Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Depression #77 üzenetére

    Olyan 30-35-re tenném. Úgyhogy a 24 biztos megvolt. Abból az AM1 lapból még most is van itt nekem a szekrényben kettő bontatlan. Repesve várom, hogy mikor gyártanak majd megint ilyet, de integrált Ryzen laptopprocival. Talán most már lesz rá kapacitás. Ugye a 3000-es Ryzen laptopprociban pcie3 van? Az bőven jó volna egy ilyen lapra, 15 W tdp, 2 ddr4 slot, 1 m.2 és csókolom.
    De az Asrock AM1-ből viszonylag kevés volt nekünk, 10-12 max, a többség integrált Atom, az említett Kabini pedig az A4-5000, és emlékeim szerint volt ilyen DC táposban olyan is, hogy Via C7. Még 2 RS-232 portja is volt hátul. :-D
    Ott is legyártott magának minden feszt az alaplap a 12 V-ból, pedig ott tuti kellett a 3,3 V az UART-hoz. :-D Meg is hajtottunk vele valami blokknyomtatót.
    Az Atomokból főleg nas lett, az fogyasztott a legkevesebbet, az Amd pedig az integrált Radeon miatt jobb volt média-pc-be.
    Nem emlékszem, hogy egy is tönkrement volna.

    Az autóipar remek példa, ha hiszed, ha nem, nekem is eszembe jutott a párhuzam. Amikor az előbb az oem alaplapokon gondolkodtam, és azt a szót használtam, hogy olcsóság és minimalizmus, olyan lapok jutottak eszembe, amin ott van a lapon a 4 sata port vezetékelése, látszik a nyákon, de a sata műanyag kivezetés csatiból csak 2 volt a nyákra ültetve, mert az adott gépbe csak 2 sata eszköz kellett, és így meg lehetett spórolni alaplaponként 5 fillért, ez nagy tételben már sok pénz, és ezek az oem gépek ilyenek. Az autóiparhoz nem értek, de tudom, hogy ott ugyanez megy. Valami autós műsorban hallottam erről, hogy így spórolnak meg filléreket, és ugyanerre gondoltam. El tudom képzelni, egy oem lap/táp gyártása, amiről még a feliratot is lehagyják, hogy hova dugd a reset gombot, mennyivel olcsóbb lehet, mint a dobozos verzió, és a nagy tételnél ez mennyi pénz összesen. Szóval igen, ettől az egésztől biztosan költséghatékonyabbak lesznek az oem gépek.

  • pokmky

    tag

    válasz Depression #77 üzenetére

    Látom még mindíg nem világos. Ez egy jó dolog, emiatt nem hisztizni kell, hanem örülni neki.

Új hozzászólás Aktív témák