Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    Sziasztok!

    Még új vagyok BB terén.Habár volt teszt céljából q10 a kezemben, most szerencsére már egy teljesen saját z10-zel büszkélkedem.

    10.2 leak frissítésben kaptam már némi helpet a másik csoportban, de az az igazság hogy a helpsheetek nem igazán válaszolnak azokra amiket tudni szeretnék.

    Valaki letudná írni nekem privátba a pontos menetét az update-nek?
    -Amikor Samsung telefonokat kezdtük el tesztelni, hogy érdemes lenne -e pl. exynos procikra fejleszteni. első dolgunk volt hogy custom romot, vagy miegyebet rápakoljunk (hogy megnézzük a teljesítménynövekedést etc.. Viszont ott is voltak inkompatibilitási gondok.Pl. odin verziók, os verziós stb.

    -kérdés: BB-n ahhoz hogy sachesi-vel tudjak bohóckodni, van valami alapkritérium?
    I mean.. xp/vista/7/8 ?..

    És ami kérdés hogy az APK-k milyen hatásfokkal működnek? Egyáltalán működnek ?:D.Akinek van személyes tapasztalata az igazán megoszthatna egy zsütüb videót róla. Mondjuk egy maps,gmail, yahoo!,youtube natív alk. , esetleg remote cuccok.

    Amint fentebb is írtam ha valaki leírná a telepítés pontos menetét azt megköszönném. STL-100-1 (telekomos vackom van) (TI proc.), azaz ha valaki aki pont ugyanezzel a típusjelzésű modellel büszkélkedik mint én, és megtette amit megkövetelt a haza,az.. :)...

    válaszaitok előre is köszönöm.

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    Kedves hozzáértő BB függők.

    Minap kaptam meg a 4. Blackberry Z10-s készülékem, miután elődje szokásos hibákat produkálta. (mobilinternet használat első 2 percében van 3G, utána automatikusan maximálisan csak edge kapcsolat / gyors melegedés szimpla böngészéstől / magától feléledő kijelző farmerzsebben--> hívások / router lecsapása (másnál is ezt produkálta)).

    Elvileg ez egy teljesen új készülék.A szoftverfrissítést gond nélkül végigvitte, utána néhány appot letöltöttem (abból a jó sok használhatóból ;] ) ott sem volt gond. Erre mikor a skype-t szerettem volna, csak, hogy ne érezzem jól magam..-úgy leb@szta a routerem ahogy illik, és újra és újra.

    T-nél azt mondta volt szervizes kolléga, hogy folyamatosan ezzel és hasonló hibajelenségek produkálásával hozzák be a BB készülékeket Azon kívül, hogy valószínűleg nálatok persze minden megy, soha egy random újraindulás, hiba, stb. Tudtok erre egy orvoslatot mondani ?
    (se androidos telefonom, táblagépem nem képes erre a produktumra)
    Habár elvileg androidot mindig mókolni kell (exactly), hajlandó vagyok Blackberryt mókolni..ha ezzel nem kell megint szervizbe rohangálnom. Eléggé idegesítő, hogy ez a sz@r többet tölt szervizbe mint nálam.

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz barrasz #29162 üzenetére

    Értem, és köszönöm a gyors választ.

    Megmondom őszintén ez csak részben nyugtat meg. Nem érzem jogosnak hogy lecseréljem az alig 1 éves, relatíve drága routerem egy telefon elcseszett hibája miatt. Főleg annak tükrében,hogy sem az androidos telefonom, sem táblagépem nem produkál hasonlót.De a fejlesztői winpho készülékem sem.

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz ferke72 #29164 üzenetére

    Ahogyan asztali gépet sem monitorhoz vesz az ember, így úgy gondolom nem telefonhoz veszek routert.Főleg miután kidobtam érte egy kisebb összeget.
    Még mindig gáznak érzem ezt az egészet. Minden normálisan működik ebben a háztartásban kivéve egy telefont.

    #aate
    ezt most nem értem (több pontot sem,abból amit írtál). Remélem nem arra akarsz rámutatni, hogy a szolgáltatóval van a probléma, mert akkor nyomban hívom a Taigetosz-Kommandót.

    #druzil
    Still nehéz ezt elhinni. Még mindig az a kérdésem, hogy ez, hogy lehetséges?
    Már kérdeztem Blackberryéket is, de erre valamiért nem tudnak egy racionális válasszal sem szolgálni. :N

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz druzil #29174 üzenetére

    ami azt illeti..elég effektív ;]

    közben olvasgattam és erre leltem rá. .

    Majd utánaolvasok rendesen, hogy mi micsoda, aztán ha ok. a dolog akkor kipróbálom este.

    Mondjuk mindentől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy ennek Out of the box-működnie kellene, és still nagyon gáz.

    még, hogy droiddal kell mókolni. ch..

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz ripla #29196 üzenetére

    Ezt nálam is eljátszotta, igaz mindig akkor amikor sürgősen el kellett volna intéznem egy hívást, de kicsiny készülékem úgy gondolta ráér az még 6-7 percig.Nálam azt csinálta az előző 3db Z10-m, hogy nem érzékelte, ha megnyomok egy fizikai gombot, és azon bizony csak a restart, de volt, hogy az sem segített..Hanem szépen türelmesen meg kellett várnom azt a kerek 20-30 percet, míg meggondolja magát és nem menstruál tovább.

    Amit én személy szerint nagyon bírtam, hogy amikor bekapcsoltam a mobilnetet (ami eleinte 3G (2 perc) aztán edge-re vált automatikusan), akkor nem lehet vele egyszerre több dolgot csinálni. I mean.. Zeneszámok elkezdtek akadni szó szerint, mintha darálóba tettem volna. Utána csak megint a restart segített rajta.

    De ezer és kismillió rohadtul zavaró dolgot lehetne egy lapon említeni..Amit szvsz. csak az elvakult BB fanok kemény magja nem lát be, mert szerintük tökéletes a platform, stabil és sosem hagy cserben.

    (#29190) ferke72
    Oh, hát majd megnézem, de én sem fűzök hozzá sok reményt.Meg aztán most nekem sincs túl sok kedvem ezzel vesződni.Nem szeretnék új routert venni, egyszerűen nem érzem úgy, hogy az alig 1 éves Asus routerem ki kellene dobnom azért mert Blackberry-ék annyira töketlenek, hogy nem képesek megoldani egy - számomra legalább is -tökre alap dolgot.

    Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek :)

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz eventus #29201 üzenetére

    Nem használok Androidos alkalmazásokat, mivel le sem tudom tölteni azokat :DDD ,mert ahogy fellépek wifire úgy leb@ssza a routerem ahogy van, szóval ilyen androidos flancolásokat (sem) tudok megengedni magamnak ;] .

    Ahogy hallottam amúgy az STL-100-1-s típusokkal van a probléma főként. Lehet a TI chip miatt. Elképzelhetőnek tartom mondjuk. Én a Snapis cuccokról ennyi rosszat még hírből sem hallottam.Gondolom nem véletlen.
    Bár nézd el, hogy engem ez hidegen hagy.Működjön és kész. Ha nem teszi azt és csak bosszúságot okoz akkor értelemszerűen jogos hogy egy rakás sz@rnak fogom tartani 1 év használat után is.

    Arra, hogy nálatok működik a 2db Z10 , ne érts félre, de azt kell mondjam - nem túl releváns. Ahogy pl. Édesanyám Galaxy S advance-e is tökéletesen működik 4.1.2 alatt,(mert kb 4 havonta frissíti (szerk. én frissítem neki), a netet nem használja rajta, szinte tényleg csak only sms+hívás--> pedig másnak csak a baja van vele) úgy ezt sem tekintem egy biztos forrásnak.

    Ha a családtagjaid használnak rajta aktívan képernyőzárt (számkód),esetleg hallgatnak zenét miközben mobilinterneteznek stb. Akkor az esetben már objektívabb lesz a kijelentésed. Mindaddig én úgy kezelem, hogy nem releváns (mint ahogy édesanyám példája sem).

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz eventus #29204 üzenetére

    Akkor továbbra is tartom magam a lentiekhez. Mondjuk azért az STL számo(ka)t leírhattad volna, pusztán kíváncsiságból.

    Ahogy hallottam amúgy az STL-100-1-s típusokkal van a probléma főként. Lehet a TI chip miatt. Elképzelhetőnek tartom mondjuk. A Snapis cuccokról ennyi rosszat még hírből sem hallani.Gondolom nem véletlen.
    Bár nézd el, hogy engem ez hidegen hagy.Működjön és kész. Ha nem teszi azt és csak bosszúságot okoz akkor értelemszerűen jogos hogy egy rakás sz@rnak fogom tartani 1 év használat után is.

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz l.sebestyen #29206 üzenetére

    T-éknél sajnos kifogyhatatlan a készlet..mivel a gyártói raktárban van,így amíg ők tudnak nekem biztosítani készüléket addig fognak is..

    kövire megpróbálok vagy levárlást kezdeményezni,vagy kérvényezni,hogy az LTE-s darabot kaphassam meg.

    Ne vegyél rá mérget.. Kolléga még szvsz. azt is bebizonyítaná,hogy te tévedsz és igazából rosszul fogod nem értesz hozzá :DD .. Istenkáromlás.

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz l.sebestyen #29208 üzenetére

    Telekomnál 3x adtam be, 3x új készüléket kaptam. De ez így eléggé nagy szívás.Az nem fog engem megnyugtatni, hogy a kollégának családjában az ismeretlen STL 100-? készülékeikkel semmi baj nincs. Amíg telekoméknak dolgoztam naponta 10 db BB telefont hoztak vissza /üzlet,..mondjuk.. én még csak 3x adtam be.

    Amíg ekkora a minőségbeli szórás, addig akármennyire is jó készülék lehet**, ha 100-ból tényleg 5-10 darab a jó, a többi meg selejt.

    Amúgy telenoréknál úgy tudom csak a Snapis cuccot lehetett kapni (stl100-2).Vagyis amit próbáltam az üzletben az ott a kettes volt.

    szerk. Tegnap városba be kellett ugrani, és mit ad isten.. kellett mobilnetet használnom. Első 1-2 percben volt 3G, utána megint csak Edge.Pedig városközpontban voltunk.

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz siposjozsef #29288 üzenetére

    Szia!

    Attól, hogy szerviz nincs helyileg , még muszáj lenne bevenniük. Pécsen régen volt "szuper szerviz'", de azóta megszűnt. Az ilyen modelleket a helyi kirendeltség , ha nincs helyi szerviz akkor Pestre kell hogy küldje. Nincs ilyen, hogy neked kell bevinni, meg, nincs cseretelefon, de másik ugyanolyat sem kapsz.

    Ha ez számít valamit..Amíg a gyártó raktárában van az adott modellből (márpedig mivel BB telefonokat a kutya nem vesz/vett), addig kötelesek neked cserélni. Az stl100-1-típusú készüléket már jó ideje nem forgalmazza a tré, még is megkaptam a 4. BB telefonom. Ha meg központi raktáron sincs, akkor pedig kötelesek adni egy levásárolható bizonylatot (+10%-ig).

    Ne hagyd magad, nyaggasd őket,ha más nem megy akkor panaszkönyv. Hidd el annak nem örülnek, esetleg fogyasztóvédelem megemlítése.

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés