Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Örülök hogy összejött.
    Én is hiányoltam a live dolgot... hanem is élőben, de legalább egy folyamatossan frissülő bejegyzés jöhetett volna :P

    Na nembaj. Kíváncsi vagyok a reakciókra.
    Az iPhone off topikosok tetszését nemigazán nyerte el a dolog.

    Nekem spec a 4,7-es még elfogadható. Külsőre is tetszik... mi lehet csúnya egy lekerekített sarkú téglalapban...
    Az óra se rossz. Egész kellemes, de semmi extra.
    És megint bebizonyosodott, hogy a reálisnak tűnő pletykák pedig valósak voltak.

  • Dany007

    veterán

    válasz stewe780 #48 üzenetére

    Muszáj volt nagyot lépni, mert a konkurenciának bejött a "tepsfón" kategória. Lásd S4 Note1-2-3-4 Lg stb...
    Ha csak 4,5-ig mennek akkor az kevés lett volna. Azzal még nem fedték volna le a phablet kategóriát. Az 5,5-tel már igen.
    Viszont sokan még mindig a kisebb kijelzőt keresik, ezért lett egy aránylag még használható méret a 4,7. Szvsz. És ugye még egy ideig árulják az 5S-t ami pedig 4,0. Na most ehhez hozzávenni egy harmadik, illetve összesen negyedik telefont már sok lett volna egyszerre. Szerintem.

  • Dany007

    veterán

    válasz CoDWaW07 #99 üzenetére

    Nem sok értelme van ma már az iPod-nak szvsz. Egyrészt egy rakás pénzbe kerül, másrészt meg amit tud, amire képes azt egy random mai telefon is tudja. Hasonló árért. Jó, egy "picit" többért, már kap az ember iPhone-t, amit jóval többmindenre (is) tud használni, mint egy iPodot.

    @^Boss:
    "vagy talán az lett volna az alap, hogy a piacon maradó retina kijelzős 5s után ez full hd kijelzős lesz, nem pedig retina hd?"

    A probléma ott kezdődik, hogy egyáltalán mi a francnak kell elnevezni egy képernyőfelbontást? De komolyan, ki nem sz..ja le? Főleg ha annak a felbontásnak már van neve... Olyan neve, amit már évtizede benne van a köztudatban...
    És mégis, mivel jobb a retina HD a FullHD-nál? :D Az egész elnevezősdinek semmi értelme. Pont az Apple vásárlói azok, akiket aztán nem ez érdekel, hanem az eredmény. Az, hogy brutál szép éles képet nézhetnek. Nem pedig az, hogy mi a neve... Ezért az egész elnevezősdi hülyeség, kezdve a retina display-től...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Polllen #121 üzenetére

    Az okés, de telefon kb mindenkinek kell. Talán nem mondok ezzel túl nagyot...
    Árban meg tényleg nincs nagy különbség egy iPod meg egy épp kifutó iPhone között. És akkor az illető nem vesz külön telefont meg iPodot, hanem vesz egy iPhone-t és akkor az tud mindent, amit az iPod is.

    Kb, mint a mezei mp3 lejátszók... Nézd meg mekkora kereslet van rájuk ma már? Kb nulla, mert mp3-at lejátszani minden telefon tud, gond nélkül. Még a 10k-s androidos vackok is. Akkor minek hordjon valaki plusz egy kütyüt. :)

    A design nekem is tetszik. Én spec örülök hogy visszatértek a lekerekített élekhez. Azóta se volt olyan kézreálló, kényelmes telefonom, mint az i2G.

    @^Boss:
    "kkor nyilvánvalóan nem fogják magukat szembeköpni, és most átnevezni fullhd-re"

    Mondom, az egész ott bukik el, hogy eleve fölösleges elnevezni egy telefon kijelzőjének a felbontását. Főleg ilyen "marketing semmit mondó" elnevezésekkel.
    Nekem amúgy tökmindegy, de a legtöbb embernek ez úgy jön le, hogy megint mintha spanyolviaszt talált volna föl az Apple az új kijelzőfelbontással. Holott a kategóriájában ez ma már alap felbontás. És mivel az elmúlt 10 évben ezt mindenki fullHD-nek hívta így most eléggé furcsán adja magát, hogy ők meg tök máshogy nevezik...
    De egyébként tényleg nincs jelentősége.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz ^Boss #137 üzenetére

    Ez egyébként egy ötletes dolog. Kíváncsi vagyok hogy szuperál élőben és valós körülmények között.

  • Dany007

    veterán

    válasz AS #144 üzenetére

    Jó nagy lett a 6 is meg a 6+ is... Nem értem mért...

  • Dany007

    veterán

    válasz Gicz #168 üzenetére

    Touch id fölösleges, apple pay? NFC-vel már régóta lehet fizetni.. Jó, persze nem itthon, de abszolút nem újdonság az NFC-s fizetés. Az egészet részben ezért találták ki... a kis cikézhető tagek csak plusz...
    Kb 3 éve van NFC-s telefonom... jó itthon még nem tudok vele fizetni az tény. :) De v.színűleg i6-tal se fogok tudni még egy jóideig.

  • Dany007

    veterán

    válasz AS #181 üzenetére

    Bazz, fél centivel hosszabb a Note4-nél és közben kisebb a kijelzője 0,2 inch-el! Brutális...
    És akkor még a felbontásról meg 4k-s felvételekről nem is beszéltünk... Az mindegy is. De a mérete...

  • Dany007

    veterán

    válasz Misi1979 #198 üzenetére

    Azért ez nem szép dolog tőle. :)
    Okés, hogy Apple meg hájp meg minden... de azért még mindig az Apple gyártja a legstabilabb, legjobban használható telefonokat... Ezt azóta se sikerült elvenni tőle, legyen akár 8 magos az az android...

    Nekem egy olyan droidos telefonom van, ami gyári alapszoftverrel megakaszthatatlan volt évekig bármire is használtam. Kiváló volt...
    Gyerekem kezébe került, baszki 30 perc alatt szarrá fagyasztotta! :D De úgy, hogy totál behalt, resetelni kellett.
    Ellenben mikor apámék jönnek látogatóba, az ő i4S-ét még egyszer sem sikerült megakasztania se a gyereknek(!). Pedig aztán a gyerek tud szépeket művelni a telefonnal...
    Ha "átakarom verni" és az asszony olcsó androidos telefonját adnám neki, akkor csúnya visítás és hiszti a vége, mert azon nem hajlandó játszani, de még youtube-ozni sem... :D

    Úgyhogy nálam a következő telefon biztos iPhone lesz megint. Mert annak ellenére, hogy sokat szidom és fikázom, az előnyeit elismerem. Nem fogok mégegyszer szívni a droiddal.

  • Dany007

    veterán

    válasz xtremetuning #218 üzenetére

    Bocsánat :D :P Nem akarok etalont állítani... Csak mivel a gyerek igen felpörgött életet él... így mondhatom azt, hogy átlag júzer a büdös életbe nem fogja úgy használni a telefont, ahogy ő.
    Pl 25-30 youtube videó egymásra nyitva, 4-5 játékprogram megnyitva, majd a fele még betöltés közben kilépve home screenbe, majd vissza... és ezek váltogatása.. néha kis fényképezés és így tovább...
    Nincs az a hétköznapi ember aki így használná a telefont.

    Az iPhone is megakadhat, ahogy hallottam - de nem jellemző. Normál használat mellett meg főként.

    @AS +Levwi:

    Igen igen a WP lenne a következő elgondolás, de nem tetszik az UI. Plusz már régóta kíváncsi vagyok az Appstore "híresen igényes" appjaira. Mikor legutóbb iPhone-om volt, akkor még nem volt AppStore...
    Gondolkozom egyébként a WP-n is... De... ahogy a metro felület se jött be, úgy a mobilos változata se nagyon. De használtam már rövid ideig WP-t és alapvetően tetszik. Tiszta szubjektív szempont, hogy nekem nem jön be annyira.

  • Dany007

    veterán

    válasz ^Boss #230 üzenetére

    Az NFC fizetés most is jó, meg anno is jó volt. Az, hogy az Apple továbbfejleszti, népszerűsíti csak plusz adalék, én örülök neki!

    "mint anno a retina kijelzőnél. "minek?""

    Ez is butaság, ezt értelmes ember nem mondta, anno se, most se.

    "most meg a qhd, meg 4k már előny a full hd-vel szemben, miközben garantáltan egy "vakteszten" nem látja senki a különbséget :DDD"

    Tökmindegy mert "vakteszten" se a sima retina se a full hd se a qhd között nem fogsz különbséget látni...

  • Dany007

    veterán

    válasz Parallaxis #238 üzenetére

    Mond már el, az Apple órája mitől szebb mint ezek? : [link] [link]

    Az meg, hogy a szépség szubjektív dolog, ismeretlen a számodra? :) Elképzelhetetlen igaz, hogy ami neked szép és "ékszernek is elmegy" az másnak giccses és gusztustalan?

  • Dany007

    veterán

    válasz ^Boss #257 üzenetére

    Itthon a fizetésen kívül a tageket jól lehet használni. Egy csomó ötletes videó van a neten ha nem lenne valakinek elég fantáziája hozzá.
    De tény, hogy a fizetés lenne a legjobb.
    Magyarországon még évtizedekig várhatunk rá szvsz... Itthon a kártyás fizetés is katasztrófa. Napi szinten tapasztalom az Alikban, Lidülökben...

    "csak miért olvasni akkor ilyeneket:
    xy gyártó telefonja ennyiért 4k-t tud, 0.2"-el kisebb kijelzőn."

    Azért, mert egy 4K-s kijelzőt jóval "nehezebb" technológiailag megvalósítani, mint egy sima 1080p-t. És a Note4-ben mindezt kisebb telefonméret mellett érték el! Ráadásul nem tizedmilliméterekkel, hanem fél centivel!
    Ezt a részét tényleg elk...ta az Apple most. Az 5,5" kijelzős telefonjuk fél centivel hosszabb, mint a Note4 5,7"-es telefonja! Ez szomorú.
    Bár nekem mindegy, mert nem akarok ekkora telefont, mindegy ki gyártja.

    @vicze1:

    A bankokat amik mögötte állnak. Meg a hájpot ami segít elterjeszteni és így talán itthon is elérhető lesz előbb-utóbb.
    Ha most is elérhető, akkor mesélj mit kell tennem, hogy a sarki ABC-ben is fizethessek a telefonommal!? Igen van NFC-m.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Jhonny06 #294 üzenetére

    Mert itthon nem is lehet... Jó dolog lenne alapvetően.
    Én nem szeretem a bankkártyákat. Nincs is egy darab se. De a telefonom mindig nálam van. Ilyen egyszerű.
    Mínusz egy valami, amit cipelni kell. És mivel a telefon mindig nálam van, ezért plusz pont lenne ha tudnék vele fizetni. És akkor se kártya nem kéne se kp...
    Láttam már érintős kártyás fizetést az Aldiban, össze sem hasonlítható a lehuzigálós kártyás fizetéssel (időben). Na ugyanez kéne telefonnal és akkor nem kell kártyát se cipelni. Nem a súlya miatt zavar. :)

    A bejegyzésedre is reagálva, a részvényárak mindig esnek a keynote napján. Legalábbis már évek óta így van... Majd pár héttel a forgalomba kerülés után nézd meg. Így ez még nem jelent semmit.
    Tudom, mert tavaly én is ezzel próbáltam érvelni és elküldted a p...ba. :D Jogosan...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz CloZee #306 üzenetére

    Technológiailag csak NFC kell hozzá. Ezt az én 3 éves Xperia P-m is tudja. Az infrastruktúra hiányzik sajnos... Itthon legalábbis.

    @aprokaroka87:

    Én nem hibáztatom érte az Apple-t. Évek óta mondom, hogy nincs igazi innováció... Mindig leugattak hogy nem lehet évente innováció.. Okés, de már eltelt 3-4 év...
    Egyszerűen technológiailag nincs hová fejlődni. Nincs meg az ugrás.
    Gondolj bele, neked mi lenne igazi ugrás? Holografikus kijelző? Mert nekem az lenne. :) De attól még tízévekre vagyunk...
    Egyik gyártó se tud igazi innovációt felmutatni. A Samsung és az Apple meg többi is csak növeli a kijelzőt a felbontást meg a soc teljesítményét. És ennyi.
    Nincs mit kitalálni... amit kilehetne ahhoz meg nincs még meg a technológiai háttér. Átlátszó kijelző? Hajlított kijelző? Minek? Fölösleges...
    Holografikus kivetített kijelző? Na az már lenne valami... De jelenleg nincs semmi, amit pluszban bele tudnának tenni. Ezért próbálkozik mindenki alap teljesítmény és mérőszámok növelésével plusz szoftveres fícsörökkel, mert nem tudnak mit kitalálni... ami megvalósítható is lenne.
    Várom az ugrást és tény, hogy ha valakitől akkor az Apple-től várnám... de :) Nem sok eséllyel.

    @emvy:

    Egy órára a mai világban az átlag embernek kb semmi szüksége nincsen. Bármelyik random telefonon megtudja nézni az időt kb 2 másodperc alatt.
    Innentől kezdve az óra mint olyan nem más, mint státusz vagy dísz szerepet tölt be. Tény, hogy egy valamire való villogásra kiélezett óra jóval többe kerül. :) De mivel valós szükséglet egyikre sincsen így mindegyik kategória megmaradhat az extrák szintjén.

    Ja és szvsz a kollega az átlag magyarhoz viszonyít. Akinek tényleg semmi szüksége nincs karórára. Főleg nem egy havi fizetésnyi karórára hogy "nézze az időt meg a pulzusát". Így aki megveszi az nyilván "megteheti" hogy luxuscikkekre áldozzon... valós indok nélkül. Így jöhet ebből az egészből a "villogás".
    Nyilván senki se fogja csak azért ezt a cuccot megvenni mert olyan jól monitorozza a szívverést és készít belőle grafikont... Ahogy az aktuális idő utáni vágy kielégítése céljából se hiszem, hogy sokan vennék...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz h3lios #316 üzenetére

    "Ezért többet adnék, mint egy holografikus kijelzőért. "

    Én nem! :D Én inkább tölteném naponta 2x! :D Komolyan!

  • Dany007

    veterán

    válasz Cuccok #328 üzenetére

    Oké, de nem kell magammal vinni :)
    Egyébként itthon még mindig többre megyek az "apróval", mint a bankkártyával... Jóval több helyen lehet fizetni kp-val, mint kártyával... És nem utolsó sorban, átlagosan jóval gyorsabban is.

  • Dany007

    veterán

    válasz UFC #332 üzenetére

    Egyébként én is láttam ilyet 2 hete az intersparban...
    Beszart a rendszer és közölték a hölggyel hogy nem tud kártyával fizetni. Az meg csak pislogott nagyokat... Mi meg álltunk mögötte vagy 10 percet mire félreállították a csajt..
    Nagyon gáz itthon a kártyás fizetés. Rendszeresen heti szinten tapasztalok valami problémát.

    Az meg külön vicces mikor épp nincs annyi a kártyán és az illető 10x lehuzatja a kártyát mire elhiszi, hogy tényleg nincs fedezet...

    @CloZee:

    Nem igazán számít... Soha semmit nem loptak még el tőlem. A biztonság ezen a szinten már mindegy. Ha telefont lopnak el vagy kártyát... Ha kártyát akkor azt telefonról pillanatok alatt letiltatom. Ha telefont akkor meg ugrott a telefonom ára...

  • Dany007

    veterán

    válasz Xero #908 üzenetére

    De te legalább racionálisan állsz hozzá.
    Engem a felbontás dolog nem zavarna, maximum a (telefon) nagy mérete. Kisebb felső és oldalsó kávákkal szerintem többek tetszését is elnyerné. Az alsó az maradjon az jó, az kell a kényelmes fogás miatt.

    Egyébként nem értem mért ne lenne jó neked a 4S után az 5S ? Mit tud az i6, amit az i5 nem és érdemi különbség lenne? Nagyobb a kijelző. Ez mondjuk számíthat ha valaki nagyobbat akar. Más design, erősebb vas stb... de nem sok érdemi különbség van ezeken kívül.
    Szvsz az 5S még külsőre is szebb. Legalábbis kép alapján. De az 5/s design-ja élőben igen meggyőző. És v.színűleg még évekig támogatott lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Xero #931 üzenetére

    Na jó, de amúgyse tartanád meg az 5S-t a támogatási időszak végéig... Nem? Akkor meg nincs probléma. Akkor majd lépsz 7-re. : )

    De én is azt mondom, várjál vele pár hónapot és taperold meg élőben! Aztán akkor majd kiderül. Én bízok - ha lehet ilyet mondani - a lekerekített élekben! Az már a 2G idején is nagyon kellemes fogást eredményezett.
    Lehet még ilyen méretnél is jobb lesz kézben fogni, mintha továbbviszik a 4S/5 szögletes éleit.

  • Dany007

    veterán

    válasz korion #942 üzenetére

    2007 október elején jött meg a 4gb-os iPhone-om Vaterán "keresztül" tudtam behozatni. 140k hufért.
    De tisztán emlékszem, hogy voltak valósnak tűnő weboldalak, ahol 200-280k-ért kínálták. :)
    Nyilván lehúzás, mert máshogy nem lehetett behozni...
    De nekem akkor azt a 140k-t simán megérte. Az átlag emberek - akik nem geekek és nem telefonbuzik - azt se tudták mi az, én is és mindenki csak ájuldozott. :) Most már nem üt akkorát egy-egy iPhone sajnos..
    Illetve mostmár nem is érne meg mondjuk 2-300k-t. Nem tudom a 140k mai áron mennyit érhet... Akkor gyerek, család nélkül simán megérte. Ma már nyilván nem...

  • Dany007

    veterán

    válasz radi8tor #1077 üzenetére

    Apám i4S-én iOS7 van. Hugomén szintén. És nem jb-s meg miegymás.

    @UFC:

    Jobs hiánya szerintem is érződik. De nem véletlenül megy minden gyártó a nagyobb méret irányába. És ez nem újkeletű dolog - max az Applenél - mert már évek óta ez a trend érvényesül és nem látszik megállni.
    A Samsung se lenne hülye kiadni 4 generációnyi tepsitelefont ha nem lenne rá bőséges kereslet. És akkor a többi gyártóról nem is beszélve.
    Az Apple csak "beállt a sorba", mert profitot akar termelni. Pár évig működött ez a 3,5 col az ideális duma, de a piac változott. Aztán pár év után bedobták a 4 colos kijelzőt... Látták, hogy ez jó, viszi a nép. Az i5 és 5s-t is. A trend pedig a további képátló növekedés irányába mozdult továbbra is. Innentől kezdve teljesen logikus volt, hogy ők is meglépik ezt. Várható volt.
    Mondjuk az 5,5 colos készülék szerintem is túl gyors lépés volt.. de hidd el, 1000 euróért is vinni fogják mint a cukrot.

    "és bosszantó hogy rám akarják erőltetni."

    Ez azért kicsit erős volt. Nem is kicsit. Az ég világon senki nem akar rád erőltetni semmit, max Te magad.
    Senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy márpedig meg kell venned az új iPhone-t.
    Szóval ennyire ne essünk túlzásba. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz radi8tor #1083 üzenetére

    Na azt meg nem mondom, mert nem én használom.
    De állítólag - Appleösök szerint - ez így normális. Ez így van rendjén.
    De a lényeg a válaszban csak annyi, hogy van iOS7 4S-re is.

    Szerk.: most nézem a Telekom oldalán, még mindig árulnak 4S-t és már gyárilag iOS7-tel jön.

    @Cyberpunk:

    Korrekt. Így van.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz radi8tor #1090 üzenetére

    Bakker, a lényeg azon van, hogy igen, elérhető az iOS7 i4S-re. Ennyi. :) Ha jól vettem ki ez volt a problémád.
    Nem azt mondtam, hogy vedd meg a ténél a 8GB-os verziót...

    @Cyberpunk:

    Tudod mi a véleményem az iPhone frissítésekről... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz UFC #1095 üzenetére

    Igen, ez mindenhol mindennel így van. Nem lehet minden részletben mindenki tetszését elnyerni. A többség dönt. Illetve döntött.
    Sarkítva de kb sokat kell túlóráznom ahhoz, hogy megtudjam venni az új iPhone-t. Ergo rákényszerítenek arra, hogy túlórázzak és emiatt kevesebbet legyek a családommal... :)

    Ha bebukják az 5,5-öt akkor talán visszatérnek a 4-re, de reálisabb, hogy akkor csak a 4,7 marad. Mert azt tuti nem bukják be. Azt vinni fogják mint a cukrot. Valószínű az 5,5-öst is, de ott látok szemernyi esélyt a buktára.
    A 4,7-tel amúgy meglehetne békélni. Nekem is bejövős a méret. Csupán - ahogy korábban írtam - telefon külső mérete lehetne valamivel kisebb. Pár mm az oldalsó kávából meg fél centi a felsőből és máris kiváló méret lenne.
    De én a 7-es előtt biztos nem veszek iPhone-t, szóval nekem még ráér ezen agyalnom. :)

    @Cyberpunk:

    Reális. Várható volt, hogy ezek lesznek az itthoni független árak. Szvsz érdemben nem lesz változás már.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Xero #1113 üzenetére

    Szerintem meg a lényegen nem változtat, hogy 340k vagy 380k lesz a kezdőár. Mert ezek a sufni árak sincsenek annyira föléárazva, mint amennyi majd lesz ténylegesen...
    Akinek meg van 340 ezre egy telefonra, annak nyilván már nem számít annyira ez a 10-20%-os differencia.
    Vagy most hogy is érzékeltessem a saját szintemen :D Ha mondjuk nagyon nagyon rávagyok izgulva a kedvenc camambert sajtomra és már hónapok óta tervezgetem a vételét, majd mikor a boltba jutok látom, hogy nem 620 forint hanem 740-800 forint, én akkoris megfogom venni, mert azon már nem múlik...

    Na most ez úgy kapcsolódik egy iPhone árához, hogy itt mindenki azt mondja, külföldön (nyugaton) ez már egy tömegcikk és a sarki fűszeresnek is az van... Meghogy kinti fizetésből, kinti előfizetésre nem nagy dolog megvenni egyet... Plusz visszatérve hozzánk, ha már valaki tényleg olyan fanatikus, hogy függetlenül első héten képes és megteheti, hogy 300+k összeget fizet egy "telefonért" akkor talán neki se fog számítani 10-20% ide vagy oda...
    Tehát teljesen fölösleges azon vitatkozni, hogy a sufnigsm-es árak 10-20%-kal drágábbak-e mint a végleges lesz. Nyilván igen. Ők tényleg azokra a fanatikusokra mennek, akik már a bejelentés napján megakarják venni az új készüléket. És aki ilyen (hmmm nemtudom, random negatív jelző), az fizesse is meg az árát.
    Ettől függetlenül a nagyságrendet azért le lehet szűrni.
    Az, hogy azon az oldalon egy i6+ 128GB-os 395k-ért van kiszűrve lehet túlárazott vagy több, mint amennyi ténylegesen is lesz, de attól még nem fog 300k alá menni az teljesen biztos.

  • Dany007

    veterán

    válasz Xero #1118 üzenetére

    Persze tudom. :) De ha már árakat nézzük, akkor nézzük a maxot. :)
    Egyébként nekem bejönne a péklapát is, mert sz..ok az egykezes használatra, de nem tudnám hova tenni... Jó, mondjuk az utcán se túl szép látvány egy ekkora lapáttal telefonálni... meg ha valaki sokat telefonál akkor biztos kényelmetlen tud lenni a nagy méret...
    De média fogyasztásra igen jó lehet. Mondjuk arra meg ott az iPad mini... 2,4 collal nagyobb csak.

  • Dany007

    veterán

    válasz ToniSoprano #1129 üzenetére

    Szerintem is kevés a 16GB. Nekem is annyi van most és ha nem archiválok rendszeresen akkor azért gyorsan betelik.
    Nekem a kamera 1080p-ben 144MB / perc-cel vesz fel. És hát nyilván 2014-ben már nem nagyon fogok kisebb felbontást használni, így egy 10 perces videó is már 1,5GB.
    Ugye eleve elvesz a rendszer pár GB-ot... Tehát nálam asszem valami 12-14GB-ról indult a buli...

    Pillanatok alatt meglehet tölteni 16GB-ot ha az ember tényleg kihasználja a telefon multimédiás képességeit. Nekem ráadásul offline térképem sincs, mert országon belül jó a google navigáció is. Bőven. De, mint mondtam így is szűkös.
    Letölt a gyerek pár játékot, nem is kell nagyokat... Máris elvitt 1-2 GB-ot. Ha meg én is akarnék játszani a telefonon, akkor az játékonként is 1-2GB-ot jelentene lazán. Van párezer fotó fent, természetesen elérhető max felbontáson az is. Van pár appom... Minimális office szolgáltatások. Pár GB zene, nem sok. És kész. Puff, pár videófelvétel és vége is a 16GB-nak.
    Elmegyünk a gyerekkel állatkertbe vagy akárhova, esetleg 1-1 ünnep vagy karácsony és épphogy elég még esti archiválással együtt is.

    Szóval ja, nem az volt hülyeség, hogy kihagyták a 32GB-ot, hanem eleve hülyeség volt 16GB-os készüléket árulni már ezen a szinten. 32-64-128 lett volna az ideális.

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #1307 üzenetére

    Nagyobb kijelzo, erosebb vas... Meg igy is nagy dolog hogy egyaltalan jobb vmivel mint az elozo gen.

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #1310 üzenetére

    Áh, én évek óta ezt mondom...
    De igazából erről is "mi" tehetünk. A piac az, ami megveszik a minél vékonyabb telefonokért. 6mm, 7mm? És már tized mm-eken megy a versengés... Vicc.
    Én is amellett vagyok, hogy csináljanak inkább 2-3mm-rel vastagabb telefont, mert szvsz az 1cm-es határ még pont jó, de akkor tegyenek bele vastagabb és egyben nagyobb kapacitású akksit.
    Lekerített élekkel akár egy centiméter vastag telefon se hat durungnak. Ellenben ha ennek köszönhetően megduplázódna az üzemidő senki se bánná a dolgot.

    Én mértem a régi LG-m-ben 3mm vastag az akksi! Mondjuk az így is 1cm vastag... de vegyük az i6-ot. 6, akárhány mm vastag. Ha hozzáadunk még 3mm-t akkor is jócskán 1cm alatt marad ellenben dupla akksival! Ki a francot érdekelne az a plusz 3mm, ha a telefon nem 1-1,5 napig bírná, hanem 2-3 napig!?
    De nem tartom lehetetlennek, hogy az i6-ban lévő modul még 3mm vastag sincsen...
    Persze amíg mindenki rá van buzulva a készülék vastagságára, vékonyságára addig tökmindegy... Úgy néz ki nagyobb marketing ereje van a vastagságnak, mint az üzemidőnek...

    Egyébként a 6+ még jó, hogy tovább bírja. A hardver gyakorlatilag nem foglal több helyet benne, mint a sima i6-ban, ellenben jóval nagyobb az alapterülete, amin jóval nagyobb akksi elfér.

    @akoska07:

    Soha nem szabad semmit a megjelenés napján megvenni! Várjál minimum 3-4 hónapot, olvasd a szakmai fórumokat nézd meg mik a tapasztalatok és csak azután vegyél ha már mindent tudsz a készülékről.
    Semmi értelme elsőre beleugrani egy ismeretlenbe... akármikor előjöhetnek fejlesztési / tervezési hibák vagy akár csak szoftveres probléma és akkor ott fogsz szívni vele... Ez pár hónap alatt kiderül sőt akár még javítás is kijöhet rá ennyi idő alatt ha esetleg tényleg lesz valamivel gubanc.

    Ha jól emlékszem az i5-nél is volt valami festés kopási probléma az első szériával... Ami miatt többen visszaküldték a készüléket... a második szériával már nem volt ilyen gond...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Bilux #1346 üzenetére

    Teljesen mindegy egyébként, hogy hány évig van támogatás ha amit kiadnak hozzá az szar ahogy van.
    Ez volt a Sony-nál az Xperia P esetében...
    Várták az ics-t mint a messiást... nemtom mért, mert én jól elvoltam a 2.3.7-tel is... Mindegy, kijött, mondom kipróbálom. Szar. Kuka. Ahogy van.
    Aztán kijött a jb, hogy húh az majd fasza lesz... Mondom kipróbálom ezt is. Kuka. Szintúgy...
    Most nem sorolom milyen nevetséges és triviális bugokat okozott az új frissítés, de egy rakás kaki lett tőle a telefon. Mások nem tudom hogyan bírják ki, én nem bírtam. Visszaraktam a 2.3.7-et és azzal "tökéletes".
    Úgyhogy ennyit a Sony-ról...

    És nem az androiddal van gond, mert más telefonokon rendben vannak ezen frissítések, sőt, komoly sebességnövekedést értek el vele, de a Sony ennél a típusnál nagyon csúnyán elcseszte. Így kb semmit nem ér a frissítés ha 5 éven át tart akkor se.

  • Dany007

    veterán

    válasz Jaffa75 #1354 üzenetére

    Persze... Nem is azért mondtam. Csak hogy hiába van frissítés ha semmit nem ér. :)
    Egyébként 120k volt a P a megjelenéskor függetlenül. Azért annyira nem az olcsó kategória, hogy így fossanak rá. De az se lett volna baj ha nem jön frissítés, hiszen én még mindig a gyárival használom. De ha már jön akkor legyen használható.

    iPhone-nál is vannak bajok persze. Én ott leginkább azt nem értem, hogy a frissítés mért okoz a telefonnál általános lassulást is. Mert az okés, hogy a régi telefon is megkapja az új fícsöreit és azok lassabbak egy régi készüléknél mint az aktuális csúcsnál.. Okés. De amúgy a komplett rendszer mért lassulna be tőle?
    Mert ugye droidon a frissítés a legtöbb esetben - ha sikerült jól megírni - még sebességnövekedést is hoz, de ha nem is lassulást biztosan nem.

    Mindegy, engem annyira nem mozgatnak a frissítések egyik gyártónál se. Én úgy veszek telefont, hogy abban a pillanatban, amiben éppen megvehető számomra tökéletes legyen.
    Nem pedig úgy, mint ahogy sokan csinálták androidnál, hogy megveszik a gagyi legolcsóbb Samsung szart, majd fél évig várják a frissítést, mint a messiást, hogy végre ne akadozzon a telefon és használható legyen. Ennem nem igazán látom értelmét.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz akoska07 #1498 üzenetére

    "Viszont pár hónap után már régen nem az i6-ról fognak beszélni,hanem az új versenytársakról. És engem sem fog érdekeli már decemberben sem."

    Most jól értem, neked azért kellene most az i6, mert még arról beszél mindenki? Nem igazán tudom értelmezni mit is jelent ez... És, hogy mi fog változni decemberig...

    "Előrendelhető:
    [link]
    Látható az összes opció.
    Elmebeteg...."

    Szintén nem tudom jól látom-e. De én úgy olvasom, hogy 99 font a telefon 2 éves előfizuval ami havi 38 fontot kóstál. Vagyis 40 ezer forint a telefon és havi 15 ezer a havidíj?
    Csak azért nem értem, mert itthon a T-nél az i5S most, az akciózás után(!) 2 éves hűséggel, havi 15 ezres előfizetéssel is 110.000 forint. [link]
    Mindezt persze a magyar fizetésekhez nézve...
    Szóval most valamit vagy nagyon benézek, de abszolút nem értem, hogy a UK árakban mi az elmebeteg? Mert ahogy elnézem nálunk az i5S 3x drágább, mint nálatok az i6.

  • Dany007

    veterán

    válasz akoska07 #1503 üzenetére

    "Úgy értem jönnek az újabb telók a konkurenciától,és abban is biztos lehet mindenki,hogy gyorsabbak lesznek az i6-nál."

    Ezt se értem. :D Biztos velem van a baj. De ez mindig is így volt. Megveszel egy telefont x hónapban, majd fél évvel később már lesz legalább 3 konkurens típus ami gyorsabb nála...

    A másik meg, hogy mit értesz gyorsaság alatt? 0,01 másodperccel gyorsabban hozza be a böngészőt? Vagy 1,2 másodperccel gyorsabban tölti be a játékot? Vagy mégis mit?
    Megint csak nem értem. Egy iPhone arról híres, hogy minden smooth, minden azonnal reagál stb stb... Hogy lehet ennél bármi gyorsabb? Max programbetöltési idő, de ott is tizedmásodperces különbségek...
    Van erről mérés a youtube-on. Egymás mellé raknak i4-i4s-i5-öt... és nézi az app megnyitási időket stoperrel... Valami tizedmásodperces különbségek vannak...

    A 64GB-os verzió pont annyival drágább itthon is, mint ott. A különbség, hogy itthon a nettó átlagfizetés 150 ezer forint... :D Gondolom te nem ennyit keresel odakint... :U
    Ehhez képest elmondom neked ha itthon lenne olyan i6 opció, hogy 40k huf a telefon és 15k huf a havidíj, akkor lehet még én is ott állnék sorba három nappal indulás előtt kis napággyal, takaróval meg ellátmánnyal! Ez annyira lószar összeg, hogy még csóró magyar csóró fizetéssel is megengedhetné magának!
    Erre te jössz a uk fizetéssel és siránkozol az árakon... :)
    Igen a 64GB-os opció már 5 fonttal többe kerül havonta...

    Hűha! Biztos ez fog csődbe vinni. :)

    A minden unlimited verzió meg k...ra fölösleges. Nyilván nem torrentezni kell a telefon. Akkor meg simán kilehet jönni az 1-2GB LTE-vel is hiszen ma már minden sarkon van wifi. Magyarországon is!

    Komolyan nem értem... Itt a legújabb iPhone. Te mindenből a max opciót akarod, most azonnal (3 hónap múlva már késő) ráadásul 64GB tárhellyel és mindezt szaré-hugyé?
    Ebben semmi racionalitást nem érzek... Btw meglehet venni függetlenül is és akkor nincs kötöttség.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz akoska07 #1507 üzenetére

    Ja, valami tényleg nem tiszta.
    Nem akarok én se offolni tovább, csak próbálok rávilágítani a nézőpontomra...
    Mert nálatok az átlag(!)fizetés kb 4x-ese a magyarnak. Na most ahhoz viszonyítva az általad linkelt oldalon bagatell összegekről beszélünk.
    Pedig aki ismer az tudja, hogy mindig is túlárazottnak tartottam az apple termékeket...

    Egyébként a tárhely dolgot én se értem... Eleve nem kellett volna 16gb-os opciót berakni... és mehetett volna 32-től 128-ig.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz xtremetuning #1512 üzenetére

    De ebben abszolút nincsen logika.
    Kb, mint az 5C piacra dobása tavaly...
    A 16GB nem olcsóbb annyival, hogy megérje azt venni a 64-es helyett. Plusz eleve nem az olcsó árszegmensben van a 16GB-os se ahhoz, hogy akinek esetleg nincs annyi pénze az azt vegye megy... Mert már az is túl van egy határon... Ha már ennyi pénzt áldoznék (magyar viszonylatban) egy telefonra, akkor biztos, hogy a 64-est venném.

    @Hatvan9:

    Igyekszem! ;] Bár én ezt már valamikor ~ 500hsz-szel korábban is leírtam. :)

    @akoska07:

    Mondom, nézőpont kérdése. Ha én itthon a csóró magyar átlagfizetésemmel lazán megtudnám venni (16gb 38 fontos havi díjast), akkor nehogymár egy UK fizetésből bármi gondot okozzon normál megélhetés mellett. Vagy ha mégis, akkor nem éri meg kimenni UK-ba. Amit azért erősen kétlek...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz KraX #1543 üzenetére

    Egyébként eléggé egyetértek...
    Nekem mondjuk ilyen problémám nem volt a droiddal, mert kellő mennyiségű videót és júzer tapasztalatot vizsgáltam át vétel előtt.
    Ellenben van más egyéb problémám vele, ami úgy összességében még mindig nem olyan durva mint neked és nem is out of box jelentkezett... De no.
    Valószínűleg én se fogok megint droidot venni. Hacsak nem dobnak ki megint valami szép design-t valamelyik gyártótól.

    Wp-n is gondolkodtam de nem tetszik annyira. Mármint az ui. Ez szubjektív. Így marad az Apple, ami viszont eléggé drága. Még mindig lehetne akár használtan is válogatni, de azt megint nem igazán akarok. : )

    Na, de én is úgy vagyok vele, hogy nem akarok már belemélyedni egy OS mélylélektanába. Gyerekként, fiatalként még hagyján... És tényleg meglehet csinálni egy random droidos telefont főzött rommal kb olyan smoothra mint egy iPhone. De kv...ra nincs hozzá se kedvem, se időm. Épp elég volt felrakni a frissítéseket, majd miután kiderült, hogy kuka mind visszahekkelni a gyári szoftot, majd újra testreszabni az egész telefont.
    Szóval na, nehéz elhinni, hogy valaki i-ről a-ra váltana.

  • Dany007

    veterán

    válasz Roadhammer #1546 üzenetére

    Igen ,van benne valami. Nekem az i2g óta csak droidos telefonom volt / van. Nem tudom vissza tudnék-e szokni iOS-re. Apám 4S-ét szoktam nyomkodni néha, és piszkosul zavaró, hogy sok esetben nincs "visszagomb", hanem valahol a bal felső sarokban van egy nyíl "visszafelé". Plusz, hogy nem lehet bezárni az appokat, csak home gombbal kilépni. Tehát, hogy nincs exit. Aztán majd a multitask menüben kell kilőni. Vagy épp futni hagyni, mert iPhone-on mindegy.

    A widgetek meg a testre szabhatóság nem igazán zavarna. Ahogy láttam iOS7-nél már lehet egyedi hátteret (ezt már régóta lehet tudom) meg egyedi témát alakítgatni, legalább színvilágot. Ennyi nekem elég.
    Plusz droidon zavar, hogy kb minden ikonnak más formája és vagy mérete van. Van amelyik transzparens körülvágott, van amelyik kör alakú és négyzet meg ilyenek. Nem tetszik.
    iPhone-nál egységes. Bár be kell vallanom, hogy az új iOS7 design rendkívül giccses, túlszaturált és már már bazári kinézetű. A régi sokkal jobb volt, azt kellett volna továbbfejleszteni, nem pedig ráborítani a festékkészletet. Amúgy az ikonok leegyszerűsítése nem zavarna, csak ne lenne ilyen csiri-csáré színű minden.
    Elég megnézni egy új design mellett a régit. Az új jóval flattebb (nemtom magyarul) és letisztultabb, mint a régi, ellenben jóval "színesebb" rikítóbb. A régi is színes, de összességében jobban egybe van és egyáltalán nem rikító.

    Na mindegy. Ami viszont a legjobban vonz az iOS-ben az a "just works" rész. Ennyi. Az a tudat, hogy ez úgy fog működni ahogy kell, nem fog megröccenni se semmi ilyesmi.. Legalábbis remélem. A 2G olyan volt... igaz ott még csak hekkelt appok voltak. :D Appstore nem.
    Plusz iOS-re azért jóval igényesebb programokat írnak, mint droidra. De legalábbis az arány más. Plusz rengeteg olyan app van, ami pl csak iOS-re jelenik meg, droidra nem.
    No mindegy, még messze van. Legkorábban az i7-et venném meg :) De nyilván 300k-t nem adnék érte. És max 4,7. Nekem mondjuk külön öröm, hogy visszatért a lekerekített oldal.

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #1645 üzenetére

    Most azért már megnéztem mi is az a note edge... Nem semmi egy cucc lesz ha tényleg ilyen lesz.
    Asszem lassan tényleg búcsút mondhatunk a kávának. Elég durva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák