Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xaels

    félisten

    válasz Polarstar #105 üzenetére

    A kamera minősége eléggé megfoghatatlan dolog(egy szint fölött). Mindenkinek más az ízlése, van aki jobban szereti ha az eredmény túl van kicsit élesítve vagy a színek túl vannak húzva. Mi alapján dönti el valaki, hogy egy-egy kamera jobb mint a többi? DxOmark pontszám? Mert ebben az esetben ha annyira fontos tényező lenne a kamera akkor a HTC nem győzné teljesíteni a megrendeléseket ahelyett, hogy éppen a szakadék szélén táncikál. Az előző generációban is jól szerepelt és most is ezen az oldalon. (hozzáteszem audio fronton is mindig elég jól odatették magukat a tajvaniak) Vagy a kamerák számát nézzük? A kettő biztos jobb mint az egy? Vagy a felbontást? Videós képességeket? A licenszelt márkanevet? Nézegethetjük belenagyítva a képek legszélét, hogy mennyire elmosott és fújolhatunk, de ez egy teljesen értelmetlen dolog, ha a kép témája a lényeg viszont jó. Előhívatva 10x15-ben egáltalán nem látható a különbség, anno a 4Mpx-es One (M7) képeit is ugyanúgy szívesen betettem a többi kép közé az albumba, mint a Galaxy S6 vagy az Xperia XZ-it, ahogy most a K1-éit is. Facebook, Insta és a többi tele van igénytelen anyagokkal, amiket olyan csúcstelefonokkal csináltak amiknek elvileg ez erőssége lenne. Szerintem meg egyáltalán nem olyan fontos a kamera minősége mint azt egyesek gondolják. A vásárlók többsége nem tényeket, tapasztalatokat vet össze, hanem szimpla számokat mögöttes tartalom nélkül. Legyen sok megapixel, legyen több lencse, legyen sokmillió fps. Na meg legyen a kedvencünk logója rajta.

    (#106) pengwin lehet, hogy így van de én még mindig leginkább a divatosabb kulsejű, nem túl drága eszközöket látom többségben mint a komolyabb cuccokat. Persze manapság már az olcsóbb szegmens sem olyan elb@szott mint régen, de azért csodákat nem lehet várni. A BT-s cuccok esetén meg teljesen mindegy.

    (#107) nozs23 a RAM miért is? K2-ben alap a 6GB miközben pl egy sim Galaxy S9-ben 4-ről beszélünk... A billentyűzet meg elég egyedi feature, ahogy látom a neten azért elég sokakat érdekel is.

    Memóriával kapcsolatban, nekem most a 4GB-os K1 BE azt írja 2,9GB az átlagos használat. Android OS: 1,2GB, FB Messenger: 320MB, Chrome: 304MB, Google Play-szolgáltatások: 189MB, FB: 120MB és stb... Ezt úgy, hogy pl. a Chrome-ban én nem szoktam sok oldalt nyitva tartani, jellemzően 2-3 max. Nem használok sok mindent, de el tudom képzelni aki ezek mellé még pörget egy csomó mindent hamar kifut 3-ból.

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Új hozzászólás Aktív témák