Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz huskydog17 #323 üzenetére

    Jelenlegi nyitó áron tény nem a legjobb, de ha nézzük azt is ha most túl olcsón adják ki veszi meg a VEGA 56-ot? Nyilván erre az is rájátszik hogy a régi készletet ki akarják szórni, ne állítson önmagának konkurenciát.

    Ugyan ez van procinál is, ha most piacra dobnak egy 6/12 szálas procit 100 dolcsiért? Akkor ki venné meg a raktáron maradt Ryzen 5-1600-at 120 dolcsiért? A készleten ragadt árunak is ki kell futni ez teljesem normális.

    Majd ha kifogy a polaris készlet és az Nvidia és árat vághat, lesz még az RX 5700 300 dolcsi alatt is

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #323 üzenetére

    A ReShade nem működik explicit API-val. Az a gond a DirectX 12 és a Vulkan esetében, hogy egy injektorprogram a VRAM-on belül egy hatalmas bináris pacát lát. Lövése sincs róla, hogy hol vannak a szükséges render targetek, illetve a frame és back buffer. Ezt igazából még ki se lehet egyszerűen deríteni, mert a grafikus meghajtók ugyan felruházhatók olyan képességekkel, hogy ezeket azért maguknak megfejtsék, de egy külső program az explicit API-kkal már csak sok 0-t és 1-est lát, de az alignmentálást már per program alapon kell kideríteni.
    A ReShade fejlesztője egyszer már nekifutott a DX12/Vulkan hook upnak, de aztán kivette. Most nekifutott még egyszer a DX12-nek. Viszont gyakorlatilag egy emberről van szó, illetve temérdek támogatandó alkalmazásról, amire az explicit API-k jellegzetességei miatt gyakorlatilag egyenként kell majd támogatást írni, mert itt már nincs kernel driver, amire rá lehet ereszteni a munkát, hanem minden, ami abban volt benne, azt per játék alapon le kell optimalizálnia. Plusz, ha jön egy leképezőt módosító patch, akkor hirtelen nem fog működni tovább a rendszer, és megint újra kell kezdeni a par game optimalizálást.
    A gyártóknak ez annyiban könnyebb, hogy ők egészen alacsony szinten le tudják követni, hogy mit csinál egy explicit API-n futó program. Az AMD konkrétan a PAL-ba szúrja be az eljárásokat, amikkel ki tudják egészíteni grafikai számítást. Így működik lényegében az MLAA is, és tulajdonképpen a CIS, gyakorlatilag butított verziója RIS néven.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák