Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz ddekany #242 üzenetére

    Szerintem tök igazad van. Mikor AMD oldalon 30k egy MSI B450 Tomahawk és olyan szintű VRM-el van felszerelve, hogy elbír egy 5900x-et is simán, akkor nem értem miért kellene 50-60-70 ezres lapokat használni. Vagy legalábbis azt mondom, hogy a userek 99%-nak ez több, mint elég. Ha most új rendszert építenék AMD-re tuti ilyen lapot vennék. Nem költenék +20-30 ezerrel többet egy másik lapra, hanem ezt az összeget jobb cpu-ra,vagy 16 helyett 32g ram-ra költeném. Mondanám, hogy jobb vga-ra, de a mai árak mellett ez az összeg már nem sokra elég. Ilyen 25k-s B550 Tomahawk akció amit fentebb említettek, szerintem az életben többet nem lesz. Akinek meg nem elég egy ilyen Toma lap, mert én elfogadom, hogy lehet olyan, akinek nem elég, az meg vegyen magának annyiért, amennyiért akar. De nehogy már ez legyen az alapkövetelmény, ill. elfogadott.

    Régebben még Intel alatt megjártam a létrát, H67 lapról Z77-re, nagy büdös semmit nem lehetett tapasztalni,észrevenni, leszámítva a tuning lehetőségét. Már ott kezdtem úgy érezni, hogy nem feltétlen van értelme a drága lapnak, főleg ha pér évente új chipsetek jönnek. Aztán ahogy emelkedtek idővel az alaplap árak, ez az érzés azóta is csak folyamatosan erősödik.

    Az viszont tény, hogy Intel oldalon most nem éppen olcsók a B660-as lapok. A magas AMD proci árak miatt a cpu+alaplap együttese még így is egyformára jön ki, vagy akár olcsóbbra. Ha megnézzük az árakat, még mindig 110k egy 5600x. Az említett MSI B450 Tomahawk alaplap 30k újonnan. 140k a kettő együtt. Az Intel 12400F 75k alzán, 65k marad alaplapra. Ennyiből már nem csak az alap fapad jön ki, hanem igen tisztességes lapot lehet venni. De aki hajlandó pl. németből vásárolni, egyes boltokból egy tizessel olcsóbban meg tudja szerezni, akkor már 75k-s Intel lapot lehet venni. Vagy vesszük a B660 alját 35-40 ezerért, és spórolunk egy csomót. De személy szerint megvárom hogy kijöjjön a Gigabyte az Asrock és a Biostar is a B660/Hxx modelljeivel, aztán meglátjuk melyik lap lesz a best buy. A V-Cache-es 5800X3D tuti horror árú lesz, ahogy az AM5 platform is. Úgyhogy szerintem most érdemes Alder Lake-ben gondolkodni.

Új hozzászólás Aktív témák