Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz koby11h #82750 üzenetére

    Amúgy ez a hivatalos hátránya bérbeadásnak, hogy ha elromlik - és nem a nem megfelelő használat miatt - akkor azt bizony a BÉRBEADÓNAK kell megcsináltatni, hiszen az az ÖVÉ.
    Ez az általános szabály bérbeadásnál. Ezt sokszor mint ha elfelejtenék a bérbeadók.
    Főleg, hogy a gépesítve bérbevett lakásnál ami tele van ki tudja milyen régi és milyen állapotú eszközökkel pl.: 10 éves villanysütő, 8 éves klíma, 10 éves csaptelepek, stb.
    Ezeknek az eszközöknek az állapotáról az esetleges karbantartásáról (pl. klíma) a bérbeadónak kell foglalkoznia.

    Persze ha aláírott szerződés amiben más van megfogalmazva akkor aszerint. Bár én tuti nem írnék alá semmi ilyet még akkor sem ha ott az orrom előtt szerelnének be mindent vadi új eszközként.
    A bérlésnek a bérlő szempontjából ez az egyik pozitív hozadéka. Ha már sokan úgy emlegetik a lakásbérlést mint a pénz " elégetése" ahelyett, hogy pl. saját lakást törlesztené stb.

    Nekem van egy régi tévém ami mellé béreltem a szolgáltatótól egy STB-t, meg is vehettem volna de nem vettem így a hátránya az, hogy ameddig használom havonta pár száz forintot fizetnem kell a használatért de vannak pozitívumai is:
    - ha elromlik egy telefon és ingyen kicserélik
    - amint nem lesz szükségem az STB-re egyszerűen fogom és visszaadom (pl. ha az új tévé már tudja a DVB-C-t és ezért nem kell STB.

    [ Szerkesztve ]

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #82750 üzenetére

    Na, itt mindenképp a főbérlőnek vagyis a kiadónak kellene intézkedni. Mert ha ilyesmi tönkremegy a lakásban és nem csaj rontja el szándékosan, akkor ez bizony a kiadó feladata, hogy megjavítsa.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák