Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Picit nagyobb lett, mint az elődje.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#2) Viktor0610 válasza janeszgol (#1) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Igen, mert ezen több kávát hagytak, mint az elődön.
Nem is értem, miért? :F

Az viszont tetszik, hogy ismét "sonys" lett a kinézet.

[ Szerkesztve ]

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#3) janeszgol válasza Viktor0610 (#2) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Gondolom hardveres okai vannak. (Plusz hűtés a 855 miatt vagy valami.)
Oké még mindig kompakt (és a 16:9-es 5 colosokhoz képest is még mindig az), csak megjegyeztem. :)

(#4) Nimda

Nimda
(PH! addikt)

5" az már kompakt? Pár év múlva meg már a 6" számít annak :(

Amúgy tetszik a teló, a tesztekre kíváncsi leszek.

Minden ami valaha történt és ami történni fog, az létezik.

(#5) Jaffa75 válasza Viktor0610 (#2) üzenetére

Jaffa75
(őstag)

ha kicsit rosszabb lenne a látásom, még összekeverném a Z1c-vel... Ott engedtem el a Sony-t hosszú évek után, miután beázott, és olyan szinten fagyott, hogy az nem méltó a márkához... :B :U

(#6) FireFox1996

FireFox1996
(őstag)

Kicsit vastagnak tűnik, remélem, hogy combos aksit raknak bele, lehetne 3500mAh fölött...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#7) Roxbury válasza Jaffa75 (#5) üzenetére

Roxbury
(őstag)

Nekem is a Z1C volt az utolso Sony-m. Soha tobbet. Akksi miatt 3 szor volt szervizben a 2 ev alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8) Viktor0610 válasza FireFox1996 (#6) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Nem feltétlen kerül bele ekkora akku, de az XZ2 Compact akkujával sincs semmi baj.
Pie alatt volt egy kis kitérő, hogy nap végére lemerült, de előtte és azóta is teljesen jó a készenlét. ;)

[ Szerkesztve ]

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#9) sBc

sBc
(fanatikus tag)

Pozitív, hogy oldalt van a bioszenzor, de ezek kávák inkább nőttek az elődhöz képest és ez gáz. Egyébként tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#10) draco31

draco31
(PH! addikt)

Épp mostanában gondolkoztam, hogy van-e még Sony telefon.
Kíváncsi lennék mire lennének képesek, ha még mindig Sony Ericsson lenne...

Xiaomi Redmi Note 4 ( B20 ) 3/32 ASUS VivoBook S14 S410U

(#11) SkyLine3000 válasza Roxbury (#7) üzenetére

SkyLine3000
(PH! addikt)

Ezért baromság a beépített akksi. Megdöglik, viheted szervizbe, h fizess azért, amit otthon ingyen ki tudnál cserélni...

Lg G3 3/32 Titan, Siemens SL45i

(#12) Jaffa75 válasza SkyLine3000 (#11) üzenetére

Jaffa75
(őstag)

pedig már az Xperia S-ben is beépített volt... :U A Sony az elsők között volt, aki a beépített aksik mellett tette le a voksát.

(#13) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Tetszik, és ideális mérete van számomra! Lesz jack megint, ki érti?! :D Ujjlenyomat olvasó is jó helyen van a leak alapján. Vajon mivel rontják el? Remélem, legalább 3200 mAh-es akkut kap, és marad az 1080p felbontás! Az antenna csíkok helye mondjuk nem tetszik, de ez legyen a legnagyobb baja...

[ Szerkesztve ]

(#14) gyerecske

gyerecske
(fanatikus tag)

Nem rossz,aprónak mondjuk nem nevezném :) remélem a nagy XZ4-re jobban fog majd hasonlítani, mert az sokkal szebb, mint a compact ezeken a rendereken.Az viszont tetszik, hogy visszatértek a szögletesebb dizájnhoz és az oldalsó ujjlenyomatolvasóhoz. Pakolnak bele egy izmosabb akksit, ha már vastagabb is lesz és már jöhet is.A kamera is gyengébb lesz a nagy tesóétól valószínűleg, mondjuk nekem a kamera nem a legfontosabb szempont.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#15) Polarstar

Polarstar
(PH! nagyúr)

Na, ez egy kifejezetten telefon kinézetű Sony mobil! Menő!

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#16) Ricardo válasza Nimda (#4) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Az ugye megvan, hogy a kompakt nem a kicsi szinonímája?

(#17) sfefe válasza Ricardo (#16) üzenetére

sfefe
(senior tag)

Remélem nem ekkora kava lesz...

(#18) Nimda válasza Ricardo (#16) üzenetére

Nimda
(PH! addikt)

Neked megvan, hogy a kompakt alatt nem a kicsit értem? Kötözködés helyett menj vissza pár évet és megérted.

Minden ami valaha történt és ami történni fog, az létezik.

(#19) Herreløse

Herreløse
(PH! addikt)

Na ez igen! Tetszik.
XZ2 compact-om volt,kiváló telefon.

[ Szerkesztve ]

"...Mindenki panaszkodik a pénz hiánya miatt,de az ész hiánya miatt soha senki..."

(#20) SkyLine3000 válasza Jaffa75 (#12) üzenetére

SkyLine3000
(PH! addikt)

Elhiszem. Nem is veszek ilyen telót. :)

Lg G3 3/32 Titan, Siemens SL45i

(#21) Lami66

Lami66
(fanatikus tag)

Volt Sony Compactom, szerettem. Gondoltam rá, hogy visszatérek. Aztán néztem a méreteket és rájöttem, hogy nem kell visszatérni sehová mert a mostani 5,5"-os telefonom csak 3 mm-el nagyobb ennél, tehát ez is kompact. Szóval úgy maradtam a kompakt vonalon, hogy nem is tudtam róla 😃

[ Szerkesztve ]

(#22) gyerecske válasza Lami66 (#21) üzenetére

gyerecske
(fanatikus tag)

Pont ezt néztem én is, hogy most már csak mm-ekről beszélünk, a képernyőarányt tekintve pedig eléggé lemaradt a Sony.

(#23) Lami66 válasza gyerecske (#22) üzenetére

Lami66
(fanatikus tag)

Szerintem a jò képernyőarányt csak nagy méretek mellett tudják megcsinálni, mert az alkatrészek nem férnek el a kisebb kijelző alatt, még akkor sem ha 7 mm helyett 12 mm vaatagra csinálják.

(#24) gyerecske válasza Lami66 (#23) üzenetére

gyerecske
(fanatikus tag)

Igen lehet benne valami, nyilván megvan az oka azoknak a sokak által szidott "hatalmas" káváknak.

(#25) Noukoum válasza janeszgol (#1) üzenetére

Noukoum
(tag)

Ezt már egyáltalán nem nevezném compact méretnek

[ Szerkesztve ]

Only a sith deals in absolutes

(#26) janeszgol válasza Noukoum (#25) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ha a 4.7 colos és az alatti telefonokból indulunk ki (tehát az egykezesekből), akkor valóban nem az.

(#27) Fred23 válasza Herreløse (#19) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Akkor miért -és mire- cserélted le?

(#28) bajusz15

bajusz15
(senior tag)

Túl vastag, túl nagy kávák. Mondjon bárki bármit, én inkább használok egy notchos telót, mint egy ilyet. 2019, ez meg úgy néz ki, mintha 5+ éves valami lenne :F

(#29) gyerecske válasza bajusz15 (#28) üzenetére

gyerecske
(fanatikus tag)

Én pont a notchtól kapok hányingert, inkább egy 5 éves dizájn. :K

(#30) Juhaszatti válasza janeszgol (#26) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Egy 5 colos mobil is lehet kompakt. Ez nem az. A 2014-es, kicsit sem kompakt telefonom mindössze 1mm-el volt hosszabb mint ez, és 2-vel vékonyabb.

Persze valószínűleg technikai oka van annak hogy ekkora méretben nem full kijelzővel jön a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#31) sBc

sBc
(fanatikus tag)

Ez a Sharp nem szépségbajnok, de fizikai méretei hasonlók mint XZ4 Compact-nak. Tehát lehet káva nélkül is kompact telefont gyártani. Nem vagyok szenzorsziget párti, de egy LG Q7 káva arányt illene összehozni 2019-ben.

[ Szerkesztve ]

(#32) Herreløse válasza Fred23 (#27) üzenetére

Herreløse
(PH! addikt)

Nálam a “miért” kérdés túl bonyolult.
Szerettem minden újdonságot kipróbálni nagyrészt a felső kategóriából. Ezért ide-oda pattogtam...wp,BBos,iOS,android. Tehát aki ismer az tudja,hogy egyiknek sem vagyok a fan-ja. Ráuntam,cseréltem.Ennyire egyszerű.:)
Szeretem ezeket a kütyüket. Ha tehetném,mindegyikből tartanék egy példányt.:)

(Most iPhone Xs-t használok)

[ Szerkesztve ]

"...Mindenki panaszkodik a pénz hiánya miatt,de az ész hiánya miatt soha senki..."

(#33) vicze1

vicze1
(PH! nagyúr)

Dég minding durva számomra, hogy ezeket az egyértelműen random concep art-ot hogy tudja bárki is valós készüléknek nézni. Ráadásként egy szakportál "hír ként" lehozni. pusztán csak végtelenül elszomorító. :( :( :(

(#34) Lami66 válasza sBc (#31) üzenetére

Lami66
(fanatikus tag)

Igen, lehet. De milyen áron? Kapsz két noccsot grátiszba, gy is mondhatnám, hogy páros lábbal rúgták seggbe az esztétikát. Ez olyan magyaros sufnituning megoldás...hogy mindegy milyen áron, de nagyobb legyen a kijelzőarány.

[ Szerkesztve ]

(#35) roli543 válasza vicze1 (#33) üzenetére

roli543
(senior tag)

Mert sok esetben ezek a képek és videók valósak szoktak lenni. Kiszivárgott skiccek, telefon fotók, stb...

Apple iPhone SE + iPad 2017

(#36) pusszycat

pusszycat
(PH! kedvence)

Ha erre a vastag telefonra, lesz vagy 11 mm még rakok egy shockproof case-t ... :N

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#37) syn7h37ic

syn7h37ic
(PH! nagyúr)

Namármost....
Első, ami feltűnt, hogy VAN JACK!
Ugyanis egy ideje nincs a Sony telefonjain sem. Remélem ez igaz, és visszatér a mi Jancsink a telefonra.
A második, hogy nagyon a régi Z3C formavilágát hozza, amit szintén üdvözítőnek tartok. Ha ez így megvalósul, akkor "must have" telefon lesz részemről. Az XZ2C-t is nagyon szeretem, pont az a méret, ami még jól használható.
Végre egy olyan forma, amire azt tudom mondani, hogy szinte tökéletes. nincs kiálló otromba kamera, sík hátlap, szépen ívelt oldalak. A vastagság meg kell, az ad karaktert a telefonnak ebben a méretben. És inkább káva, mint notch.

[ Szerkesztve ]

(#38) vicze1 válasza roli543 (#35) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Aha, jaja a sok ese ugy 10% alat van csak épp ezt a kugya se nézi utólag, parszt vakítás fontosabb.

(#39) sBc válasza Lami66 (#34) üzenetére

sBc
(fanatikus tag)

Most komoly, hogy egy az egyben összehasonlítottad a Sharp-al? Ott csak az alsó ujjlenyomat-olvasó ami idegen, de a Sony oldalra rakja azt. Ezért is adtam példának még az LG Q7-et mert az csak 5 milliméterrel magasabb, de jóval kisebb kávákkal és notch nélkül.
Nekem tetszik, bejön az Xperia XZ4 Compact, csak egy picit lehetne kisebb alul és felül a káva.
Idővel kiderül majd, mi az igazság.

(#40) Jaffa75 válasza syn7h37ic (#37) üzenetére

Jaffa75
(őstag)

"És inkább káva, mint notch." - egyetlen kiegészítéssel még egyet is tudok érteni vele... Elfogadható méretű...

Fontos, hogy a véletlen belenyúlás ne legyen nagyon jellemző... de a brutális káva, ami az 5-6 évvel ezelőtti telefonoknál még elment, most már nagyon nem menő. Nem is értem, hogy a Sony tervezői nem néznek ki a nemzetközi trendekre? Sajnos én azt látom, hogy nemigen, és tegyük hozzá, hogy az első "komoly" Xperia "S" telefonom használtan vettem 110k forintért... :K Amikor az új ára volt 170-180 kb... független, de a sárgulós kijelzővel... persze be is sárgult :(((

(#41) Crafter32 válasza Jaffa75 (#40) üzenetére

Crafter32
(őstag)

Nekem szimpatikus. Szívesen kipróbálnám. Örülök a hírnek.

(#42) Lami66 válasza sBc (#39) üzenetére

Lami66
(fanatikus tag)

Semmihez nem hasonlítottam a Sharp-ot, csak ránéztem és elmondtam róla a véleményemet.
A Sharp tehette volna hátra az ujjlenyomat olvasót, és alsó noccs már nincs is. Nyújtott volna két mm-t a készülékházon és némi felső kávával noccs nélkül egészen szemrevaló, de még mindig nagyon kompakt telefont tudtak volna csinálni.
A Sony kinézetére azért nem mondok semmit, mert ezeknek az (álom)képeknek egyenlőre semmi hitelessége. Az is gyanús, hogy inkább hasonlít a Z3 Compacthoz, mint a Sony mostani ambient flow design vonalához.

[ Szerkesztve ]

(#43) Jaffa75 válasza Crafter32 (#41) üzenetére

Jaffa75
(őstag)

sosem leszek/vagyok térítő :N , az emberek ízlése alapján van ilyen sokféle termék a piacon! :K Ha Te megelégedéssel használod, én el tudom fogadni! Nem kell, hogy mindenkinek ugyanaz jöjjön be,... ;) :N

szerk:

Lami66:a Sharp egy kazal olyan telót hozott ki, ami EU-ban nem is elérhető - sokszor azt mondom, hogy sajnos... pedig vannak jó ötleteik, és szép és jó telefonjaik!! :K

[ Szerkesztve ]

(#44) gyerecske válasza syn7h37ic (#37) üzenetére

gyerecske
(fanatikus tag)

:K

(#45) Lami66 válasza Jaffa75 (#43) üzenetére

Lami66
(fanatikus tag)

Igen, pl. a régebbi Aquos telefonok nagyon szuperül néztek ki, de szerintem eltöketlenkedték a benne rejlő lehetőséget. Aztán a Xiaomi a Mix sorozattal megmutatta, hogyan is kellett volna ezt csinálnia a Sharp-nak.

(#46) Petya88

Petya88
(tag)

Ez csak a spec vadászoknak vmi. Ekkora böhömöt compactként bemutatni már vicc. Mostanában találtam meg a fiókban egy Xperia P-t, na annak még elfogadható mérete volt...

(#47) Jaffa75 válasza Lami66 (#45) üzenetére

Jaffa75
(őstag)

:C és ez így is van! :R

(#48) csakany2001

csakany2001
(senior tag)

Na egész korrekt és a Jack is maradt.(na végül belátták hogy nem jó irány a lehagyása)
Szóval még van remény hogy lesz később is kisméretű csúcstelo a piacon mert jelenleg más nincs is nagyon.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. XZ1C

(#49) Ricardo válasza Nimda (#18) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

"Neked megvan, hogy a kompakt alatt nem a kicsit értem?"

Ezt írtad.

"5" az már kompakt? Pár év múlva meg már a 6" számít annak"

Ebből az jött le számomra, hogy a kijelző méret alapján határozod meg. Egy 5-ös sőt egy 6-os kijelzővel szerelt telefon is lehet kompakt. Maga a kijelző méret semmit nem jelent ebből a szempontból. A kis kijelző nem feltétlenül jelent kompaktságot.

(#50) Herreløse válasza Ricardo (#49) üzenetére

Herreløse
(PH! addikt)

“...A kis kijelző nem feltétlenül jelent kompaktságot...”

+1
Pl.: BB keyone,Passport...:D
Legalábbis nekem ezek nem kompaktak. A Passport kimondottan kényelmetlen volt telefonáláskor.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.