Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomej

    aktív tag

    Üdv.
    Én ma vásároltam meg - néhány előbbi post miatt kissé félve – azonban eddig úgy tűnik, hogy a félelmeim alaptalanok.
    Egy kis összefoglaló:
    ’Külsőleg’: A tablet minősége megfelelő, az én példányom kialakításában eddig nem igazán találtam hibát. Az illesztések pontosak, a hézagok szimmetrikusak, a felhasznált anyagok minősége jó. Egyetlen említendő negatívum ezen a téren, hogy a sarkok lekerekítéseinél - ha nagyon kukacoskodunk - némi sorját fel lehet fedezni, ez kb. néhány tized milliméter lehet. Azonban: Mivel itt nem tapizza senki, így ez gyakorlatilag lényegtelen. A kijelző nagyon jó képet ad, betekintési szög gyakorlatilag 180 fok. Hozzáteszem, hogy ragyogó napsütésben nem próbáltam… A hangszórók igazából csak jeladásra jók, tehát fülest, vagy külső hangszórót be kell venni a játékba pl. filmnézéshez. A kialakításban egy dolgot találtam még említésre érdemesnek: A ’POWER’ gomb túlságosan belesimul a készülékházba, emiatt nehéz ’kitapogatni’. Lehetett volna tenni rá egy kitapintható vonalat, vagy egy pöttyöt. Ez vonatkozik a +/-, ill. az ESC gombra is.
    ’Belsőleg’: Az oprendszer sebessége megfelelő, az alkalmazások legtöbbje simán fut, ritka esetben minimális röcögés felfedezhető, de egyáltalán nem zavaró. Filmek a telepített lejátszóval tökéletesen mennek: xvid, .mkv 720p, .mkv 1080p reccenés nélkül megy, feliratokat korrekten kezeli. Egyedül a böngészésnél fogy el néha a szufla, az 'agyonflashelt' oldalakkal nincs kibékülve, itt időt kell neki adni ( pl. infórádió oldala szinte PC-szerűen fut, míg pl. vatera oldalának böngészése türelmet igényel, mondjuk néha notebook-on is a pokolba kívánja az ember) . Tárhely szempontjából: microSD –ből 4 különfélét tettem bele noname-t is korrektül kezelte (4-8-16 GiB). Pendrive kezelés szintén OK, (kingston, ill. noname), külső tápos HDD-ből 1; 2 TiB, WD és Samsung - szintén gond nélkül kezeli, ill. ez utóbbiakról 1080p-s .mkv-t röcögés nélkül viszi. PDF megjelenítés (nem ágyazott jpg) - szintén teljesen rendben van (ezPDF reader). Otthoni hálózatra minden gond nélkül csatlakozott (TP 941N, SMC x), hálózatot stabilan tartja. Említett probléma, miszerint a fekvő helyzetben megjelenített widgetek jobb oldali sorát álló helyzetbe állítva ’lenyeli’, nálam is előfordult némely esetben, ez kiküszöbölhető a szélső sor üresen hagyásával. Az akkumulátor feltehetően hozza a 8+ óra üzemidőt, de ezt konkrétan nem tesztelem, mivel én mindig ’rátöltögetek’ a LI-PO akkukra, ill. gyakorlatilag nem is érdekel, ha 3+ -t tudja, akkor nekem megfelel (70% körüli volt, mikor beüzemeltem, 6 óra vegyes használat és 1 óra töltés mellet 50% felett van). A 3G androidos motorola defy ’3G mobile hotspot’-tal megoldható.
    Összességében: Nekem van lehetőségem összehasonlítani Ipad készülékekkel (mivel a baráti körömben van egy rakat ’Ifanatikus’, ill. azért Ipaddal, mert itt elébb ehhez hasonlították többen) melyek tényleg etalonnak számítanak, azonban: Itt előjön a mobilokhoz hasonlóan: Ha valaki a tökéletesség felé akar törekedni, ill. megvan az ’eltökéltsége’ ez irányban – értsd: hajlandó kifizetni azt az anyagi többletet, amibe ez kerül, vesz egy almás készüléket. Ez az androidos készülék jelentősen olcsóbb, mindössze 55-60k-ba kerül.
    Bár összességében nyilván elmarad az almás verziótól, ár/érték arányban jelentősen előtte halad. Aki egy olcsó, jól és kellemesen használható tabbletet akar, annak ez jó választás, plusz ha Concorde szakembereinek eltökéltsége hosszú távon is megmarad és szoftveres támogatás is’ hosszútávúnak’ bizonyul, akkor esetleg ’bestbuy’ is lehet…

Új hozzászólás Aktív témák