Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz r.mark #28 üzenetére

    Ennyi marhaságot egy hsz-ben, várhattál volna vele 2021-ig. :C

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz #40993792 #48 üzenetére

    Attól még hogy valaki előre tájékozódik róla, még nem lesz jobb az üzemidő. Ettől nem lesz rossz mobil, ez egy kompromisszum. Kicsi vékony házba nem lehet még nagy aksit rakni (vagy csak "rosszat" akarnak nekünk a gyártók lásd Samsung Galaxy M51).
    Szóval az hogy hátrány-e a kisebb üzemidő az a felhasználótól függ, de az hogy kisebb az üzemideje mint a 2020-as standardnak az tény.

    Almánál meg különösen rossz a helyzet hiszen tudtommal gyártói oldal nem tartalmazza a pontos aksi méretet. Nem mintha szükség lenne rá, a vásárlóközönség zöme ezt nem igényli. Tehát eléggé nem fél perc eldönteni hogy elég-e, általában a gyakorlatban dől el ha nincs az embernek valamit érő tapasztalata.

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz #40993792 #50 üzenetére

    Csak azért írom mert a tények totális háttérbe helyezése az hogy a “userek úgyis utánanéznek mielőtt megveszik” elv. Hiszen akkor semmi sem hátrány, utánanézett a user szóval utólag ne szóljon.
    Szerintem mindenki tisztában van vele hogy van a mininek célközönsége, de ettől se jobb se rosszabb nem lesz maga a készülék! Nincs szüksége rá szerintem hogy úgy védjük hogy van akinek az is elég / az a jó. Mert így mindent be lehet védeni, csak éppen semmi objektív dolog nem lesz benne.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz #40993792 #52 üzenetére

    Nem volt itt semmi félreértés. Zsolt (már akinek írtad a hsz-t) világosan leírta hogy kicsinek számít az akkumulátora, te pedig azzal próbálsz a telefon mellett érvelni hogy azt tapasztalod hogy léteznek olyanok akinek ez elég. Ennek nincs értelme, egy fapados dacia sem lesz a 2020-ban kiadott autók gyorsulási rangversenyének elején csak mert “van akinek elég” a gyorsulása.
    (És semmi köze a daciának az iphonehoz még mielőtt..)

    Én nem adtam a szádba semmit, ezt te írtad le:

    A vonatkozó topikot követve, azt tapasztalom, hogy a felhasználók többsége (beleértve engem is) előre tájékozódott e témát illetően. Emellé téve, hogy az ezt választók egy részének nem ez a fő tartalomfogyasztási eszköze, máris egy vállalható kis eszköz a 12-es mini. Ha tisztában vagy a saját felhasználói szokásaiddal, akkor cirka fél percen belül el tudod dönteni: belefér-e ez a kompromisszum, vagy sem.
    Igen, nálunk is voltak a topikban, akik "mellényúltak" vele, mert csak használat közben derült ki, hogy számukra kevés az akku és/vagy túl kicsi a megjelenítő - így továbbléptek, akik viszont átgondoltan döntöttünk mellette, azok elégedetten használjuk a bors-jellegű mini iPhone-t ("kicsi a bors, de erős). :) Ez sem tökéletes,viszont a vásárlók egy része számára már nagyon közel van hozzá. :D

    Olvasd el nyugodtan a hsz-d, mert ez kerek perec arról szól hogy van akinek elég az aksi (mert hogy utána néztek a dolgoknak) így azoknak jó használni a készüléket.
    Úgyhogy pont ennek nincs semmi értelme, mert ezt mindenre rá lehet húzni.
    ”Nem baj hogy gyenge a hardver, sokaknak az is elég”
    ”Nem baj hogy kicsi a fényereje, sokaknak az is elég”
    ”Nem baj hogy gyenge a kamerája, sokaknak az is elég”
    ”Nem baj hogy gyenge az aksi, sokaknak az is elég”
    És lehetne folytatni 16ezer példával. Magyarul semmi nem baj, hiszen mindenben lehet kompromisszumot kötni. Szubjektív dolog az hogy elég-e, ezt fontos megérteni. Objektíven csak sok meg kevés van valamihez viszonyítva. Vagy jó meg rossz bizonyos szempontból. De az hogy “Ha tisztában vagy a saját felhasználói szokásaiddal, akkor cirka fél percen belül el tudod dönteni: belefér-e ez a kompromisszum, vagy sem.” csak egy szubjektív megközelítés.

    Nincs ezzel baj, én elhiszem hogy nem akartál semmi rosszat de ebből a hsz-ból kizárólag azt a következtetést lehet levonni hogy “nem baj a kis aksi, sokaknak elég az, használd kevesebbet a telefonod”. Ugyanis mást nem láttam benne azontúl hogy igen akinek nem kell nagy üzemidő annak elég a kicsi is :D Csak ennek nem sok köze van ahhoz hogy elég-e az i12 mini üzemideje 2020-ban vagy éppen miként viszonyul a többi okostelefonhoz képest. (És direkt nem konkurenciát írtam mert egyből jönne rá hogy ennek a készüléknek nincs konkurenciája, ami bizonyos szempontból igaz hiszen méretben nincs ilyen pici telefon ilyen képességekkel. Azonban ha valaki 300ezerért akar újgeneráció 12-es iphone-t venni hivatalos viszonteladóktól az egyáltalán nem biztos hogy a méret miatt teszi. És annak magyarázhatod hogy a méret miatt kicsi az aksi, nem biztos hogy boldog lesz tőle hiszen neki egy iphone 12 pro max is tökéletesen megfelelne méretben csak az nem 300ezer. Amilyen hatalmas előnye ennek a készüléknek a méret, annyira hatalmas hátránya is mert van akinek tepsi kell vagy kéne.)

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz nord_ #54 üzenetére

    SE 2020-szal a kezemben szerintem tudom milyen érzés az mikor azért nem kell egy telefon mert nagy és nehéz. De ez egy szubjektív nézet, hiszen ami nekem előny az másoknak hátrány ahogy te is írod. De objektíven nézve úgy ahogy a mininek úgy az SE-nek is kicsinek számít az üzemideje. És ez egy objektív dolog, ez teljesen független attól hogy bélának vagy éppen nekem mennyire elég ezeknek a készülékeknek az üzemideje. Ha szubjektív oldalról kezdjük megközelíteni a dolgokat abból sosem fog semmi jó sem kisülni, ezért nem tartom helyesnek.
    Gondolj bele ha az iphone 12 mini mobilarena tesztjének minden harmadik mondatában érzékeltetné a szerző hogy “hát jó jó ez a kamera, meg a kijelző is remek na de a készülék mérete túl kicsi, nem jó.” Lenne felháborodás a teszt alatt, hogy miért az alapján mond verdiktet a szerző hogy neki a nagy tepsi telefonok jönnek be.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz whatwhatwhat #102 üzenetére

    Elmondjam mi a különbség? Hogy az apple bármit kiad viszik mint a cukrot, ellenben a sony bármit kiadhat telefonként a kutyának sem kell erősen fogalmazva.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák