Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aucor

    senior tag

    válasz ddekany #13 üzenetére

    Egy lehetőség, ami lassan 20 éve adott minden alaplapban (azt hiszem az Intel E7205 vagy az i865 chipset óta, nem tudom pontosan), a legolcsóbbakban is. És azért valljuk be, ezekből fogy a legtöbb, illetve nem is nagyon kell egy Celeron/Pentium/i3-i5 non-k alá jobb deszka... Úgy látszik visszafelé fejlődünk. Helló korai Pentium4 korszak: a drága chipseten megy a dual channel. Pláne IGP használata esetén amúgy nagyon meg tudja dobni a teljesítményt a dual channel. Rengetegen választják ezeket a lapokat, mivel eddig nem jelentett negatív hatást a teljesítményre. Valamiért úgy érzem, olcsóbbak ettől nem lesznek az alaplapok. Illetve a kétcsatornás memóriavezérlő a prociban foglal helyet, így azt mindenképp kifizeti a felhasználó...

    Az, hogy OEM-ek 1 modult pakolnak, egy nagyon rossz szokás, de nem minden gyártóra jellemző. Notebookoknál is előfordul egyébként, ott egyre gyakoribb az, hogy forrasztott a memória, aztán jobb esetben van 1 szabad foglalat.

    #16Tigerclaw: Azt én is sajnálom nagyon, hogy nincs olcsó Zen3. Pedig simán versenyképes lenne. No de legalább mobil ágon vannak normális Ryzenek...

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ddekany #22 üzenetére

    Nem is csodalkozok, hogy a desktop gepek szama egyre jobban csokken ha mar egy pentium szintu proci ennyibe kerul. A notik ara meg alig emelkedett kozben.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz ddekany #22 üzenetére

    Nézzél meg egy i3-10105 UHD-vel. Simán alternatívája a 3000G-nek, annyira gyengére sikerült és drága a teljesítményéhez mérten.
    Vannak összehasonlító tesztek youtube-on.
    Game-től függ, hogy az i3 vagy a 3000g a gyorsabb vagy esetekben szinte ugyan az.
    Ha pedig veszel valami őskövület dGPU-t, mondjuk egy "örökzöld" GTX 750Ti-t 30ezerért vagy valami hasonlót, akkor sokkal jobban jársz, ha 10 000 forinttal többért vettél i3-t, mint a 2C/4T 3000G-t. Nézetem jópár 2C/4T tesztet. Jól látható, hogy már belépő VGA-val is nagyon különbséget tud adni már egy 4C/4T proci is, annyira kevés a valós 2 magos ma már.

    Jevons paradox

  • Chaser

    titán

    válasz ddekany #55 üzenetére

    elég nehéz úgy készíteni riválist, hogy nincs kapacitás
    az anno akár 30e ft környékén kapható 3100 már bő fél éve eltűnt a semmibe, de mikor kapni is lehetett 50e vagy afelett volt - már leginkább 2021 elején is -
    3500x szintén kuka
    3600 irreálisan megdrágult - mivel nyilván alig van belőle -
    nem kell attól tartani, hogy a 100e alatti inteleknek lesz riválisa amd oldalról a közeljövőben - a 3000g széria még 2xxx alapú, 4650g-ből mutyizott van még pár helyen 80e-től -
    és ahogy látszik, 5xxxg-ből nem szándékoznak mostanság 5600g alá menni, ami 100e ft
    nyilván selejt is kevés lehet, mert azokat csak felhasználnák 4 magos megoldásokba - lehet most gyűjtik őket ( : -

    szerk:
    jah tényleg, mobil cpu-kat is kell gyártaniuk
    ces-en nyilván nem véletlen nem volt szó az 5800x3d kivételével új desktop cpu-ról 5xxx fronton - legalábbis én nem tudok róla -

    -KP-
    szerintem ezt sokan keveritek egy kicsit
    arról volt szó tudtommal, hogy lesz support, és az van
    tehát 2020 vagy 2021-ig tudsz bele új cpu-t venni - ami a végére már nem feltétlen a legújabb gent jelenti - , az meg adott volt
    ahhoz képest amit intel leművelt és művel, az amd ilyen szempontból angyalka, a b450-ekbe belemegy 2xxx/3xxx/5xxx, de talán még az 1xxx is
    egy 3700x/3800x-et nyugodtan bele lehet pattintani egy 20e ft-os gb b450m s2h-ba, max nagy oc nem lesz, de defaulton lazán megoldja őket hosszabb terhelésnél is - max nem 50 fokos a vrm -, gyakorlatban próbáltam
    és ha azt bele lehet, akkor egy 5600x-et is
    a mostani 3700/3800x azért annyi haszáltan, mert felment az új áruk
    november elején vettem talán gépet, 3700x boltból már volt értelmes helyen 91-2e-ért, 3800x meg 101-2e-ért - utóbbinak mondjuk nem is nagyot ugrott az ára, hangsúly a még szón -
    3900x-eket nagyon sokáig lehetett venni 150-155e közt értelmes boltokból, utána egy időre el is tűnt, horror áron visszajött, meg lehet nézni most épp mennyiért dobálják - semmi értelme 5900x ellenében -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #83 üzenetére

    Mi ne lenne igaz? A tesztben független mérések vannak, tények
    Semmilyen értelmetlen mértékegység nincs a tesztben.
    Az nem a tesztelő hibája ha valaki nem tudja értelmezni az egyértelműt. Wattórának guglizz utána, pár másodperc alatt megtalálhatod a választ. Amúgy az energiaszolgáltatók is kilowattórában számláznak, gondolom akkor neked ez is idegen kifejezés. Mindegy is, először olvass utána a fogalmaknak és utána próbáld meg értelmezni a tesztet.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #96 üzenetére

    "Ne már, én nézzek utána... wattórában számláznak, nem pedig wattban."
    Hol mondtam az ellenkezőjét? Miért ki nézzen utána? Te értetlenkedsz itt evidens dolgokon. Tán azt várod el hogy más rágja a szádba amit pár másodperc alatt ki lehet deríteni vagy mi?

    A tesztet mindenkinek sikerült gond nélkül értelmeznie, csak neked vannak problémáid vele, ezen senki nem tud segíteni. A grafikonok kb. 99%-án Watt szerepel, kb 1-2 grafikonon van wattóra amit szintén nem nehéz értelmezni, Igor sokkal jobban tisztában ezekkel a dolgokkal mint te ebben biztos lehetsz.
    Sikerült utánanézned akkor főleg nem értem mi a problémád. Mindegy hagyjuk is, nem is érdekel.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • KROK640

    veterán

    válasz ddekany #115 üzenetére

    Jah, el is tudom képzelni, hogy sokan beszállnak még, elvégre mint egy jó MLM módjára hirdetik is a bányászok, hogy jujj milyen jó dolog ez, meg vegyél RIG keretet meg bányász tápot meg egyebek. (egyébként szerintem ez a réteg jár igazán jól! Mármint aki a hardvereket adja az egészhez)
    2014-be kellett volna a BTC bebeszálljak, ha nem is bányászok, akkor kellett volna vegyek párszáz dolcsiért, és most milyen finom lenne kiszállni :)

    A kisebb coinok meg tényleg piramis játékok, mégis gomba mód szaporodnak. Sajnos az energia pocsékoló bányászaton nem biztos hogy túl leszünk, mert láttam ám bányász topicban amikor azon törték a kis törni való buksijukat, hogyha az ETH POS lesz, akkor mégis mit bányásszanak, ha már úgyis megvan a rendszer?
    Szóval eltudom képzelni azt a különösen balszerencsés scenariot, hogy még akár öt vagy több évig is velünk lehet ez...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Exakta888

    csendes újonc

    válasz ddekany #141 üzenetére

    Mint korábban is írtam, itt nem csak az fps-ről van szó. De az is számít. Linus tech tips 60hz 60fps vs 60hz 300 fps videoját nézd meg YouTube-n. Emellett számít hogy mennyi átlag fps-t ad és mennyi 1% low-t. S mennyire stabilan fut a játék stutter nélkül. 240hz 240fps és 240hz 400 fps között hatalmas a különbség. Főleg hogy az egyik soha nem laggol, a másik pedig megesik. Ez ilyen, ezek processzorra épülő játékok, nem gpu-ra. Most néztem aki 5800x 4x8gb memóriával játszik és csupán gtx 960al. Mert minek neki egy jó videókártya ha csak ilyen gamekkel játszik. S nem laggol semmit. Keress utána szerintem ha esetleg érdekel. YouTube-n elég sok tesztvideó van. Még van aki 860t is párosít 5600x-el.

    [ Szerkesztve ]

    Ákos

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz ddekany #147 üzenetére

    Egy bizonyos frissítés felett inkább érzékszervi élmény. De azt érzed. Erről is értekeztem, nem arról, hogy jobb is leszel, sőt. Leírtam, hogy a PRO-k már nem ettől lesznek jobbak feltétlen. De ettől még van pro, aki vesz magának 360Hz monitort és úgy is streameli a quake-t.
    Én pedig tapasztalatból írtam a 160Hz/300+fps élményt, nem hallomásból és nem elméleti síkon pedzegettem. És ismétlem, nem azt írtam, hogy jobb lesz tőle bárki. De az élmény szemmel és input laggal (egérmozgás) érzékelhető. Nagyon érdekes élmény. A 144hz monitorok élménye nem jók ahhoz képest. egy gyors TN paneles 144Hz monitor egy teljesen más, lassabb dimenzió a CRT 160hz-hez képest. a régi szép idők... mennyi ideig vadásztam és gyűjtögettem egy ilyen monitorért.... :B Most meg itt vagyok 15 évvel később és csak 144Hz-en tolom.... ;] Mondjuk legalább szart se fogyaszt a nagy kockához képest. kb. 12-15Wattot, a beállításaimmal. :K

    Jevons paradox

  • -KP-

    addikt

    válasz ddekany #242 üzenetére

    Szerintem tök igazad van. Mikor AMD oldalon 30k egy MSI B450 Tomahawk és olyan szintű VRM-el van felszerelve, hogy elbír egy 5900x-et is simán, akkor nem értem miért kellene 50-60-70 ezres lapokat használni. Vagy legalábbis azt mondom, hogy a userek 99%-nak ez több, mint elég. Ha most új rendszert építenék AMD-re tuti ilyen lapot vennék. Nem költenék +20-30 ezerrel többet egy másik lapra, hanem ezt az összeget jobb cpu-ra,vagy 16 helyett 32g ram-ra költeném. Mondanám, hogy jobb vga-ra, de a mai árak mellett ez az összeg már nem sokra elég. Ilyen 25k-s B550 Tomahawk akció amit fentebb említettek, szerintem az életben többet nem lesz. Akinek meg nem elég egy ilyen Toma lap, mert én elfogadom, hogy lehet olyan, akinek nem elég, az meg vegyen magának annyiért, amennyiért akar. De nehogy már ez legyen az alapkövetelmény, ill. elfogadott.

    Régebben még Intel alatt megjártam a létrát, H67 lapról Z77-re, nagy büdös semmit nem lehetett tapasztalni,észrevenni, leszámítva a tuning lehetőségét. Már ott kezdtem úgy érezni, hogy nem feltétlen van értelme a drága lapnak, főleg ha pér évente új chipsetek jönnek. Aztán ahogy emelkedtek idővel az alaplap árak, ez az érzés azóta is csak folyamatosan erősödik.

    Az viszont tény, hogy Intel oldalon most nem éppen olcsók a B660-as lapok. A magas AMD proci árak miatt a cpu+alaplap együttese még így is egyformára jön ki, vagy akár olcsóbbra. Ha megnézzük az árakat, még mindig 110k egy 5600x. Az említett MSI B450 Tomahawk alaplap 30k újonnan. 140k a kettő együtt. Az Intel 12400F 75k alzán, 65k marad alaplapra. Ennyiből már nem csak az alap fapad jön ki, hanem igen tisztességes lapot lehet venni. De aki hajlandó pl. németből vásárolni, egyes boltokból egy tizessel olcsóbban meg tudja szerezni, akkor már 75k-s Intel lapot lehet venni. Vagy vesszük a B660 alját 35-40 ezerért, és spórolunk egy csomót. De személy szerint megvárom hogy kijöjjön a Gigabyte az Asrock és a Biostar is a B660/Hxx modelljeivel, aztán meglátjuk melyik lap lesz a best buy. A V-Cache-es 5800X3D tuti horror árú lesz, ahogy az AM5 platform is. Úgyhogy szerintem most érdemes Alder Lake-ben gondolkodni.

  • -KP-

    addikt

    válasz ddekany #246 üzenetére

    Szerintem már most is van olyan játék,még ha nem is sok, aminek nem elég a 16GB oprendszerrel együtt és a jövő is efelé halad. Szerintem gépet nem a múltnak szokás építeni, hanem a jelennek és az elkövetkező éveknek. Én mindig igyekszem annyi ramot tenni egy gépbe, hogy soha ne fussak bele abba, hogy swappelni kelljen, mert az baromira le tud lassítani dolgokat. A DDR4 pedig elég olcsó most még, hogy meg lehessen ezt lépni. Persze ott ahol minden forint ki van számolva, ott nyilván nem lehet.

    https://www.pcgamer.com/dean-halls-survival-game-icarus-recommends-a-whopping-32gb-of-ram/

    Azt se feledd, hogy amikor youtube-on megnézel egy tesztet vagy benchmarkot, ott többnyire szűz windowson mérnek, és úgy, hogy a játékokon kívül nem fut semmi. Nem fut böngésző, vírusírtó, nincs discord,viber, vagy microsoft teams a háttérben, nem szinkronizálsz semmit a helyi NAS-ra stb.

  • Chaser

    titán

    válasz ddekany #266 üzenetére

    fogalmam nincs, de w7-en cw-zett bt-n keresztül a hang

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ddekany #268 üzenetére

    igen, kiadja a tekersz de vmiért kikerül a hangra is néha
    hw-es okot még meg is érteném, de sw-esen elég x-akta
    de az én gépem is élő példa, hogy sw-es megoldás orvosolhatja

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • KROK640

    veterán

    válasz ddekany #254 üzenetére

    Barátnőmnél veszélyes a helyzet 4GB RAM + 14-16-18 böngészős ablak nyitva. Türelemre nevel a gépe, d neki fel sem tűnik. A hajam tépném olyan lassú lenne a gépem mint neki.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák