Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Reggie0 #17 üzenetére

    Pont ezt akartam én is mondani. Aki erre vetemedik, nem gyári terminállal fog rohangálni.
    A belépőkártyákhoz (125khz, 13,56MHz proximity kártyák) is kaphatóak nagy hatótávolságú olvasók (125KHz-es beléptető kártyákhoz létezik gyári 10méteres olvasó. Igaz, meglhetősen nagy méretű. Egy hátitáska kell hozzá. A bankkártyás megoldás gondolom, inkább már a Mhz-es tartományokat használja, szóval kisebb ehlyen is elfér a hatékonyabb antenna...) De ott van, az hogy az adó teljesítményt beállítják nagyobb teljesítményre. Ezek kombinációjával már nem szükséges nagyon közel merészkedni az áldozatokhoz.
    A jelenlegi technika is kb 1-2cm-ról már működik. Csak a köznyelvben érintéses bankártya... De az angol neve is contact less. Sosem érintem oda. Mindig direkt próbálgatom a hatótávolságot, mikor kártyázom. tapasztaltom szerinte kb 1cm vagy picivel több a terminálok olvasási távolsága gyári állapotban.
    Egyébként, mint mondottam, miért nehezítsem tovább a pénztárcámat árnyékoló fém lemezekkel, egy olyan "probléma" védelmére, amit én/bürokráció generált... Nonszensz, hogy csonálok magamnak egy támadhatósági pontot, amit aztán meg kell védjek, miközben e digitális kényelmi funkció nélkül is megvagyunk abszolut.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák