Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • franc0

    őstag

    válasz bambano #66 üzenetére

    Én egy másik alternatív energiaforrásban utazom, de ennél többet interneten nem fogok leírni. Maradjunk annyiban, nem értek egyet.
    Mindenesetre az arcból visszább vehetsz :)

    ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

  • HummeRC

    senior tag

    válasz bambano #66 üzenetére

    Bár nem tőlem kérdezted, de annyit azért válaszolnék, hogy egy alternatív energetikai cégnél vagyok rendszertervező. Láttam már nagyon sok rendszert működni. A jelenleg kereskedelmi forgalomban kapható jobb minőségű napelemek kb 18%-os hatásfokkal dolgoznak. A kínaiak többnyire inkább 10% alattiak. Tudomásom szerint japánban vannak már kész példányok 20%-os hatásfok fölötti működéssel. Abban igazad van, hogy ez még messze van a vágyott technikától, de folyamatosan fejlesztik. Viszont amire villanyáramot érdemes használni, ott már eredményesen alkalmazható a napelem. (pl. irodai berendezések)
    Ahol van lehetőség szélerőművet használni, mert mondjuk a helyi időjárásból fakadóan sokat fúj a szél, ott értelemszerű, hogy célszerű kihasználni a "kisegítő" ingyen energiát.
    Hőigény kielégítésére viszont a legrosszabb az elektromos áram. Ott van létjogosultsága a napkollektoroknak és a geotermikus energiának. Már a mai technológiákkal is könnyedén lehet energiaigény szempontjából önfenntartó házat tervezni. Az már más kérdés, hogy mi miatt, de anyagilag még jelentősen többe kerül egy ilyen környezetbarát megoldás, mint az épület élettartama alatt kifizetni a közművek számláit. A tervezett megtérülési idő az egekben. Legalábbis ahhoz képest, amennyire az itthoni átlag emberek mernek előre tervezni.
    Röviden: a következményed helytelen megállapításra jutott.

    Ui: ja és nem vagyok atomenergia ellenes, de nem abban látom a jövőt. A Csernobili katasztrófa is a technikai "érdekesség" és az emberi butaság oldaláról érdekel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák