Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz hülyegyerek #2 üzenetére

    Én is e mellett döntöttem, csak sajnos nem hallani jót az egybeépített Bluetooth fejegységek mikrofonjáról. Egy Renkforce van a családban, annak siralmas a minősége. Én most egy JVC KD-X250BT-t vettem, kíváncsi leszek. Holnap elvileg kopogtat vele a futár. Ez is tud 1A töltőáramot leadni ami már arra elég lehet hogy a mobilt szinten tartsa még navigálás közben is. (mondjuk a Note2-mmel fene se tudja). Sőt van a JVC Android Smart Control app is amivel vicces dolgokat lehet csinálni, bár ennek vezetés közben megint semmi hasznát nem látom csak vagizni jó: [link]
    Viszont nincs FM kapcsolat, rendes zene streamelés is van. Az előlapot pedig lekapom mikor nem vagyok a kocsiban.

    Kicsit off, de akinek van valami tuti autó tartós ötlete szellőző rácsba az benézhetne ide: [link] Köszi. :D

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz taranis #49 üzenetére

    A környezetemben mindenki óvva intett a Pioktól. Tény hogy apám régi Pio-ja ami a kocsijában van marha gyorsan megadta magát a téli hidegek hatására (legalább is a CD része, semmit nem volt hajlandó beolvasni). Ehhez képest a Felicia-mban a Clarion akármicsoda még mindig nagyon szépen viszi amit megírtam rá, pedig gyanús hogy közel az autóval egy idős.

    A Sony-k már majd egy 10-essel drágábbak. Ez pont tetszett árban, tudásban, kinézetben. A többi pedig hamarosan kiderül.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz poresz #71 üzenetére

    Ezen a lehetőségen én is agyaltam már. Neten olvasgattam róla dolgokat de azért annyira nem triviális a dolog. Pl. földhurok tud kialakulni ha a telefon vonal kimenetét rákötöd az erősítőbe és a mobilt pedig töltöd a szivargyújtó dugóról és emiatt zúg az egész. Kell hozzá leválasztás. A másik amit írsz, az erősítő kapcsolása bár ezt akár olyan egyszerűen meg lehet oldani hogy a gyújtási árammal mindig fixen bekapcsol, de ilyenkor mi van a szabadon lógó kábellel mikor nincs bedugva a mobil, minden zajt össze fog szedni. Kell akkor valami hangerőszabályzó hogy ne mindig a telefont nyomkorászd, azt hová építed be? Akarsz FM rádiót azt hogyan oldod meg? A telefon fejhallgató kábeles alap megoldása a kocsiban tuti nem fog jól működni mert Faraday bácsi beszól, ha az autórádió antennát akarod rájuttatni ahhoz külön hardver kell amit magadnak kell összerakni. A telefon tartó problémát így sem úszod meg. És még biztos lehetne sorolni.

    Biztos tök jó projekt ha van egy szabad hónapod és pénzed kísérletezni, de szerintem alapvetően nagyon macerás.

    Ehhez hasonló megoldása egyébként van a Philips-nek [link] de ez nálam kiesett mert az 1 DIN-es beépítő keret a fűtésbox alatt van a kocsimban, ott pedig marha sok haszna van egy ilyen dokknak, navigációhoz nem is tudom így használni a mobilt. Nálam emiatt maradt a Bluetooth képes autórádió. Akinek fent van a rádió beépítő hely egészen a műszerfal közepén vagy tetején annak jó lehet ez a Philips.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    Én egyébként közben megvettem a JVC-t és csak javasolni tudom. Nagyon jól működik a kihangosító része, A2DP zene stream-elés is megy, számcím kiírással, előlapról tudom vezérelni a mobilon futó app-ot, nagyon jól szól, egyelőre a gyári hangszórókkal. Majd azokat fokozatosan lecserélem komolyabbakra. Ennyiért szerintem nagyon korrekt vétel. Persze csak annak akinek 1 DIN-es rádió beépítésére van lehetősége.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz taranis #96 üzenetére

    Igen, így van. Samsung Galaxy Note 2-vel használom együtt.

    Egyébként ha most is van 1 DIN magas rádió a kocsiban és ISO dugója van (nálam mivel alul van boxban be lehetett mögé hajolni és megnézni) akkor magad is meg tudod csinálni a beépítést. Kb. 10 perc, akkuról leszeded a pozitív csipeszt, régi rádiót kiszedő villával kiszeded, régi fém beépítő keretet is kiszeded, újat berakod, karmait kinyitogatod egy csavarhúzóval, új fejegységre rádugod a két dugót plusz az antennát, bepattintod és kész. A mikrofonnak kell még valami esztétikus helyet találni, nálam az A oszlop tetején van a napellenző mellett. Igaz nekem is tesóm csinálta meg aki autóvillamossági szerelő de az alapján amit csinált ez nekem is ment volna.

    Annyi modding volt nálunk hogy a gyári ISO dugóban a bekapcsolás direktben a pozitív tápfeszültségre volt kötve így nem kapcsolt a rádió a gyújtással ki-be amit én nem szeretek mert ha véletlen elfelejtem kinyomni a rádiót akkor reggelre leszívja az akkut. Ennyit megcsinált még nekem tesóm pluszban.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz MaxxxImi #105 üzenetére

    Szerintem kereskedelmi rádiós FM hangzást ne várjatok ettől a kütyütől. Egyszerűen amiatt a tény miatt hogy az FM adók igen komplex és drága DSP processzorokat használnak hogy a hangerő és a hangszín folyamatosan konstans legyen (pl. Omnia hardveres processzor család igen népszerű). Szoftveresen ezt csinálja a Stereo Tool nevű DSP plugin, ha van egy kis időtök Winamp-al vagy Foobar-al próbáljátok ki és válasszátok valamelyik rádiós preset-et. Csomó kis és webes rádió ezt használja. Én a saját külön laptophoz való USB-s FM transmitter-emmel ezt használom és igen drámai minőség "javulást" lehet vele elérni (valójában csak a fülünknek jobban szól de attól még az FM adás problémái ott vannak a háttérben, csak elnyomva).

    Sajnos okostelefonra nincs még ilyen processzor, alapvetően elég nagy processzor erő kell neki így nem is valószínű hogy mostanában lesz. Nem reális hogy akkus eszközről ezt huzamosabban futassa az ember.

    Én egyébként PowerAMP-ot használok az A2DP-hez és az egyetlen dolog amit beállítottam az a ReplayGain alapján egy hangerőre emelés. Az ekvalizációt már a fejegységre bízom, annak van Loudness beállítása ami valamennyire ezt a dinamika kompressziót helyettesíti.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák