Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nesty

    csendes tag

    válasz Nesty #18 üzenetére

    Áá, nem tudom szerkeszteni már, folytatom külön.
    A szállásokat mindig aznap a booking-en foglaltuk a legolcsóbbaktól kezdve figyelembe véve a visszajelzéseket és a preferenciánkat (pl közös fürdőszoba...), alkalmanként pedig az airbnb-n. Mobilnetre a T-Mobile és Straight Talk prepaid csomagok voltak jók, mi az előbbit vettük meg. Kocsihoz lehet mindenféle biztosítást venni és mivel nekünk defekt is volt ezért javasoltam a a gumijavítót, de lehet kötni pl defektbiztosítást is.
    Mivel télen mentek, ezért a nemzeti parkok esetén érdemes megnézni, hogy kellhet-e oda hólánc, mert anélkül nem engednek be. Nekünk a Yosemite és Sequoia parkoknál kellett. Tudni kell, hogy bérelt kocsira nem szabad hóláncot felrakni de vagy saját felelősségre veszel és felteszed, vagy 4WD kocsit bérelsz, mert a kötelező hólánc esetén az összkerék meghajtású téli gumival szerelt kocsik mehetnek hólánc nélkül is.
    Bármi kérdésre szívesen válaszolok, elég friss még az élmény :)

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Nesty #19 üzenetére

    Az elmúlt két évben sokat tapasztaltunk, tanultunk mi is. Egyrészt itthon egyszerűen olyan biztosítást kötnek a jóskák, amiben van személyi felelősség, így a kocsira már nem kell külön. Yosemite kimarad a hó miatt (meg időben sem férne bele), akárcsak Zion. Oda majd remélhetőleg egy év múlva...
    A szállás végig megvan előre, a feltétel a wifi, a saját fürdő és lehetőség szerint két ágy volt. És ha az ember az expedia-n foglal repjegyet, akkor be lehet mákolni komoly kedvezményeket szállásra, így jött össze a Hooters, ami majdnem ugyanannyi lett, mintha a Motel 6-ben kellett volna csövezni (nem, nem az East Tropicanan levő, relatív normális Motel 6-ben, hanem a pálya mellett levőben). SF-ben is a reptér mellett szállnak meg a fiúk, a BART bevisz 25 perc alatt a Union Square mellé, LA-ben is inkább Hesperia a szállás helye, mert kábé negyedannyi, mint a városban.
    Igazából olyan olcsón hoztuk ezt ki most, amit magam sem gondoltam volna, a repjeggyel is mákunk volt, a szállásokkal is.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Nesty #27 üzenetére

    Az adó az útszéli motelekben nem játszik általában. A vegasi szállásokkal meg úgy játszik az ember, hogy talál valamit, ami nagyjából oké, bookolja, fizetni még nem kell, aztán másnap megint körbenéz, ha valahol egy jobb helyen van lemondás, akkor bookolja azt, a korábbit lemondja, aztán másnap megint és egyszer csak eljutunk a Motel 6-tól a Hootersig:-) Kell vele foglalkozni, de ilyen hosszú időtartamra már megéri, mert 50-60 lepedőt is lehet spórolni. A Stratosphere-ben is volt egyébként meglepően jó áron szoba, de azért az egy lépcsővel még így is combosabb lett volna, mint amennyit szántunk rá.

    Imádok utazást tervezni, órákig ülök a gép előtt, egyik ablakban térkép (plusz streetview), másikban tripadvisor, nyitva a booking.com, az agoda, a hotels.com, az expedia, adott esetben az airbnb, legózik az időpontokkal ide-oda, aztán a végén kiesik egy frankó verzió. És megnyitok egy random utazási irodai oldalt, megnézek egy standard utat hasonló paraméterekkel és rohadt elégedetten dőlök hátra, hogy én ezt fele-harmad áron kihoztam.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák