Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hard74

    senior tag

    válasz f3rdzs0 #7903 üzenetére

    Próbáld ki a YAAB-ot

    LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

  • Nahát!

    tag

    válasz f3rdzs0 #7903 üzenetére

    Sziasztok!
    Bocsánat ha nagyon láma a kérdés, de az AMOLED képfrissítés, illetve a fényerő szabályozásnál használt pwm nem ugyanolyan, mint a LED tv-knél, vagy LED monitoroknál alkalmazott?

    (Nem vitatom, hogy hiányos) ismereteim szerint az AMOLED kijelzőn magát a sok pici LED-et látjuk, ők alkotják a képet, a LED tv-monitor esetén az LCD kijelző háttérvilágításául szolgálnak a LED-ek. Azonban - nyilván - "átvilágítanak" az LCD panelen, így a pwm hatása érvényesülni tud.

    Létezik, hogy a LED tv, vagy monitor nem zavarja (ugyanazt) a szemet, az AMOLED telefonkijelző pedig igen? Gondolom az alkalmazott pwm frekvencia hasonló lehet.

    Az én Samsung tv-m automata fényerőszabályozós, így sötétben elég alacsonyra veszi a képernyő fényerejét.
    Ez egyáltalán nem zavaró, nem veszek észre semmit. A monitorom szintén LED-es, és semmi negatív hatás.

    Kb. 2 hétig volt egy Oneplus 5 telefonom, de csak két-három napig használtam, utána becsomagolva várta, hogy visszavigye a futár.
    A lényeg, hogy a telefonba költözést követően fájt a fejem. Én láttam a jelly-t, arra gondoltam, hogy attól lehet, ezért is küldtem vissza.
    Azóta láttam cikkeket, hozzászólásokat ahol panaszkodnak az AMOLED technológiára (pwm), hogy fejfájást, hányingert okoz az arra érzékenyeknél.
    Most beruháznék egy Oneplus 5T-re, ezért ha valakinek van információja a fenti kérdéssel kapcsolatban, kérem ossza meg.

Új hozzászólás Aktív témák