Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheHornet

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lehetséges, hogy nem éppen ebbe a topikba kellene írnom, de azért megteszem. :)

    Nemrég rendeltem meg a OnePlus 5-öt, mivel a Samsung Galaxy S2-m kezdi már a végét járni (gyári, nem rootolt 4.1.2-es android fut rajta). Igen tudom, őskövület a jelenlegi telefonom a OnePlus5-höz képest, de nem vagyok az a félévente telefoncserélgetős típus. :)
    A OnePlus 5 megérkezéséig van még cirka 2 hetem, ezért elgondolkodtam azon, hogyan kellene átmentenem az S2-es adatait az új telefonra. Kérdésem is ebből adódik, tehát:

    Keresek egy (vagy akár több) olyan (lehetőleg) ingyenes appot, amely képes arra, hogy a telefonszámaimat, SMS üzeneteimet, fényképeimet/videóimat, fájljaimat, telepített programjaimat cloud vagy számítógép beiktatásával egyszerűen átmásolja a majdani új telefonomra. Nem mellékes, hogy tudjon futni az app az én jó öreg S2-emen is! :DDD

    Ki mit ajánl? :))

    a) Ha emlékezetem nem csal, akkor a Google elméletileg minden telefonszámot elment a maga címtárába. Ezek szerint a telefonszámokkal nem kell törődnöm?
    b) Az SMS üzeneteimet, fényképeimet/videóimat, fájljaimat egyáltalán nincs ötletem hogyan tudnám átmenteni... :F
    c) Telepített programból nincs egetrengetően sok (FB Lite, Chrome, Aliexpress, Gearbest, Banggood, TOMTOP, Geekbuying, TrackChecker, Lidl, Flickr, e-Control, Tumblr, Port TV, Viber, Twitter, Wifi Analizer, iGO Nagivation - SzüninAPP, Total Commander, Speedtest, Zedge, Barcode Scanner meg ugye a Samsungos programok, amiket soha a büdös életben nem használtam az 5 év alatt). A felsoroltak közül sok a bejelentkezős fajta, ezért elméletileg minden beállításom valahol az appok szerverein kellene, hogy legyen (és nem az én telefonomon). Meg ha jól tudom, a Google fiókomban benne vannak az appok, amiket telepítettem a telefonomra. Érdemes egyáltalán vacakolni a programjaim backupjával vagy nyugodtam hagyhatom az egészet a Googlere (majd ő elintézi nekem a háttérben az újratelepítéseket)?

    Ennyi kérdésem volt az áttelepítéssel kapcsolatban. A többi kérdésem már a OnePlus 5-re fog vonatkozni.
    1. Mivel sosem láttam gyorstöltést ( :DD ), ezért érdekelni, hogy ezzel a Dash Charge-al hogyan érdemes tölteni? Hány %-nál tegyem a töltőre? Nyomhatom neki 100%-ig, vagy vegyem le róla hamarabb? Gond-e, ha éjszakára rajtahagyom? Mindezt azért kérdezem, mert szeretném maximalizálni az akku élettartamát, hosszú távra tervezek ezzel a telefonnal... :D
    2. A Dash Charge töltőfejen kívül lehet más töltővel is tölteni (vállalva azt, hogy nem olyan gyorsan tölt)? Mi a helyzet a PowerBankokkal? Próbálta már valaki erről tölteni?
    3. Ha megkapom a telefont, frissítsem azonnal a legújabb firmware-re vagy várjak vele pár napot, míg "belakom" a telefonom? Itt az azonnali frissítés alatt azt értem, hogy első alkalommal bekapcsolom a telefont, végigjátszom a elsődleges beállításokat (nevem, Google fiók, ujjlenyomat szkennelés, stb) és azonnal frissítést keresek és telepítem.
    4. Ujjlenyomat: azt olvastam, hogy 5 ujj adatait képes tárolni (tehát öt ujjal lehet nyitni). Ezek szerint lehet azt csinálni, hogy én beszkennelem 4 ujjamat és 1 ujjal az asszonyét is (hogy ki tudja ő is nyitni ha kell)? Tudom, ez hülye kérdésnek tűnik, de azért mégis... :))

    Hirtelen ennyi kérdésem lenne és elnézést kérek, ha bugyuták a kérdéseim. Nem vagyok az a telefonbuherálós fajta ezért kérdezem a tapasztaltabbakat.
    Megértéseteket és válaszaitokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • TheHornet

    csendes tag

    válasz TheHornet #4255 üzenetére

    Sziasztok!

    Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát költöztetés és beállítás ügyben. Mostmár csak a telefonnak kell megérkeznie.
    Egyedül egy kérdésemre nem kaptam választ senkitől:
    Azonnal frissítsek a legújabb Oxigen OS-re vagy "lakjam be" a telefont és azután frissítsek? Melyik a jobb verzió?

    Amúgy látom javasol mindenki mindenféle hátlapvédő tokot. Hát én is javaslok egyet, meg mégegyet. A piros és a kék színek elég dögösnek tűnnek (főleg, hogyha tényleg ilyen metallic beütésűek). :DD

    [ Szerkesztve ]

  • TheHornet

    csendes tag

    válasz ollie #4373 üzenetére

    Köszönöm! Akkor majd belakás előtt fogom frissíteni. :)

Új hozzászólás Aktív témák