Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz arnyekxxx #289 üzenetére

    Nem tudom. Szerintem nem, mások voltak az árarányok.
    Én akkor szabadultam mint szakmunkás, 19forint60fillér órabérrel és kis túlórával meg pótlékkal 3800Ft-ot kerestem. Asszony meg 2700 körül. Az havi 6500 körüli. A törlesztőm 900Ft azaz a családi bevétel 15% volt. Önerő 400ezer volt azaz a kész ház árának a 40%-a.
    Majd a törlesztőm maradt és elmentem autóvillamossági szerelőnek 5rongy/hó, a zasszony meg lacipecsnyéshez eladónak, 4000/hó.
    Vagyis lement a törlesztőrészlet pontosan a havi fizetésünk 10%-ára. És így is maradt 9 évig!

    Most,a kisebb fiam keres 3kilót, a csaja 170-et. Ez 470 azaz ha felvennék egy mostani 60millás ház hitelét, az 40% önerővel ami 24milla, a hitel 36milla lenne. Ennek a törlesztője nem tudom most mennyi de szerintem a fizetésük nem fedezné. Valamint a havi 470-ből náluk lejön egy kocsitörlesztő mert kellett és kb. 45-50ezret tudnak havonta félretenni ez 2 év alatt 2milla. A 24milla önerő 12 év alatt lenne meg addigra meg 40 évesek lesznek.
    Albérletök 100ronygy/hó +rezsi, az 130kb. Hozzáadom a félretehető50-et, havi 180ezer maradna meg nekik, erre a törlesztőre mennyit adnak most? 36 millát az biztos hogy nem.
    Szerintem a számok a helyükön vannak, ha tévedtem korrigáljatok.

    Ebbe a posztomban semmi "jajdejó volt a Kádár rendszerbe " szerűséget nem akartam belevinni csak a száraz számokat nézzétek.

Új hozzászólás Aktív témák