Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz dabadab #29 üzenetére

    A szankciók nem olyan mértékben érintették mint azt a média sugallja, nem volt feketelistán a bedőléskor. A szankciók keltette fogyasztói pánik az osztrákoknál és cseheknél viszont 1-1 nap alatt kapitulálta az ottani egységeket. A magyar egység sokmindenről nem tehetett, utas volt a rendszerben, csak a média meg kriptohívő kommentelők kreálják úgy hogy újabb questor meg nhb story.
    Mondjuk az tény hogy a 100 000 euró már kezd kevés lenni magánszemélyek esetében is.
    A cégeknél meg ilyen esetben szerintem illene segítő kezet nyújtani az államnak, nem csak az önkormányzatoknak.

    Egyébként egy átlagos kriptohuszár lehet sosem tanult semmi pénzügyet, nem csoda hogy a fejükben a bank csak egy pénzmegörző szervezet, ami bármikor paffra mehet. Fogalmuk sincs a szabályozásokról, adatszolgáltatoskról, könyvvizsgálói és mnb auditokról, srep rátákről és sorolhatnám. Hülyék ehhez, én meg a kirptohóz de nem is szakértek, nem értem a létét de ez van, kimaradok belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz arty #132 üzenetére

    Azt ugye érted hogy a lekötött betétek ugyanúgy bedőltek? Illetve hó eleje volt, munkabérrel érintett lehetett pár cég.

    Alapvetően a logikáddal egyetértek, a kriptomániásokkal én nem is vitatkoznék a helyedben mert menthetetlenek... :)
    De azzal nem hogy jó ez a biztoítási rendszer. Ilyen estekben a vállalatoknál pl a hitelt tovább kell fizetni, ami különösen ezeknél az állami agyontámogatott hiteleknél elég fura. Szinte ingyenhitelt osztogattak mindenkinek és nyílván sokan felvették hogy jó lesz majd az, addig lekötik valami betétbe. Most meg a betét ugrott a hitel maradt. Azért ez elég nagy szivacs és kérdőjeles hozzáállás.

  • Peat;)

    veterán

    válasz bambano #143 üzenetére

    A magyar nép hatékonyan hergelhető, ő csak ezt a retorikát folytatja, a bankok is sokszor a nép ellenségei idehaza és kicsavartan szépen belekeveri a történetbe azt a szereplőt aki 0 mértékben vett abban részt.

    Az ő logikájával ha ellopják az autóját közút/állami területről, úgy hogy forgalmi és slusszkulcsot is átadja erőszak nélkül csak azért mert az mondták hogy jobb az úgy, akkor az állam a hibás hiszen annak területén történt.

    A lényeg hogy az egyéni felelősség nulla legyen. Meg érdekes a példa egy kripto topikban, akit így sikerült átverni vajon mennyire menne neki a kripto piac és környezet.

    A hergelés és egyéni felelősség felmentés pontosan ilyen károkat okoz mint amit láthattunk. Idehaza ez fontosabb mint az oktatás és azon belül a pénzügyi tudatosság elsajátítása. Hiszen akkor a "gonosz bankok" aduászt el kellene felejteni, márpedig elég értékes lap az.

Új hozzászólás Aktív témák