Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz batai15 #3 üzenetére

    Nyilván mi is tudjuk, hogy ez lenne a jó irány tartalmi szempontból, de sok dolog szól ellene. Nekünk alapvetően ugyanis nem az a célunk, hogy az olvasóinkat a YouTube-ra tereljük, ott olyan videókat prezentáljunk, amik önmagukban is megállják a helyüket; a kisebb lapoknak ez jó buli lehet, mert valami bevétel a YouTube hirdetéseken keresztül is biztosan tud csurogni, de nekünk alapvetően az a jó, ha a Mobilarenát olvassák az olvasóink, a videók pedig ebből adódóan a hírek és cikkek kiegészítői kell, hogy legyenek.

    Ha mi lennénk a Verge és ez mindegy lenne, plusz lenne két hangtechnikus kollégánk az efféle feladatok megoldására, akkor persze nyilván megint más lenne a helyzet, de Magyarországon erre esély nincs.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Gomez86 #4 üzenetére

    Sajnos nem hagyták, hogy megkarcoljuk, de elvileg a standon lesz erre is demó. Arról van egyébként szó, hogy ha megkarcoljuk a hátlapot, kb. 10 másodpercen belül meggyógyul, karcmentes lesz. Egyelőre csak videót láttunk róla, de azon nagyon meggyőző volt.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz batai15 #27 üzenetére

    Szerintem kicsit félreértettél! :) Nem az a kérdés, hogy olcsó pénzből megoldható-e, mármint igazság szerint az is egy fontos kérdés, mert van egy szint, ami alatt nem érdemes ilyesmivel foglalkozni. Az én véleményem nem tükrözi a szerkesztőségét, de szerintem a Mobilarena TV kapcsán is rezeg a léc, de az egy olyan kvázi családias tartalom, amit sok régi olvasónk szeret, meg mivel élőben megy, talán belefér az, hogy vannak technikai malőrök.

    De az alámondásos videók szempontjából a lényeg, hogy mi nem YouTube feliratkozókat, YouTube nézőket akarunk gyűjteni, hanem olvasókat, regisztrált fórumozókat. Minden technikai eszközünk megvan ahhoz, hogy tényleg jó minőségű alámondásos videókat tudjunk csinálni, de ezek elkészítése egyrészt sokkal több idő lenne a mostaniaknál, másrészt mi kvázi olvasókat vesztenénk, akiket a YouTube-nak adnánk oda, hirdetési pénzzel együtt.

    A Tech2 nagyon örülök, hogy csinál alámondásos videókat, mert szükség van ilyen típusú tartalomra itthon, mi pedig mint azt kifejtettem, nem valószínű, hogy meg fogjuk ezeket csinálni. A helyükben egyébként én is ezt nyomnám, mi Google-találatokban, tartalommennyiségben stb. nagyon elhúztunk Magyarországon, jó minőségű tesztekkel, a miénkhez hasonló típusú tartalommal nem hiszem, hogy utol lehet minket érni, ami valahol jó, valahol meg nagyon rossz, hogy ennyire széteshetett ez a piac. Ugyanakkor a Tech2 kapcsán szerintem megtörténhet az, hogy idővel egy YouTube csatornává alakulnak át (képletesen, nyilván arra gondolok, hogy alapvetően nézőik lesznek, nem olvasóik), abból pedig piaci alapon sajnos nem igazán lehet fenntartani egy szerkesztőséget, főleg nem egy akkorát, mint amekkora a Prohardver lapcsaládé.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz batai15 #38 üzenetére

    Én köszönöm, örülök, hogy beszélgetünk erről!

    Két irány van az alámondásnál egyébként:
    -Lehet valamit motyogni a felvétel közben, de ott nem lehet bakizni, plusz egy kiállításon a mikroporttól függetlenül ez nem mindenhol lehetséges, ha valahol techno dübörög (itt most pont az megy, ahol ülök), ott nyilván nem reális ez a dolog. A fő gond itt, hogy nem lehet bakizni, pedig mi szoktunk, pl. amikor Bog egy szuszra csinált egy LG standbejárást, Samsungnak nevezte az egyik TV-t, amit nem tudtunk javítani. Évente egyszer belefér egy ilyen, de sokszor nem. Szóval én úgy gondolom, hogy a felvétel közbeni beszéd összességében inkább megy a minőség rovására, mint előnyére.
    -Ha normális minőségben akarunk hangot felvenni, azt csak a szálláson lehet, ahova ugye egyrészt csak a nap végén jutunk el, másrészt plusz 30-45 perc munkát jelent egy videónál. Erre itt sajnos egyszerűen nincs idő, a szerkesztőségben meg talán lenne, de ott sem egyértelmű ez a dolog. Az viszont sajnos egyértelmű hogy ha elkezdenénk nagyon jó videókat csinálni, akkor olvasókat és bevételt vesztenénk a Google/YouTube javára.

    Egyébként épp 128 kbps a feltöltési sebességünk, szóval sajnos tök lényegtelen, hogy van-e hangalámondás, mert nem tudjuk kirakni az anyagokat. :(

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák