Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz majszter99 #6079 üzenetére

    1. 960-ról jövök (Honor V9), de nem érzek különbséget a napi használatban, a többit pedig nem lehet megjósolni, hogy mi lesz x év múlva
    2. A Huawei kamerája jobb, ez nem is kérdés.
    3. Üzemidő jobb a Oneplus-on. A V9-em 4000-es akkuval sem hozta ezt a szintet
    4. Ez egyéni preferencia kérdése, nekem mindkettő nagyon szimpi, az EMUI-val sem volt különösebb bajom
    5. Szerintem az AMOLED szebb, de ez megint szubjektív

    A Huawei garancia elméletileg jobb. Egyre jobban fejlődnek ráadásul ezen a téren.

    https://utdetailing.hu/

  • Macika66

    addikt

    válasz majszter99 #6079 üzenetére

    Húúúú, nagyon alapos vagy, le a kalappal!
    A probléma, hogy pár hónapja létezik az OnePlus 5 csak.
    És ennél a modellnél először jelentkeztek olyan 'problémák', amelyek még nem voltak az OP-k történetében. A(z úgy tűnik, csak szoftveresen) gyengébb kamera és a magukat eksztázisig belelovalóknál zavaró kijelző.
    Szerintem nincs ember, aki 3 évre (de akárcsak fél évre) előre tudna jósolni.
    Az első OnePlus most volt 3 éves.
    Akkor, a megjelenésekor ki tudta, mi lesz 3 év múlva... :)

    Az AMOLED színei (ha az tisztességesen van kalibrálva), a leginkább színhűek.
    A probléma, hogy a Samsung pl. évekig szándékosan túlszaturálta a kijelzőit, mert úgy adott olyan színtelítettséget, amit LCD soha nem fog tudni adni (nem is kéne, mert borzasztó). De sokan mégis arra buktak.

    Az OP5-ben a DCI-P3 színkalibráció elég jó és pontos. Nem is nagyon fogható más hozzá...

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.C

    őstag

    válasz majszter99 #6079 üzenetére

    Na figyelj, elmondom az én véleményem: OP5 és ha a jelly zavar, akkor hamar visszamondod.

    ----------- Story Time -----------

    Anno egy Xiaomi Mi4-et vettem, 3,5 éve. Akkor 3 GB RAM volt benne, mindenki mondta "há minekannyibeléje?", de én tudtam, jó telefon marad. Egy bökkenő volt, ami miatt érdemes is volt váltani (annak ellenére, hogy tönkrement és muszáj voltam) az a CPU architektúra. SD801-es 32 bites volt és nagyon érződött a lassúsága (mert ugye a 64bit nem 2x "gyorsulást" jelent, hanem hatványozottat).

    Namármost nézzük végig ezt a telefont:
    van 8 GB ram. [✓]
    Latest arm64 CPU [✓]
    Bluetooth 5.0 [✓]
    USF 2.1 [✓]
    USB-C (igaz csak 2.0-s sebesség) [✓]
    Duál Kamera [✓]
    Unofficial support team (XDA) [✓]

    Ha végiggondoljuk, mi fog változni a jövőben akkor kijön, hogy:
    több ram
    gyorsabb proci de alapvetően akkora technológiai ugrásra nem igazán lehet számolni
    finomhangolt bluetooth (mert már az 5-ös egy új technológia)
    gyorsabb tárjely
    gyorsabb, esetleg thunderbolt3 szintű csatlakozó
    Tipla kamera :F ;]

    szóval egyik se egy olyan hűdehajde. Most a kijelzők forradalma zajlik, ez ugye nincs benne, szóval 2 év múlva igen elavultnak fog kinézni. Valamint "csak FullHD, ami egy dologban gátol: nem lesz jó minőségű a VR (prono ;] ). Egyébiránt a szemed nem tudja megkülönböztetni, mert nincs akkora felbontóképessége.

    Ja, meg keress ugyanennyiért ilyen belsőkkel... egyszerűen nem fogsz találni. Drágább, mint az előd OnePlus, de még mindig nincs konkurencia (legalábbis amikor én néztem, akkor nem volt és ezért is vettem ezt)

    sudo rm -rf /*

Új hozzászólás Aktív témák