DDD ;]
És majd lesz, aki megmagyarázza, h ez milyen jó lesz, mert így meg úgy lehet vele ilyen meg olyan fotókat csinálni, aztán senki sem fogja használni... Ez már elég szürreális.
Én most is azon a véleményen vagyok, hogy legyen egy tisztességes kukker hátul, egy tisztességes elől, oszt csóklom! Nem kell több! Sajnos a mobilvilágban nem osztják a soxor a kevesebb több nézetet. Itt sajnos megy a parasztvakítás a "minél több, an(n)ál jobb" szöveggel, amit a legtöbb átlag júzer be is vesz.

[ Szerkesztve ]

(#50) morcogi

morcogi
(újonc)

nem hiszem el, hogy meg senki nem rakta be :DD

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.