Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Reggie0 #12 üzenetére

    Akkor ott az elfogadási struktúrában az aláírás helyettesítette a pin kódot, mert náluk 30 eur a contactless limit
    Amúgy pont azért nem fognak erről sem adatot lopni csak úgy a zsebedből, mint ahogy a contactless kártyákról sem: marhára feltűnő, ha valaki a buszon egy terminál szerű eszközzel elkezdi erotikusan végigmasszírozni a tested :D másképp meg nem megy, mert túl gyenge lenne a jel. Nem is értem miért nem próbálkozik senki ilyennel :DDD

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Reggie0 #17 üzenetére

    Pont ezt akartam én is mondani. Aki erre vetemedik, nem gyári terminállal fog rohangálni.
    A belépőkártyákhoz (125khz, 13,56MHz proximity kártyák) is kaphatóak nagy hatótávolságú olvasók (125KHz-es beléptető kártyákhoz létezik gyári 10méteres olvasó. Igaz, meglhetősen nagy méretű. Egy hátitáska kell hozzá. A bankkártyás megoldás gondolom, inkább már a Mhz-es tartományokat használja, szóval kisebb ehlyen is elfér a hatékonyabb antenna...) De ott van, az hogy az adó teljesítményt beállítják nagyobb teljesítményre. Ezek kombinációjával már nem szükséges nagyon közel merészkedni az áldozatokhoz.
    A jelenlegi technika is kb 1-2cm-ról már működik. Csak a köznyelvben érintéses bankártya... De az angol neve is contact less. Sosem érintem oda. Mindig direkt próbálgatom a hatótávolságot, mikor kártyázom. tapasztaltom szerinte kb 1cm vagy picivel több a terminálok olvasási távolsága gyári állapotban.
    Egyébként, mint mondottam, miért nehezítsem tovább a pénztárcámat árnyékoló fém lemezekkel, egy olyan "probléma" védelmére, amit én/bürokráció generált... Nonszensz, hogy csonálok magamnak egy támadhatósági pontot, amit aztán meg kell védjek, miközben e digitális kényelmi funkció nélkül is megvagyunk abszolut.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Reggie0 #23 üzenetére

    pl.: [link] Bár közvetlen tapasztalatom még nem volt, így azt nem tudom, hogy ez az 5m elméleti maxos olvasó, egy hagyományos kártyát, vagy mondjuk csak egy ici-pici proxymity taget milyen messziról olvasna... Ráadásul ez a linkelt példa 125khz only, tudom. De na, én elméletben gondolkodtam csak. Se komoly programozási és hiradástechnikai ismereteim, se szándékom nincsen, hogy lopásra vetemedjek, de úgy gondolom, akinek van képessége és akarata, az meg tudná oldani a feladatot. Tévedek?

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák