Hirdetés

Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Úgy tudom, hogy az oltás elsősorban a beoltott egyén védelmét szolgálja. Azaz közvetlenül nincs arra bizonyíték, hogy a beoltott egyén nem lehet tünetmentes vírushordozó. Természetesen egy be nem oltott egyén sokkal nagyobb kockázat lehet, mivel ha először találkozva a vírussal komolyan megbetegszik benne, akkor egy komoly vírustenyészet alakul ki benne. Azonban kérdés, hogy mi van azokkal akikben gyenge az immunválasz, de a vírus sem betegíti meg őket komolyabban? Ez is érdekes A lakosság teljes szűrése nélkül nem jelenthető ki, hogy milyen arányban élnek ilyen egyének a népességben. Nekem például egyes tüneteim voltak, de mások nem. Az antitest tesztem ("bolti") ellenben negatív lett. A teljes ismeretségi körömben igen kis "létszámban" fordult elő, hogy igazoltan lett valaki fertőzött. Azonban voltak esetek, de egymással nyilvánvalóan nem összefüggően. A lappangó/nem igazolt fertőzöttek aránya azonban nyilván igen magas országos szinten. Közvetetten ezt pl. a szennyvízben talált vírusrészek is bizonyítják, hiszen a koncentráció sokkal nagyobb, mint az igazolt esetek számából ez következhetne. Nyilván ezért is vizsgálják szvsz.
    A lakosság nagy százaléka kivár, ki milyen okokból az más kérdés. Vérfideszesek sem akarnak kínai és orosz oltást, libernyákok meg simán oltatnák vele magukat. Tehát nemcsak politikai okok vannak. Nekem a szomszédban két nálam idősebb ember két napja kapta meg a kínait, így testközelből fogom látni, hogy milyen mellékhatása van rájuk. Egy munkatársam Modernát kapott, napokig lázas volt utána. Egyébként, ha az átoltottság elér egy szintet, csak igen kevesen nem akarják majd megkapni, anno is egy két gyereket ismertem, aki nem volt úttörő, mert mindenki az volt szinte, semmi előnnyel nem járt, ha az voltál, csak némi hátránnyal, ha nem. Nem volt ekvivalens a párttagsággal, csak épp kívülállónak érezhetted így magad és a legtöbb ember szeret a nyájhoz tartozni. Kvázi ott elértük a nyájimmunitást. A Párt megnyugodott, hogy ennyien szereik és annyi.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Aktív témák