Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Lami66 #24 üzenetére

    BT-nek nincs gazdája. A BT SIG egy több száz vállalatot tömörítő csoport.
    LDAC nem része a BT5-nek.
    BT codec opcionális, 1db kötelező van az SBC és kész. Minden más az adott gyártó döntése, hogy támogat-e vagy sem.
    Miért? Azért mert SBC nem licence köteles a BT SIG adja a csoporttagságért, minden más viszont licence köteles, így vagy úgy. Az LDAC-ot Sony jó szívvel oda adata Androidba ingyen, csak éppen aki a másik oldalon támogatni akarja, az bizony fizet.

    Ugye itt most A2DP-ről beszéltem. A BT LE Audio, egy teljesen új protokoll és nincs köze az A2DP-hez, így az elterjedése is lassabb lesz valójában, csak épp a visszafelé kompatibilitás miatt nem fogja szinte senki észrevenni.

    A nagyobb bitsűrűségű codec-ek pedig elég durva átviteli problémákkal és interferencia problémákkal küszködnek, így túlnyomórészt azért nincsenek használva, mert egyszerűen jelentősen kompromisszumos.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Tulku #34 üzenetére

    Ha TWS esetében pl az earhook-ba kerül az antenna lehetne elég nagy a tuti biztos vételhez, legalábbis közelebbről. Mondjuk már a telefon a szűk keresztmetszet, mert zsebben erősen árnyékolhat, egy rossz mozdulat és máris akad.

  • vicze

    félisten

    válasz Fall-N #40 üzenetére

    ANT+ 60kb/s-t tud konkrétan, és a burst 20kb a normál.

    (#39) Lami66: A BT-nek semmi baja az ég világon, velünk lesz még vagy 20-30évig biztosan.
    Nem igazán értitek a problémák és lehetőségek mibenlétét. A BT azért ilyen mert alacsony fogyasztásra van kihegyezve. Egy 200mW-os BT adó átviszi a 24 Mbit/s is ha kell, ahogy kevesebbet fogyaszt egy ANT+ eszköznél is ha kell.
    A felhasználható frekvencia sávok rettentessen korlátozottak. Minél kisebb a hullámhosszod annál nagyobb antenna kell a vételhez, minél kisebb annál nagyobb energia kell, hogy ne nyelje el a környezet. Ezenkívül van egy raklap fizikai korlát, amiben minden más szabvány is beleütközik pontosan ugyan úgy mint a BT. Nem lehet megkerülni a fizikát. Minél több szabvány épül a 2,4GHz-re annál nagyobb lesz az interferencia és annál rosszabb lesz mindegyik használhatósága, ezért teljesen értelmetlen újabb és újabb konkuráló szabványokat kitalálni.

    "14400-ról egészen 56000 bit/sec-ig feltornászták a sebességét, aztán jött az adsl"
    Akkor megsúgom, hogy az ég világon semmi se változott, csak a hallgatóból a nem hallgató tartományba vitték el az adatátvitelt, és folyamatosan növelték az átviteli frekvenciát. És a frekvencia növelésével csökkent is egyre inkább az átviteli távolság. Csak a protokollok változtak az évek során, de a fizikai réteg végig ugyanaz maradt, pont mint BT esetében. A telefonvonalt is a rézdrót korlátozza, ahogy a BT a 2,4GHz.

  • vicze

    félisten

    válasz vicze #42 üzenetére

    Amúgy ahogy nézem a HWA sokkal nagyobb lendülettel rendelkezik mint az LDAC és mivel van lowlatancy codecük, így sokkal jobb TWS-be mint az LDAC. Huvi is ezt használja a csoda 30ms-es TWS-ében.

Új hozzászólás Aktív témák