Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz vicze #164 üzenetére

    FB, Google és a többi szolgáltatás azért vannak blokkolva, mert nem felelnek meg a helyi törvénykezési szabályozásnak, saját döntésük alapján, amennyiben megfelelnek neki, nyugodtan szolgáltathatnak ott

    A Huawei azért van blokkolva az USAban és USA által, mert nem felel meg a helyi törvénykezési szabályozásnak, saját döntésük alapján, amennyiben megfelelnek neki, nyugodtan szolgáltathatnak ott.

    Ugye milyen egyszerű? :)

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #164 üzenetére

    A személyeskedést el se kezd légyszi, mert nem az én szintem, nem fogunk beszélgetni a továbbiakban semmiről, ha másként nem fog menni. Én mindent leírtam ezzel kapcsolatban amit szerettem volna neked, a többi a véleményem szerint csak köpönyegforgatás. :) Kínával kapcsolatban te legitimmé próbálod tenni azt a kettős mércét, hogy nekik szabad, mert egy rezsimről beszélünk, amerikának meg nem, mert az jogállami státuszú. Az USA ugyanazokkal az eszközökkel támadta be őket, amiket ők otthon gond nélkül alkalmaztak, erre hangosan verik az asztalt, hogy nem azt kapják, ami szerintük nekik alanyi jogon jár. Tehàt otthon ők rezsimként működhetnek, de országon kivül, amerikai érdekszférában szerintük nekik jogaik vannak, ha a saját fegyverüket fogják rájuk? WHY? Nagy tévedés azt feltételezned, hogy az Apple megfelel nekik, mert hasonló helyzetbe került mint a Google, pld a szerverparkokkal, vagy az Apple Maps megjelöléseivel, kitiltott applikációkkal, őket is ugyanúgy belekényszerítik bizonyos dolgokba, különben nem kereskedhetnének az országban. A Xiaomival pedig hiába próbálod összemosni a Huaweit, ők nyílt lapokkal játszanak, és valószínűleg kapnak állami pénzeket ők is, mivel a rezsimben minden jelentősebb piaci szereplő közvetlen a kormányzatba van drótozva, és onnan mozgatva. Csakhogy a Xiaomi nem épít hálózatokat, így hiába ismeretes az európai fogyasztónak legalább annyi ideje, mint a Huawei brandelései, az elmúlt 5 éves teljesítményükből a kontinensünkön szépen làtszik, kire mekkora "figyelmet" fordított a kínai kormányzat! A Huawei lakossági üzletága szinte a semmiből nőtt ki egy átlag európai szem számára, amit ők láthattak az nagyjàból annyi, hogy a hulladék P7 széria ( 2015 ) után a cég nagyjából repülő rajtott vett a terjeszkedésben. A rohamtempójú dollármilliárdokon véghez vitt fejlesztések ( pld Kirin Chip dizájnolás ), a végtelen pénzen felépített PR tevékenységek, és a teljes európai hálózat kiépítése orszàgonként ( szervízhálózat, disztribúció, üzletek, support ) 3-4 év ( 36-48 hónap! WOW ) leforgása alatt mind azt mutatják, hogy a rezsim pár évvel ezelőtt belenyúlt a vállalatba, és végtelen anyagi erőforrást tolt alá! A Xiaomival mi a helyzet a kontinensen? Egy egyenletesen, és egészségesen növekvő céget látunk, ami sok év európai jelenlét után még mindig ott tart, hogy a szolgáltatókhoz szeretne minél több modelljével bekerülni, az európai infrastruktúrájuk pedig továbbra is nevetséges a klasszikus ( Apple, Samsung, Sony ) brandekhez képest, ami teljesen érthető, hiszen utóbbiaknak évtizedeik voltak arra, hogy megvessék a lábukat a kontinensen. A Huawei a kínai rezsim faltörő kosa a nyugati világba, amit "bizonyíték híján" lehet tagadni, de SZERINTEM pont felesleges. Minden szemünk előtt látható történés azt támasztja alá, hogy a kínaiak nyugati mestertervének kulcsszereplője a vállalat.( a hálózati üzletág miatt ) Szerintem fontos az egészséges verseny, és sajnálnám ha egy olyan szereplő, mint a Huawei kikerülne a nyugati körforgásból a lakossági üzletágával, hiszen jó dolog hogy itt vannak, de ahogy a cikk is fogalmazott: Járulékos veszteségnek tekinthető.

    [ Szerkesztve ]

  • #95462144

    törölt tag

    válasz vicze #164 üzenetére

    "FB, Google és a többi szolgáltatás azért vannak blokkolva, mert nem felelnek meg a helyi törvénykezési szabályozásnak, saját döntésük alapján, amennyiben megfelelnek neki, nyugodtan szolgáltathatnak ott. Pl. Apple és Microsoft megfelel és az ég világon semmi problémája nincs velük Kínának."

    Azért mielőtt ilyeneket írsz egy picit olvass utána, mert totálisan rosszul tudod.
    [link]

    Üzleti szegmensben meg azért eléggé nehéz az MS-t vagy az Applet megkerülni szoftveresen.

    Az átvilágítás pedig eléggé fontos, hogy az adott céget jelen esetben a Huaweit milyen szinten támogatják és, hogy az anyagi forrásokat, honnan kapják. Ha ez követhetetlen, akkor a bizalom is megkérdőjelezhető.

    "Szerinted ha lenne bizonyítékunk nem lobogtatnák, hogy ne itt van kémkednek a mocskok?"

    Be lett adva a vádirat és az, hogy ezt nem hozzák jelenleg nyilvánosságra az azért van, mert ez nemzetbiztonsági ügy.
    Vádiratot meg csak bizonyítékokkal lehet benyújtani.

    Szóval javaslom, hogy olvassgass utána, mert nagyon sok a tárgyi tévedés a részedről.

Új hozzászólás Aktív témák