Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolie Polie

    junior tag

    válasz ujvendeg #14 üzenetére

    Sok igazság van ebben, de mindig is így volt a nevében is benne van, hogy a fogyasztói társadalomban a műszaki szótakoztatóipari technológiáknál mindig Kell valami új Kell valami látszólag vagy ténylegesen más mint amilyen még az előző volt. A fejlődés csak így generálható. Aztán, hogy részletekbe menve melyik újdonságnak mennyi értelme is van, vagy lesz, netán eleve egy zsákútca volt /3D TV, jelenlegi szinten VR stb/, vagy kasszasiker lesz éppen az adott termék az más kérdés. A giga marketing rendszer meg eközben non stop dolgozik, hogy mindenkinek éppen ugyanaz kelljen majd tudjuk mégha néha melé is nyúl rendesen.És igen arra mutat a trend,hogy pár év múlva ilyen kibehajtogatott szarokkal fogunk majd közlekedni ha kell ha nem. Én valahol már nem is bánnám.
    Majd ha kipróbáltam lenyilatkozom,hogy megérte a tabletté nőtt mobil vagy sem;)

    [ Szerkesztve ]

    Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz ujvendeg #14 üzenetére

    Egy közepes Sony TV ezerszer jobb minőségű képet ad

    A vicc az, hogy ez nem igaz. Ma egy komolyabb mobilnak fényévekkel jobb minőségű kijelzője van, mint akár a milliós árú TV-nek.

    7-8 nyugdíjas vagy pl. ugyanennyi pályakezdő tanár fizetéséért vásárol egy ilyen tökéletesen felesleges, az úrhatnámságot fitogtató valamit

    Ébresztő! Ez és a legtöbb műszaki eszköz célpiaca NEM kis hazánk és alulfizetett lakói.
    Boldogabb területen egy ilyen eszköz árát akár a gyerek is kifizeti, ha félretesz pár hónapnyi zsebpénzt (főleg, ha apuci megengedi, hogy a családi mobilflotta terhére a szolgáltatótól vásároljon).

    --

    Egyébként ha kiforrja magát és tömegtermékként lecsökken az ára, akkor egy elég jól használható eszközzé fog válni a kihajtható, kitekerhető kijelzőjű mobil.
    Összecsukva nem nagyobb, mint egy mai mobil és menet közben úgy is használja majd az ember. Ha meg leül és széthajtja, akkor mint egy tablet lesz használható, dokkolva meg kiváltja az átlag otthoni PC-t (wireless csatlakozik hozzá egy billentyűzet-egér kombó, a kijelző mivel elég nagy már, kiválthatja a monitort is). Egy eszközt veszel és hármat vált le.
    Így már van értelme a dolognak.

    ---

    valamit, ami villámgyorsan el fog avulni,

    Ellenkezőleg épp az a gyártók jelenlegi problémája, hogy ez nem igaz.
    A mai eszközök tudása és teljesítménye pont azon a szinten van, ami már nem avul el ilyen gyorsan.
    Egy 3-4 éves mobil, vagy akár 8 éves számítógép is vidáman használható minden komolyabb kompromisszum nélkül.

    ---

    Az aksis véleményeddel viszont egyet tudok érteni én is.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz ujvendeg #19 üzenetére

    szavaidból, ha akarod, ha nem, az cseng ki, hogy egy gazdag ország lakói - hangsúlyozom a szót - boldogabbak pl. a hajtogatható telefontól.

    Félreértettél.
    Attól boldogabbak, hogy nem az a jellemző rájuk amit te írtál.
    Az, hogy egy ilyen eszköz megvásárlása nem okoz fejtörést és komolyabb problémát nekik, az csak ennek a hozadéka (nem egy mobiltól lesz boldog az ember, de ezt nem is állítottam :) ).

    Éppen ma vagy tegnap jött le egy szaklapban, hogy évek óta 1,5-1,7%-al folyamatosan csökken az úgynevezett csúcskészülékek eladása.

    Én is pont ezt írtam. A készülékek avulásának sebessége lecsökkent. Egy 3 éves S7 Edge még ma is kompromisszumok nélkül kiszolgálja a tulajdonosát, nincs szüksége új készülékre. Ha nem dől be a reklámoknak, akkor még pár évig szuperül el lehet vele és még utána is gond nélkül továbbadható a gyerkőcnek.

    Gyártunk összehajtogatható, teljesen értelmetlen luxuseszközt

    Nem figyeltél.
    Ha a készülék kiforrja magát, akkor gond nélkül kivált egy mobilt, egy tabletet és egy asztali számítógépet. Innen nézve takarékosabb és zöldebb megoldás.

    (800 000 ft körüli összegért még Dániában sem vesznek a gyerekeknek ilyen telefont, ez egy hatalmas tévedés)

    800000-ért nem, de apu családi flottakedvezményéért megkapja 150000-ért és azt egy angol, vagy amerikai gyerkőc lazán kigazdálkodja (szerintem egy dán is).
    Ismerősöm az USA-ban él és a gyereke (10 éves) XS Max-ot használ, mikor rákérdeztem, hogy nem sajnáltok ilyen értékű eszközt a gyerek kezébe adni, akkor csodálkozva nézett, hogy miről beszélek, ingyen kapta a szolgáltatójától mikor kiváltotta a gyereknek az új számot, ő meg az asszony céges készüléket használ, annak meg semmi értelme, hogy a fiókban tárolja, így megkapta a gyerek.

    tucatjával Sony feliratú monitor található, mert a triluminos képernyő képminőségét az amoled meg sem közelíti

    A triluminos max jól néz ki, de színhűségben és kontrasztban a fasorban nincs az OLED-hez képest. A stúdióban meg azért azt használnak, mert sokszor több óráig azonos a képtartalom a kontrollmonitorokon és az OLED ilyenkor nem a legjobb megoldás, mert beég.

Új hozzászólás Aktív témák