Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Ezekiell #57 üzenetére

    Köszi, így nekem is könnyebb ! :U

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Ezekiell #59 üzenetére

    Sosem szokott zavarni, kinek mi a véleménye rólam.
    Amúgy az emberi butaság nem húz fel.. komolyan.
    Az igen, ha megvezetik ôket :(((

    @FPSTunker: adó felezôdés lehet mert Lölö is bevásárolt Binance-en :D

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • @tco@

    aktív tag

    válasz Ezekiell #102 üzenetére

    Nem írtam hogy nem volatilis, se azt, hogy befektetés lenne. Azt mondom, hogy a jelenlegi kamatok és hozamok mellett már kockázatosabb nem beletenni némi pénzt (nem az egészet, nyilván), mint nem, hisz az infláció úgyis mindent elvisz most, ami nem hoz 5%+ hozamot. A szó amit keresel az pedig nem a szerencsejáték, hanem spekuláció :R

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Ezekiell #110 üzenetére

    Talán egy fokkal normalizáltabb alapokra lehetne helyezni a pénzhez való hozzáállásunkat is, és az egész rendszert. Ez sajnos top-down nem megy, bottom-up talán. A crypto annyira friss (!!!), hogy kész megoldása nincs még senkinek, mit kéne és hogyan kéne csinálni, és én sem tenném rá a nyakam, de hogy ilyen hévvel fröcsögjek ellene, ahogy sokan teszik, az ugyanúgy visszataszító számomra. Egyszerűen még alakul, ennek idő kell nagyon, ki tudja, milyen kriptók lesznek itt 20 év múlva, BTC lehet történelem könyv lesz már, vagy éppen kvantumszámítógéppel bányássza valaki egy fúziós energián, honnan van erre kinek válasza ? És pont ezért hülyeség bármit is feltételezni.. De egyet tudunk: a mostani olaj alapú dollár a világ valaha volt leggusztustalanabb, legnagyobb lufija, ami egy célt szolgál, egy nagyon-nagyon szűk réteg markában lévő FED tart sakkban vele egy bolygónyi populációt, túl azon, hogy a rommá adósodott USA-t, mint a világ fő rendőrét ezúton egyúttal lélegeztetőgépen tartja, ami - ha most minden ország beintene a dollárnak - szimplán összeroppanna. A nagy amerikai álom arra alapul, hogy nyomtatunk észnélkül, fújjuk a lufit, lesz egy durva kereslet iránta, mert amelyik kitermelő ország nem a mi bábkormányunkat tartja, aki dollárért adja el az olaját, hanem másikat, és EUR-ért adná, azt lerohanjuk mondvacsinált indokokkal a g*be. Mindeközben a dollár mókuskerék pörög, irdatlant kaszálunk, irdatlan tőke koncentrálódik a kezünkben, irdatlan hatalommal párosulva, amivel bármit megveszünk (csak egy legárvább példa az anyahajók és a teljes hadigépezet) és ezekkel a játékokkal bármikor bárkinek odabaszunk, ha a kis játékunkat fenyegetik, mindeközben az egészet még be is betonozzuk és full legitté tesszük. A játék pedig már annyi hosszú évek óta megy és működik, hogy ezalatt felnőtt lazán 2 (ha nem 3) generáció, akiknek erről nemhogy fogalmuk sincs, de egyenesen tündérmese, konteó és hasonlók világát képezi, és úgy gondolja, ez a norma, mert ebbe nőtt bele és ez így jó, és úgysem fog változni, és és és ... [n+1 indok, ami szép és jó, csak köze nincs ahhoz, hogy ébresztő, valami kurvára el van b*va].

    Érdemes alternatív dolgokat is olvasni, amit a mainstream media "valamiért" elfelejt kihagyni két "leszúrta, kigyulladt, elütötte, megütötte, megdugta, balpolitika, jobbpolitika" között, míg a hatalom világszerte az oszd meg és uralkodj elve mentén osztja két vagy több részre az embereket, nehogy esetleg egy szélsőjobbos és egy ballibsi összekacsintsanak, hogy hát Béláim ez így fos, fogjunk kezet, oszt váltsukle.

    A másik, hogy ez lassú folyamat. Nem úgy esik szét, mint az első Halálcsillag, hogy "ding" és megtörtént, hanem szép lassan, évekbe fog telni. Ma ennyi a kriptók MCAP-je, dollárban kifejezve, holnap annyi, holnapután meg amannyi. És lehet lesz olyan is, amikor nem dollárban fogjuk "mérni" az értékét (csak még erre áll a fiat agyunk), hanem fordítva: elég szokványos és megfogható lesz mindenkinek, hogy 1 kiló kenyér hány XY kripto-t ér, meg 1 hektoliter olaj hány OIL :D például, csak hogy írjak valami félpoénosat is. Itt semmit sem lehet tudni, csak azt, hogy a jelenlegi rendszer minden szinten, minden fronton mértéktelen hazugságokkal van már tele, a hírek, a pénzügyi szektor, az egész civilizációnk lényegében. Kicsit mint a Római Birodalom (vagy bármelyik nagy igazából), az összeomlás előtt.

    De ha közelebb zoom-olunk, milyen technológiák érkeztek az elmúlt években nagyonhirtelen IT-ban, egészségügyben, robotikában, automatizálásban, logisztikában, mezőgazdaságban, satöbbi, és ezek hogyan kapcsolódnak a mindennapi életünkkel, a felgyorsult tempóval, mindeközben a globalizáció már rég rajtunk + mellétesszük a geopolitikai összefüggéseket, amiket vagy látunk, vagy sem, jelszó: follow the money, nem nehéz kitalálni, hogy egyre több gondolkodó emberben merül fel igény VALAMI ÚJRA a pénzügyi rendszert illetően is, ami végeredményben nem más, mint a javak elosztásának rendszere, ha nagyon le akarjuk deriválni. És ettől még nem feltétlen lesz se igazságosabb, se jobb, se ilyenebb, se amolyanabb máról holnapra a pénzügye egy utcára szaró indiainak, de VALAMI ELINDULT és ezt kell érteni... ahogy előttem írta egy hozzászóló, amint az emberiségben felmerül az IGÉNY valami jobbnak vélt iránt, megszüli az eszközöket is hozzá előbb-utóbb. A blokklánc technológia és a kripto-k csak előfutárai annak, ami készülhet a jövőben, vagy elbukik, vagy sem, ami most történik, az örökre itt marad velünk és bölcsője lesz annak, amit ma még senki sem lát. De azért az nagyon nem mindegy, hogyan állunk hozzá magunkban belül, mentálisan, mert azt szajkózni nagy nihilben ülve, hogy "álmodj csak" meg "ez eddig is így volt" és társai, nos, nem ők fogják előrébb vinni a világot, ezt mindenki látja... Aki meg beletolja a teljes megtakarítását, mondván, 19-re lapot húzunk, annak szimplán elmentek otthonról (vagy másik oldalról nézve: annyira elkeseredett és kétségbeesett embermilliók, ami utal arra, hogy ott és náluk kurrrvára nincs rendben valami a mostani pénzügyi rendszer kereteiben, ergo mint a víz a repedéseken, megkeresi az alternatív utakat, annak reményében, hogy jobbá tegye az életét, aztán vagy bejön, vagy nem, többnyire inkább nem, mint igen, de a lényeg hosszabb távon nem ez, hanem a szimpla jelzés, hogy emberek milliárdjai élnek iszonyatosan nagy szarban..).

    Lehetne még itt sokat filozofálni meg lamentálni dolgokon, szerintem tök értelmetlen. Tekintettel a kriptók mostani, teljes világon használt FIAT mennyiséghez viszonyított volumenére, szolídan mosolyogja meg minden fiat hívő azokat, akik elkezdtek játszani, nem kell egyből kurvaanyját kiabálni, meg dögöljönmegmindezni, stb. A VGA hiány általános chiphiány, ahogy memória, processzor, minden istennyila elszállt a pár évvel ezelőtti ekvialens opciókhoz képest, megögölni pedig nem a bányákba fogunk, hanem ha Szibéria alatt elkezd durván kiolvani a metán réteg és a légkörbe kerül, vagy a mikroműanyag a vizeinkben marad és megesz minket a rák. A kripto-k mögötti technológia itt marad velünk, lehet ezt energiahatékonyan is csinálni, meglesz rá az eszköz, ebben biztos vagyok, a kérdés majd megint csak az, mire használjuk. Mert eddig minden, ami új felfedezés és centralizálódott valahol, legyen az akár atomenergia, akár szimpla villamos energia, egy nagyon szűk kör érdekeit szolgálta, egy nagyon széles kör kárára. A decentralizáltság a kezdeti igen heves viharok után talán hoz évek múlva egy olyan - sokkal kiegyenlítettebb - "valamit", amibe mondjuk natívan bele van kódolva valamiféle igazságosabb elosztás, akármi... olyan elvek mentén, amire minél többen állnak majd át, és elkezd működni, annál többen ismerik fel, hogy .. akkor ők is. Amit talán nem a mostani klasszik közgazdasági elméletek hajtanak, hanem valami magasabb szintű akármi tikkel be az emberek agyában, hogy neeeeeem akar ő már mohón romgazdag lenni, elég csak az, ha jól meg tud élni kényelmesen, a többi 8 milliárddal együtt.

    Ezekhez a forradalmi változásokhoz a múltban mindig világégések kellettek. Hatalmas háborúk, válságok, kurva nagy zakók. Kérdés, itt is ez vár-e ránk, vagy kigyullad legalsóbb szinteken is a fejekben az értelem szikrája, mert örökké nem fog tartani az, amit eddig műveltünk szisztematikusan, és nem igazán működnek a régi "receptjeink".

    Nagyon kíváncsi lennék, ki tudna itt és most vázolni egy új, utópisztikus világot. Senki. Igaz.
    De ettől még lehet törekedni arra, hogy szépen, fokozatosan, váljunk meg a régitől, vagy próbáljunk ki valami újat.

    Ma lehet beletörik a fogunk, holnap meg ki tudja mit hoz nekünk.

    Mindenesetre amíg decentralizált, addig olyan nem történik vele talán, mint az atomenergiával, ahol volt egy ország, akinek ki kellett próbálnia, milyen az, amikor nem áramot termelünk vele, hanem holttesteket.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • @tco@

    aktív tag

    válasz Ezekiell #120 üzenetére

    Egy zárt rendszerhez tényleg nem, de egy decentralizáltban valami motiváció kell a validáláshoz. De lehet hogy rosszul értem, nyitott vagyok a magyarázatokra én is.

    #121tha_answer: fiatokat én se temetném, szerintem nem is fogja kiváltani mint fizetőeszköz.

    #123tha_answer: nagy +1. Én olvasgattam ilyesmiről, háborús helyzetben nem a fórumhuszárok élnek túl, hanem akik pár öngyújtóért ölnek, és tudják honnan hova kell mozgatni egyes termékeket.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Ezekiell #138 üzenetére

    +1 :DDD

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • atok666

    őstag

    válasz Ezekiell #120 üzenetére

    Abban mi a hozzaadott erteke a blockchainnnek egy klasszikus adatbazishoz kepest, ha az egesz lancot a bank sajat rendszere kezeli?

    Atok

  • @tco@

    aktív tag

    válasz Ezekiell #189 üzenetére

    De miért a bitcoinról beszélünk még mindig? Oké hogy ahhoz van kötve a többi ára, de ennél jóval több már. Én erről beszélnék inkább. Nem mondom hogy reális az ár, de valami érvelésre reagálni is tudnék, ahelyett hogy spkuláció és punktum...

    #190 floatr: Igen, valami gebasz van, én is kiváncsian várom a végét :K

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Ezekiell #193 üzenetére

    Amikor megjelentek, reménykedtem benne, hogy lett pl a paypal-nak egy alternatívája: ennyire távol nem is járhattam volna az igazságtól...

    Azt már láthatjuk, hogy ezt az űrt nem a napi 40% esésre képes shitcoinok (miközben itt irogatok, az ETH bekukucskált 2000$ alá...), hanem a fintech és az idővel lassan haladó-fejlődő high street bankok fogják betölteni.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • @tco@

    aktív tag

    válasz Ezekiell #193 üzenetére

    Beszélgessünk már akkor, ha nem a 10 évvel ezelőtti mantrákat vagy hajlandó ismételgetni, és ez nem beszólás, csak így nincs értelme. A darkweben se olyan népszerű már a követhetőség miatt (névhez nem rendelt, de nyilvános accountok, amik alapján valamennyire követhető a btc útja).
    A kommented második felével egyetértek, hitet árazunk be (bár van már példa real world use case-re is egy ideje), és spekuláció, 50-50. Kiforratlan még.

  • FattyDove

    őstag

    válasz Ezekiell #257 üzenetére

    Igen, lehet csökkenteni, láthatjuk, hogy a pandémia elején csökkentették a gyártókapacitást, aztán azóta se sikerült ezt visszahoznia senkinek. Pont erre mondtam, hogy nem jó ötlet csökkenteni, mert baromi hosszú távú hatása van. Ha a tejtermelésnél csökkented, és levágsz mondjuk 300 tehenet, akkor te azt a 300 tehenet évekig nem fogod tudni pótolni.

    Amúgy tévedsz, a videokártya romlandó, mivel ami ma top dolog, az 1 év múlva már árnyéka lesz önmagának. A raktározás pedig a világ egyik legdrágább dolga, pont emiatt csökkentette mindenki a gyártókapacitást, amit utólag szépen meg is bántak.

    [ Szerkesztve ]

  • tha_answer

    őstag

    válasz Ezekiell #292 üzenetére

    az akinek van penze alakitani a kornyezetet azoknak nagyresze igen. nem feltetlen programozo, lehet elemzok, modellezok stb is jol keresnek annyira h a kornyezetet tudja alakitani,es a belvarosi szukosse valo lakast se kelljen eladni.

    [ Szerkesztve ]

  • tha_answer

    őstag

    válasz Ezekiell #302 üzenetére

    a controlfreak kkp ofkoz nem fog engedni olyat ami azzal lett letrehozva h a controlfreakek ne tudjanak ra hatni.
    de.
    kb az a helyzet mikor 4096os rsaval lett kodolva, nem tudjatok feltorni, tessek itt egy wrench, szedd ki a fickobol.

  • tha_answer

    őstag

    válasz Ezekiell #306 üzenetére

    a pelda azt demonstralta volna hogy hiaba csinalsz elmeletileg barmilyen elmeletileg fuggetlen dolgot, a korulmenyeket lehet ugy alakitani hogy onmagat a dolog letezeset lehetetlenitsd el. a kkp meg demonstralja csak naluk a wrench a bulldozer

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Ezekiell #306 üzenetére

    Ez náluk kb fél óra munka, amibe a bányaüzemeltetők bevagonírozása is belefér.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • tha_answer

    őstag

    válasz Ezekiell #355 üzenetére

    senki sem mondta h az atlagnak kell ezt csinalni.
    nem az atlag keres millio felett. hegyvidekre keves, aztan persze megy a siras. fizubol nem lesz hegyvidek csak baromi hitellel. sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Darmol

    senior tag

    válasz Ezekiell #383 üzenetére

    +1

    #381:
    Ráadásul a jelenlegi "tankönyvek" legjobb hasznosítási módja a WC-ben van, de még ott is dörzsöl. Ami a NAT-ban irodalom vagy történelem oktatás címén megy az szimplán undorító. A kémia vagy fizika oktatási terv annyira elképesztően silány, hogy inkább nem is kéne olyan szinten strukturálatlan és zavaros. Ha valaki ért hozzá szikrát nem kap mert nem érti, hogy mit akarnak kérdezni a gyakorló kérdések. Satöbbi-satöbbi.
    Ezt kapja a jövő generációja. Na kitől?
    Főleg azoktól akik szerint minden rendben van és így jó minden ahogy most van.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Rick4

    félisten

    válasz Ezekiell #383 üzenetére

    Hol írtam, hogy mindenkinek ezt kell csinálni? Értelmezés nélküli olvasás, utána tévesen jól megmondás lvl1000. LOL. :D

    Amúgy itt is ez van, az emberek döntő töbsége még 8-10 összefüggő mondat értelmezésére sem képes, nem hogy esetleg egy gondolatot elindítana benne az ilyesmi, és átvizsgálná a saját döntéseit, ebből kifolyólag az eddigi életét, de megmondani azt tud. :D

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák