Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Tigerclaw #39 üzenetére

    Tehát te inkább önként lemondasz a saját jogaid egy részéről (és ezt várod el mindenki mástól is ["Az átlag becsületes embert nem érdekli..."]), ha ez azzal jár, hogy a bűnözőknek "ne legyenek jogaik" (jelentsen ez bármit is)?

    "Tehát nem lehetne senkire se rákeresni manuálisan, csak a gép folyamatosan csekkolná a kamerák képeit körözött bűnözők, eltűnt személyek arca után keresve és ha talál valamit jelzi a kezelőnek." És mégis az arcképek szerinted honnan kerülnének egy ilyen adatbázisba? A MI majd beleálmodja, vagy olyan emberek pakolják bele, akik cserkészbecsszó megesküsznek arra, hogy tényleg csak a gonoszokat töltik fel ide?

    Nagyon naiv elképzelés, ha azt hiszed, hogy egy ilyen rendszer működtetése elválasztható a visszaélések lehetőségétől.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Tigerclaw #46 üzenetére

    Nem pontosan értem, hogy mit szeretnél mondani ezzel: "Ez a jog amiről szerinted lemondasz, pár éve még elméletben sem létezett. Holnap milyen új jogot találnak ki?"
    Szerintem egy normális társadalomban alapvető elvárás, hogy normálisan viselkedő állampolgárként az állam ne figyeljen meg, ne kémkedjen utánam, ne próbálja ellenőrizni az életemet.
    Az, hogy 40 évvel ezelőtt a "barátok"/ismerősök/kollégák/egyebek figyeltek meg és jelentettek rólad, most pedig a technikai fejlődésnek köszönhetően változott a módszer, ebből a szempontból szerintem irreleváns. Nem értem, milyen "pár éve (...) sem létezett" jogról beszélsz.

    De ha ezen túl is lépnénk, akkor sem világos számomra, hogy ha csak "pár éve" létezne amire gondolsz, akkor ez indokolja, hogy feladható? Hol a határ, mennyi időnek kell eltelnie, hogy ne legyen az? 20 év? 50? 200?

    "Nem elvetni kell, hanem azon dolgozni, hogy ne élhessenek vele vissza, ha pedig mégis visszaél valaki ezzel, az ismerje meg pár évtized erejéig a börtönöket belülről."

    Te ezt tényleg minden irónia nélkül írod le, hiszel ebben, hogy ez lehetséges? Szerinted ez valaha realitás lenne? Ha igen, kíváncsian várom a javaslatodat, hogy én, egy utolsó szürke senki, hogyan tudnék "azon dolgozni", hogy "ha (...) visszaél valaki ezzel, az ismerje meg pár évtized erejéig a börtönöket belülről"?

    A focis videóbírós hasonlatodat meg aztán végképp nem tudom hova tenni ebben a kérdésben.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz azbest #48 üzenetére

    "Ha az emberek többsége a visszaélésekre legyint, akkor válnak alattvalóvá." írod. Ezzel alapvetően egyet is értek, ugyanakkor nem pontosan értem, hogy mit szeretnél ezzel mondani ebben a konkrét kérdésben. Meg kellene várnunk a visszaéléseket egy ilyen esetben, és utána tenni valamit? Hagyjunk valamit elszabadulni, bízva abban, hogy később meg tudjuk fékezni? Nem észszerűbb előre mérlegelni a kockázatokat, és ha azok túl nagyok, elvetni a dolgot, de legalábbis felkészülni?

    Az emberek nagy többsége alapvetően úgy van kódolva, hogy a hatalommal nem tud élni, csak visszaélni. Innentől persze ezt már egyéne válogatja, hogy ki mennyire exploit-olja a lehetőségeket, de úgy gondolom, hogy a megfelelő emberi kontrollban bízni egy ilyen kérdésben szerintem elég optimista dolog.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Tigerclaw #51 üzenetére

    Amiket itt negatív példaként felhozol, szerintem rosszak. Nem hinném, hogy pl. a Street View-n szereplő emberek arcának kitakarása ördögtől való lenne. Számtalan, a mindennapi életben előforduló kellemetlen helyzetet eredményezhet az emberek felismerhetősége (pl. valakit felismersz, aki nem azzal sétál kézenfogva, akivel "kellene" vagy valaki innen tudja meg, hogy a szomszéd lány az út szélén állva keresi a kenyerét), és ehhez nem kell bűnözőnek lenni. Annak sem látom hátrányát, hogy ha felraksz YouTube-ra egy dashcam-es videót, ki kell takarnod a rendszámot a szabálytalankodó bunkóról. Mi haszna lenne, ha 100 ezer megtekintő látná? Valaki saját kezébe venné az ügyet, és Batmanként igazságot tenne? Az eredeti felvétellel be lehet ballagni a rendőrségre, és ők majd teszik a dolgukat, ha éppen olyan kedvük van (mondjuk ezzel, meg ennek az egésznek a hatékonyságával kapcsolatban nincsenek illúzióim, de az megint nem ide tartozik :) ). Azt azért már én is a ló másik oldalának tartom, hogy pl. Ausztriában már a dashcam megléte miatt is megbüntetnek, de összességében nem hiszem, hogy ezen szabályozások többsége alapvetően rossz lenne.

    (A Street Veiw egyébként egy jó példa arra, hogy a MI sem mindenható: sok esetben közlekedési (vagy egyéb) táblákon látható hasznos infót homályosít el, mivel arcnak nézi – ez néha kimondottan kellemetlen, ha pl. egy számomra ismeretlen útszakaszt nézek éppen amolyan "előtanulmány" jelleggel.)

    Az, hogy itthon (vagy egy-egy másik országban) milyen helyi szabályozások vannak, szerintem irreleváns, legalábbis én az eredeti témaindító kérdést globálisan (ill. EU-szinten) próbálom értelmezni, nem kis országunkra vonatkoztatva. (Hogy itt hogy zajlana, abba ne is menjünk bele a lelki békénket szem előtt tartva. :) )

    Lehet, hogy hülyeséget írok (nem szeretm, és nem is követem a "hagyományos" focit), de mintha a videobíró hasonló lenne az NFL-ben használthoz, azaz bizonyos esetekben (nem tudom, hogy milyen módon lehet "videobírót kérni" az európai fociban) egy másik pofa valahol visszanézi a felvételeket, és az alapján hoz egy döntést. Szerintem ez teljesen emberi üzemeltetésű rendszer, emberek elemzik a felvételt és hoznak az alapján döntést – ezért nem értem, hogy jön ide. (Esetleg a gólbíró rendszerre gondoltál, ami a labda gólvonalon való áthaladását nézi?)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Eugene Roe #62 üzenetére

    Ez egy másik kérdés, de normális esetben nem ez kellene, hogy legyen a megoldás.
    Próbálok a helyi viszonyokra nem kitérni, mert nem ez a téma (még ha esetleg egyet is értek az állásponttal).

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák