Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    A Slax UEFI bootosítása szerintem az alábbi módon a legegyszerűbb. Persze a boot options ebben még nem lett bedolgozva, csak egyszerűen a RAM-ba töltődik a rendszer, a persistens mód és a gyári újraindítás nincs benne az UEFI-s üzemmődban. A hozzáétőbbek a syslinux.cfg fájlból biztos pofonegyszerűen át tudnák emelni az opciókat de én nem tartok még azon a szinten.
    Tehát csak simán egy FAT32-es partíción mdegoldunk mindent.
    1, Egy pendrive egyetlen partícióra FAT32 fájlrendszerre formázva. A felmountolt 64 bites gyári iso fájlból a penre másoljuk a slax mappát. Windowsba dugva lefuttatjuk a boot mappa bootinst.bat fájlját. Bebootolván a pendrájvot indul teljes értékű Legacy módú slax.

    2,UEFI hozzábuherálása slágvortokban: a slax mappa mellé megcsináljuk a loader mappát, mivel maga a slax mappa lesz egyben az eredetileg EFI mappa funkcióinak ellátója is. A slax mappába csinálunk egy systemd mappát. Belemásoljuk a systemd-bootx64.efi fáljlt. A boot mappába bemásoljuk a bootx64.efi fájlt. A többi teendő képekben íme.








    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák