Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz weberzolee #23 üzenetére

    Alaphelyzetben akkor az van amit írtam. Ez is rendben van, de pontosan azért, mert a magyar emberek teljesen jogosan árérzékenyek, másról szól a dolog, mint hogy boltot nyitnak majd. Ha meg tudom rendelni egy EUStock-tól, akkor miért venném meg egy lehúzós boltba? Gyaníthatóan ugyanannyi, és ugyanazzal a garival?
    Véleményem szerint a magyar átlagember ahhoz csak szimplán lusta, hogy ezzel foglalkozzon, ez az egyik oka annak, hogy ez nem fog menni, ha valami olcsóbb, akkor azt veszi. Nem gondolom, hogy Magyarországon önállóan képes az átlagember dönteni akar bármiről is, nem hogy egy műszakilag fejlett eszközről döntsön. Én a notebook topikban szoktam mozogni, és nagyon jól látható, hogy mennyire nem képesek önállóak lenni az emberek, nem gondolom, hogy a mobiltelefonoknál máshogyan lenne. Ha egy ping digital, ami még ráadásul nem is nevezhető lehúzós magyar boltnak sem tudott talpon maradni, akkor egy ilyen magyaros gentle stílusú elkényelmesedett bolt hogyan tudna megmaradni erős dotálás nélkül... Az már most elkönyvelhető, hogy nem gazdasági alapon működik majd ez. Mint ahogyan amihez a magyar államnak köze van nem is így működik, mint inkább a kádár szocializmus legszebb szabályai szerint még így 2018-ban is.

    (#24) Fall-N

    Milyen presztízs? Tegyük fel végig megyek a Margit körúton és random megkérdezem 200 embertől mi fán terem a Xiaomi, akkor mennyen adnának választ?
    Az EUStock típusú a magyar boltoknál kb 100* becsületesebb boltok ellen ez mit akar kezdeni?
    Az apple kereskedéseket értem, ők árulják, nagyjából azonos áron, a szolgáltatókat is értem, mert Ők meg szolgáltatást ad el, nem pediig telefont elsősorban, még akkor is, ha alaphelyzetben az egyik a másik nélkül nem menne.
    De ha van egy bevált recept, ami ráadásul működik is, mi a toszért venne márki 20%-al drágábban bármit is? Ha mindenképpen el akarom b..... a pénzem, akkor ott a MediaMarkt, de legalább ott valódi forgalom is van, nem csak kirakat bolt.
    Én ezt a dolgot nem a presztízsre asszociálnék ebben az esetben, hanem valami másra... De azt meg itt nem fejteném ki....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák