Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • include777

    aktív tag

    Sziasztok !
    Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy 2 kártyás modecom xino z25 x2-őt, 1.0-ás rommal, alapban rootolva, rom manager 2.x-es cwm-et mondott, hogy az van rajta. de ha cwm-be akarnék menni, akkor restartol.
    Kiadtak egy 1.04-es frissítést, amit sp-vel kell felrakni. Abban a scatter nem a telefonhoz való.A cég oldalán ott an 1.0-ás rom is, abban levő scatter jó a telefonhoz, amit készítettem mentést + block maps-ból scatter szintén jó.
    az alap 1.0-ás - cég által kiadott - rom és minden hozzátartozó cucc jó a telefonhoz, frissítettem vele.
    amit mentettem, az szintén jó, visszafelsselve vele a telefon, müköd, de nincs cwm, semmivel nem tudtam frissíteni. sp flash kifrissíti, de ha bekapcs + hangerő fel-t nyomom elindul, tölt majd újraindul. factory mode van.
    ha 1.04-et felrakom ( minden állomány az 1.0-ból, a system.img viszont 1.04 ) akkor addig amíg nem rakok alá más cwm-et akkor van cwm, de csak softwate-ből tudom indítani. amint sp-vel frissítek egy recovry.img-t , vagy valamilyen apk-val frissítem a cwm-et, akkor nem akar indulni, a fent említett szindóma. tölt, újraindul és elindul normálban a teló.

    nagyon nem zavar, csak bosszant.
    a scatterek: http://y101.hu/files/scatterek_modecom_xino_x2_6572.txt
    Ötlet hogy miért nem tudok alárakni cwm-et úgy, hogy elméletileg van, gyakorlatilag is van, de mégsincs ?

    Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    keep calm and learn powershell

  • include777

    aktív tag

    válasz cappa72 #1426 üzenetére

    kép szerint:
    <3e> gyári recovery

    >rom manager
    >Na ezt felejtsd el MTK platformon.
    >Mobileuncletools kell ide.
    azzal sem volt hajlandó felmenni.
    (mivel próbálkoztam már sokmidnennel a TWRP is felment, de azsenemse indult, de rom manager szerint akkor az volt fent.)

    >1.04-es frissítést, amit sp-vel kell felrakni. Abban a scatter nem a telefonhoz való.
    >Nem biztos. Lehet, hogy jó, csak módosítottak rajta.
    a gyári 1.0-ás romban ua. scatter volt, mint az általam kimentettemben.

    >Naaagy dícséret, hogy végre valaki MENT, mielőtt piszkálódik!
    >Ezt nem viccnek, cikizésnek szántam. Tényleg .
    Köszi, de elég sokat olvastam itt is és máshol is hogy első az legyen hogy 1 saját mentés, majd ennek visszaellenőrzése.

    >Ez - mint említettem - mostanában divatos... :W
    >Esetleg ha a telefon töltőn volt úgy is próbáltad? Mert van olyan is, amikor töltés közben engedi a >gombkombinációt.
    igen, nem hajlandó sem így sem úgy.
    1.0 b@szik, power+vol up tölt majd restart |mobileuncle restart recovery 1.04-es system.img-vel elindul, 1.0-ással nem.

    >Na itt a helyzet.
    >A boot és a system összetartozik.
    >És itt van/lehet a kutya elásva (a feltételes mód fontos, mivel change logot nem írtál):
    nem adtak hozzá :) van 1 rar, letöltöttem, kitömörítettem, manualt szintén. a manual a frissítéshez egy lengyel pdf, ami gyk azt tartalmazza, hogyan kell sp-vel flashelni.
    (ott képekkel is illusztrálva hogy mit kell csinálni).

    >A boot.img kernelében vannak bedrótozva a partíciók. Ehhhez kell igazodnia a PMT-nek (partition >management table), ez miatt lehet más, sőt ebben az esetben másnak kell lennie a scatter file-nak.
    ezt így már értem.

    >Ezt viszont csak firmware upgrade-del lehet feltenni, flesselve a preloader-t is. Ekkor a PMT is frissül (a __NODL_ előtag ellenére).
    ez így ok.

    >További fontos dolog, hogy a recovery-ben is ugyanaz a kernel van (jó esetben és logikusan), mint a boot.img-ben, így azt is fontos frissíteni.
    >Ami a recovery-t illeti, a recovery-ben lévő kernel is befolyásolja a recovery helyes működését, legyen az gyári 3e recovery, vagy egyéb módosított recovery.

    Ha zaklathatlak még egy két kérdéssel, mert vagy figyelmetlen voltam, vagy nem találtam rá megfelelő információt:
    1. sp-nél mi a különbség a download és a firmware upgrade között ?
    2. ha fw upgrade-et nyomok, de tégla lesz a teló, akkor a saját mentésemet alá tudom-e megent rakni sp-vel?
    3. van-e különbség abd-n keresztüli flash és sp flash download között ?
    mert adb-n kersztül is próbáltam de mégsenemse akarta frissíteni a recovery-t.
    (hibát adott vissza)

    Köszönöm a segítséget.

    keep calm and learn powershell

  • include777

    aktív tag

    válasz cappa72 #1428 üzenetére

    Cappa72:
    Átolvasva a Te és ksanc válaszát is rájöttem, hogy b@lfasz vok.(pedig komolyan igen sok minden elolvastam, próbáltam megérteni, de ezek szerint nem sikerült :) )
    Gyári recovery van a telefonon, mind az alap 1.0-ás , mind a cég által kiadott 1.04-es frissítésben.
    (kipróbáltam ma a a telefont a gyári 1.0 és 1.04-es fw-vel is.). Viszont semmilyen kombinációra nem hajlandó elindulni a recovery, csak mobileuncletools recovery reboot-al.
    Mivel én gondolkodtam hülyén - úgy gondoltam hogy van 1 alap cwm ami majdnem minden telón megy <-- rossz gondolat - és a azokat próbáltam aplikációkkal, illetve sp flash tools-al download módban felrakni, de ezek nem jártak sikerrel.
    Próbálkoztam adb fastboot -> fastboot flash recovery recovery.img-vel, ami addig eljutott hogy feltölti az img.t de utánna meg hibára futott.

    2-3. ha fw upgrade-et nyomok, de tégla lesz a teló, akkor a saját mentésemet alá tudom-e megent rakni sp-vel?
    Ha a saját preloader-edet használod, akkor kicsi az esélye a téglásításnak.

    Mai tapasztalat. Elszállt pont fw upgrade preload frissítés közben a benti gépen, a telefont nem tudtam bekapcsolni, ha rádugtam a gépre akkor ismeretlen eszközként ismerte fel - előtte már frissítettem bent sp-vel, driverek fent voltak hibátlanul -, a driver hálistennek megvolt, mert a gyártó cég ezt is mellékelte :), kézzel aláraktam a wines preloadert az ismeretlen eszköznek és úgy már ment a frissítés.

    ksanc:1.04 gyárilag kiadott, a gyártó honlapjáról lett letöltve. de mint írtam fent, gyári recovery van benne, csak óriási fogalomzavarban szenvedtem|szenvedek.

    Az 1.04 hivatalos firmware ehhez a típushoz? Akkor tedd fel és Cappa gyárt hozzá neked recovery-t
    igaz, de csak ha elvállalja.annyira nem létszükség a cwm, csak az android valahol kimaradt az életemből, most meg egyre inkább érdekel és ez az ami miatt esetleg még sokat fogok kérdezni.

    A Firmware upgrade törli, átpartícionálja és formázza a flash-t, ergo mindent újra kell pakolni (de az nvram az IMEI adatokkal pl érintetlen marad!).
    Ezért van, hogy ha kiveszed a pipát bárhonnan, átugrik download módba,kimarad a formázás és nem fog működni rendesen az új rom.
    Az én W450-es telómnál is az újabb firmware-k más kiosztást használnak, nem kompatibilis a régivel. Csak Firmware upgrade módban lehet felrakni a régi telókra, ha máshogy próbálod, gond lesz.
    És a régi kernelt használó recovery-k sem működnek az új rom-al, vagyis hiába hemzseg a net a recovery-ktől, kellett gyártani egy újat az új kernellel.

    értem.(gyári pdf download-ot írt a felrakáshoz, fw update-el simán minden probléma nélkül felkúszott az új rendszer, annyi hogy nem van benne magyar, írtam is a cégnek hogy ezt javítsák).

    3. van-e különbség abd-n keresztüli flash és sp flash download között ?
    Elég sok. Mégis hogyan próbáltad adb-vel feltolni a recovery-t? Fastboot módban? Az nem fog menni.
    Működő rendszer kell hozzá, normál módon. Lehet ugyan olyan recovery-t is mókolni, hogy az alatt is teljes értékűen tudod használni az adb-t, de itt nem erről van szó

    adb fastboot mint fent írtam.

    Akkor tovább kérdeznék.
    Mivel a droid linux alapú, van-e értelme, vagy jobb-e, biztonságosabb-e a frissítése egy telefonnak linux alól ?

    Köszönöm a válaszokat, segítséget.

    keep calm and learn powershell

  • include777

    aktív tag

    válasz ksanc #1431 üzenetére

    Nem gondolnám, hogy bármi negatív is vagy
    Énse, de evan :)

    A fastboot-os módszerrel nem nagyon foglalkoztam, mtk-n nem igazán tudok róla, hogy működne. De nem is érdekel, jobban szeretem a Flash Tool-t.
    adb fastboot után recovery flash megy, de az én telómon nem. Flash tools jó, csak mivel van adb-s flashelés is, ezért engem ez is érdekel.

    Az, hogy magának az androidnak linux alapjai vannak, az a frissítés szempontjából nem igazán számít.
    Sőt, én linux alatt nem is ismerek egyszerű és pláne biztonságos módszert.

    Engem inkább az dll-es b@szkódás és a win-nek a kissebb nagyobb nyavajái zavarnak.
    Maga az egyszerűség nem feltétel, mert sokaknak az Sp is sok.

    keep calm and learn powershell

  • include777

    aktív tag

    válasz ksanc #1433 üzenetére

    Akkor felrakok 1 opensuse-t és ha gond van kérdezek :)

    keep calm and learn powershell

Új hozzászólás Aktív témák