Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nesty

    csendes tag

    válasz Gabócza #17 üzenetére

    Mi a múlt hónapban voltunk kint kb 2 hetet és mentünk 5000km-t hasonló útvonalon, hatalmas élvény volt.

    Ha már mentek a Grand Canyonhoz akkor tisztelettel javasolnám keress rá az Antelope, Bryce és Zion nemzeti parkokra és szerintem vakarni fogjátok a fejeteket, hogy beleszorítsátok az időbe :)

    Praktikus venni az első benzinkúton defektjavító gumigilisztát és ha sok nemzeti parkba elmennétek akkor éves nemzeti parkokba szóló belépőt is, mert a parkok 20-30usd/db és ez az évi belépő pedig 80usd. Ha ez utóbbi érdekel, megvan még.

    Ha érdekel mi mit jártunk végig, van róla blog is.

    [ Szerkesztve ]

  • Nesty

    csendes tag

    válasz Nesty #18 üzenetére

    Áá, nem tudom szerkeszteni már, folytatom külön.
    A szállásokat mindig aznap a booking-en foglaltuk a legolcsóbbaktól kezdve figyelembe véve a visszajelzéseket és a preferenciánkat (pl közös fürdőszoba...), alkalmanként pedig az airbnb-n. Mobilnetre a T-Mobile és Straight Talk prepaid csomagok voltak jók, mi az előbbit vettük meg. Kocsihoz lehet mindenféle biztosítást venni és mivel nekünk defekt is volt ezért javasoltam a a gumijavítót, de lehet kötni pl defektbiztosítást is.
    Mivel télen mentek, ezért a nemzeti parkok esetén érdemes megnézni, hogy kellhet-e oda hólánc, mert anélkül nem engednek be. Nekünk a Yosemite és Sequoia parkoknál kellett. Tudni kell, hogy bérelt kocsira nem szabad hóláncot felrakni de vagy saját felelősségre veszel és felteszed, vagy 4WD kocsit bérelsz, mert a kötelező hólánc esetén az összkerék meghajtású téli gumival szerelt kocsik mehetnek hólánc nélkül is.
    Bármi kérdésre szívesen válaszolok, elég friss még az élmény :)

  • Nesty

    csendes tag

    válasz Bog #22 üzenetére

    Én minden utazáskor tanulok valami újat, ha mást nem akkor azt, hogy lehet még kevesebb cuccal menni. :)

    Igazából azon tűnődöm el, hogy akár 10 évvel ezelőtt vagy korábban jóval nehezebb volt ennyire részletes és up-to-date információt beszerezni utazással kapcsolatban, foglalni, stb mint most és ráadásul így jóval olcsóbban is kihozható. Erre kedvencem az, hogy valahol nem volt jó a szállás ezért otthagytuk, beestünk foglalás nélkül egy másikra és mondtak jóval, cirka 50%-al magasabb árat, mire megemlítettük, hogy olcsóbban láttuk egy kicsit lejjebb vitték, de amikor mondtuk hogy konkrétan mennyiért láttuk, mondták akkor foglaljuk le ott online a recepció előtt, 1 percen belül lefoglaltam.
    Az említett szállásos szerencsével kapcsolatban velünk az esett meg, mikor LA-ban olcsó szállást helyett kényszerűségből a tulaj a saját szép nagy házának komplett, aranyos vendégházát adta oda mert elkevert valamit, volt abban minden :)
    Expedia-t, köszi, észben tartom.

    Kellemes utazást!

  • Nesty

    csendes tag

    válasz Bog #26 üzenetére

    Úgy tudom, hogy Vegasban ha valamilyen rendezvény van - és sok van - akkor problémás és drágább a szállásfoglalás. Ráadásul sokszor a végén derült ki, hogy az árhoz hozzáadnak még egy kb 30usd-s adót is amire figyelni kell, mi szerencsére kifogtunk a strip-en egy anélkülit (Jockey Club)

Új hozzászólás Aktív témák