Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    Ujjlenyomat olvasó, micsoda hasznos feature!
    Le vagyok nyűgözve!
    Sokkal hasznosabb, mint mondjuk a vízállóság, az NFC, vagy a kesztyűben is vezérelhető kijelző...

    Tiszta Amerika :D

    Nembaj, vegye csak, akinek inkább ez kell a fentiek helyett. ;]

    Viszont egy kérdés, amikor nyáron órákat úszkálsz a vízben, kijössz beráncosodott ujjal a vízből felvenni a telefont, vajon tudja-e egy ilyen tömegtermék-ujjlenyomat olvasó (mert abban biztos vagyok, hogy a profi biometrikus szenzoroktól messze áll pontosságban, már csak a tömegtermelés meg a kis hely miatt is) kezelni ezt a szitut? Vagy ha hívnak, hogy a húgodnak megvan a babája, nem fogod tudni felvenni a telefont? ;]

    Illetve, amikor már szétnyomkodtad a gombot, és cserélni kell, vajon mennyibe fog kerülni? ;]

    Amin még pluszban kacagok, hogy ezt az idejétmúlt felbontást még mindig "retinának" hívják :W

    Újabb fejezetét láthatjuk a "kérjünk el egy kalap pénzt egy lerágott és megemésztett csontért" c. történetnek.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz madgie #458 üzenetére

    Pont erről beszélt, hogy úgy adja el az Apple, mintha ilyen még soha nem lett volna.

    Egyébként meg maradjunk annyiban, hogy aki egy kicsit is foglalkozik a képpel, átállítja a színhőmérsékletet szoftveresen, és pont.

    Telefon szinten ennek a feature-nek ha van is értelme, akkor sem sok, bár én ebben a kicsiben is kételkedem.

    Ez csak egy olyan hozzáadott feature, amiről 10 percig lehet regélni a bemutatón, hogy az ájult tömeget tovább nyűgözzük egy újabb "innovatív" feature-rel.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz buvartacsko #469 üzenetére

    Kedves tacskó!

    Elhiheted hogyha a ThinkPad X41-em kezelni tudta ezt a helyzetet akkor az Apple ujjlenyomatolvasója is probléma nélkül kezelni fogja.

    Neked van már 5S-ed, onnan tudod, hogy kezeli ezt a helyzetet? Illetve, mi köze a Thinkpadben található scannernek az iPhone-éhoz?
    Azon kívül hogy a cél ugyanaz, semmi, teljesen más a felépítése (gondolom ez még azok számára is kiderül, akik mind a két szenzort csak képen látták)

    Igen, tudom hogy nem kötelező használni, de én azt vitatom, hogy miért ez a "feature" került bele, és miért nem valami hasznosabb? Az NFC-t, a vízállóságot sem kötelező használni, ha már ezzel érvelünk, hogy mit nem kötelező ;]

    A kijelző témához:
    A Xiaomi (jobb lesz, ha megjegyzed a nevét, hallani fogsz még róla), kezdve onnan, hogy natívban lejátssza a 720P-t, mivel 720 pixel az egyik dimenzió, nem pedig 640, nagyságrendileg kevesebb mint feleannyiba kerül(t), mint bármelyik újonnan vehető iPhone.

    Arról már nem is beszélve, hogy a mostani telefonok, amelyek még mindig nem kevéssel olcsóbbak mint a Szifon (ha már neveket adunk a telefonoknak) Full HD kijelzővel rendelkeznek.

    A PPI meg nem ér semmit, ha a felbontás kicsi :DDD
    A "retina" mint kifejezés már akkor marketing bullshit volt, amikor először használták.
    Ennyit a retináról.

    A 64 bitbe nem megyek bele, ezt te se gondolhatod komolyan, a dupla gyorsat majd hiszem, ha látom, a RAM-ról pedig nem látok sehol infót, hogy dupla annyi lenne...

    Kiadnak egy teljesen új telefont amin minden új a design nagyrészét leszámítva és te szerinted ez egy 0. Te is egy nulla vagy, mert lusta voltál utánanézni a dolgoknak, és úgy fikáztad le hogy FOGALMAD SINCSEN!

    Kiadtak egy új telefont, amin szinte semmi új nincsen 2-3 feature-t leszámítva, jócskán alulmúlva a várakozásokat (csekkold az Apple részvényeket, a világ így gondolja). A flamelést meg a személyeskedést meg ne ezen a fórumon vitassuk meg.

    Viszont azt hozzátenném, hogy szerintem inkább TE nézz utána, hogy mennyi iPhone-nak halt meg a Home gombja, általában a gari idő lejárta után, amikor a zsebedbe kell nyúlnod ha szervízeltetni akarod.
    Tele van a Hardverapró vele :D És a probléma az, hogy ez a Home gomb valszeg kissé bonyolultabb és drágább alkatrész (ha már az utánanézésnél tartunk), így a cseréje is drágább és körülményesebb lesz, illetve egy bonyolultabb alkatrész általában hamarabb el is romlik.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz Xero #477 üzenetére

    Szépek a képek, de kb ezt tudja bármelyik okostelefon manapság.
    A vaku feature-nek nem láttuk értelmét, illetve ahová kell a jó vaku, ott jobb a telefont inkább eltenni, nem az 5S csodavakuja fogja kihúzni a sz.rból :B

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák