Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz adalbert1 #11 üzenetére

    Nyugtával dícsérd a Navot! Évente többszáz milliárd Ft marad állam bácsi zsebében a benzin és a dízel jövedéki adójából. Erről nem fog lemondani.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Rolly

    veterán

    válasz adalbert1 #11 üzenetére

    Panel és régi társasaházas övezetbe a parkolóba kell rakni 16A-es töltőket (ami fizetős) így az adó része is megoldható - lakosságnak - (38 ft-os áramot simán adhat ott a szolgáltató 50-60-80 Ft / kWh-ért) ... egy éjszaka 16A-rel 150 km-t tudna tölteni 1-1 autó körülbelül...

    Áram kérdés:
    - napi 40 km körül megy az átlag magyar így ezt kell tudni tölteni ...
    - 3,6m autó van (ha csak a személyautókat nézzük)
    - ha minden autót nézünk az itthon napi 144 m km
    - téli fogyasztással (20 kWh / 100km) ez napi körülbelül 30 GWh áram (5-10%-ot raktam rá a fogyasztásra szállítási veszteségként)
    - nyári fogyasztással (15 kWh / 100km) 23 GWh áram (5-10%-ot raktam rá a fogyasztásra szállítási veszteségként)

    tehát ha fenti igaz lenne, hogy összes autó elektromos és el tudnánk osztani 24 órára a fogyasztást akkor óránkénti plusz:
    - télen 1,25 GWh termelés kellene
    - nyáron 1 GWh termelés kellene
    ezek a hazai teljes áram fogyasztási csúcshoz képest (7 GWh) 17% plusz jelentene maximum... 7 GWh-t jelenlegi hálózat ki tud szolgálni és átlag 4-6 GWh között megy a fogyasztás

    szép, de a valóság:
    - még szebb mert 100%-os elektromos autó átállás várhatóan 2045-2050 között lesz itthon (átlag 15 éves autókkal járunk és még 5-7 évig simán lehet kapni benzines diesel hidrid autókat)
    - rosszabb ennyire szépen - mint fent számítottam nem lehet elosztani a töltést bár sok ember sok időben elszórva fog tölteni lesznek csúcsok amik sajnos pont a mostani csúcsokra fognak rakódni (este hazaérők)

    Elég sokat számolgattam már ezt a töltős dolgot elvileg a jelenlegi hazai termelés (ebben paks2 megvalósulásával és paks1 bezárásával számolva) 30% elektromos autót bír el biztonsággal.

Új hozzászólás Aktív témák